Skocz do zawartości
Boxer Edward

Przedłużcie życie mojemu PC!

Rekomendowane odpowiedzi

Siema! Zacznę od tego, że od jakiś 2-3 lat temat komputerów zszedł na bardzo daleki plan, ze względu na studia i inne bzdury, stąd też ten temat. Liczę na kilka zwięzłych odpowiedzi, bo po kilku tygodniach odświeżania sobie tematów na forum i czytania gazet, mam jeszcze kilka wątpliwości. Najpierw konfiguracja mojego leciwego komputera:

CPU: AMD Athlon64 3700+@FX-57 2,2Ghz@2,8Ghz (1,375V)/ Arctic Freezer 64 PRO

Mobo: Gigabyte K8N Pro SLI

Ram: Kingston 4x256Mb 400Mhz (1GB)

GPU: Leadtek 6800LE 256Mb

PSU: Fortron FSP 350-60MDN Rev.A (350W), 12V-19,5A

HDD: Samsung 640GB Sata2 (16mb cache)

 

A teraz do rzeczy. Chciałbym na szybko go zmodernizować za około 200zł, ponieważ nowego peceta będę składał w okresie wakacyjnym. Jaki jest cel? Mam ochotę znowu w coś pograć - CoD MW2, MW1 (ogólem jakieś gry z okresu ostatnich dwóch lat) oraz w miarę płynnie odtwarzać filmy w HD i FullHD (o ile to w ogóle możliwe na jednym rdzeniu). Po prostu chciałem go delikatnie odmulić, więc liczę na Waszą pomoc.

 

Moja propozycja - dokupić 2x512mb pamięci RAM za ok.80zł (będzie razem 1,5GB) i zmienić kartę grafiki na...8600GT, 7900GS, 9500GS X1950PRO, a może coś z serii Radeon HD4xxx, HD3xxx ? Stwierdziłem, że nie ma chyba sensu pakować się w stare dwa rdzenie pod socket 939?? (AMD Athlon x2 3800 za około 150zł). Ktoś ma jakieś pomysły?

 

 

P.S Możecie podać aktualny link z ALLEGRO kart graficznych, bo chcę wszystko kupić "na już" ;)

 

 

Dzięki za wszelkie porady!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kart szukaj 8600GT na pamięciach DDR3, koszt około 100zł.

Lub X1950Pro, dowolna.

 

Jeśli chodzi o gry sprzed ostatnich dwóch lat, ww karty na minimum lub średnich detalach i niskiej rozdzielczości dadzą radę, gorzej z procesorem. W COD MW1 pograsz jeszcze, ale wiele gier do płynności wymaga 2-3-4 rdzeni wysoko taktowanych.

 

Na pocieszenie powiem, że jeśli teraz kupisz używkę X2 na s.939, to za pół roku za tyle samo sprzedasz.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do karty to 8600GT lub HD2600 (wsparcie h264 w ati chyba też vc1), w 8600 były jakieś cyrki z tv outem(s-video), a radek za to ma koszmarną wydajność po włączeniu anty aliasingu(miałem), jak zależy ci na filmach H264 w wyższej rozdziałce(full HD, bo 720P z coreavc pójdzie ci softowo) to 7900 czy X1950 sobie daruj. W MW1 jak wyżej, zagrasz, nawet i od biedy na obecnym sprzęcie.

Edytowane przez DJH83
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CoD 4: MW i CoD 4: MW2 na tym procku powinny Ci jeszcze pociągnąć, jak dokupisz ramu i przy GF 8600GT. Kilka linków do aukcji z kartą:

aukcja 1

aukcja 2

aukcja 3

Ja przy takiej ilości pieniędzy wolałbym właśnie dokupić ramu i grafikę zmienić, niż procka, bo sam procesor nie da Ci tyle, co ram i grafika nowsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy rozwazałes zwiększenie budzetu?za 500-600 pln zmieniasz zestaw na mobo z integrą o mocy sugerowanych grafik, dwurdzeniowca i 2gb ddr3. Idąc w uzywki i sprzedajac stare czesci pewnie w tych 300 pln się zamkniesz..a masz nowoczesny zestaw, moze z gwarancją, energooszczędny i jest co rozbudowywać w przyszlosci.

 

Jesli jednak wolisz pozostac przy wariancie zmiany grafy to nic mocniejszego niz kaliber 8600gt przy jednordzeniowcu sie nie sprawdzi, rarmu tak z 2gb by sie przydało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc!

 

Zdecyduję się w takim razie na 8600GT i dodatkową pamięć RAM raczej. CoD MW1 śmigał na obecnym sprzęcie całkiem miło i to w nie najniższych ustawieniach! ;) Natomiast MW2, to już inna bajka - minimalne detale + 800x600 = znikoma płynność i tragiczne doznania estetyczne. Stąd też pomysł na tę modernizację.

 

@dr.elich Oczywiście rozważałem taką opcję, ale nie chcę pakować nieco więcej kasy w obecny low-end. I tak będę całkowicie zmieniał komputer, w te wakacje - wtedy mam nadzieję wydać jakieś 1500-2000zł, być może na AMD w nowej platformie AM3+ (bo Intel w tej cenie, chyba nigdy nie będzie atrakcyjny). Wiadmo kusi możliwość posiadania wydajnej i nowoczesnej platformy za małą kasę, ale nie tym razem. Poczekam do wakacji - przy okazji odświeżę sobie porządnie forum i może znowu odnajdę w sobie żyłkę overclocker'a :D

 

I jeszcze małe pytanie, bo tak jak wspomniałem od dawna nie jestem na bieżąco. Olbrzymia przepaść dzieli Athlon'y 64 x2 pod socket939, od obecnie sprzedawanych AMD Athlon II x2 na AM3? Pomijając suche fakty typu pamięć podręczna i technologie, ale tak czysto praktycznie w użytkowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli lubisz polowac na allegro to mozesz rozwazyc zestaw na am2 z uzywanych czesci - mobo pewnie około 100pln, cpu x2 mozna wyrwac za 60-70pln, ram jakikolwiek przy odrobinie samozaparcia - za grosze. I do tego jakas grafa typu 8800GS, ale te nie wiem po ile smigają..

 

I inna pocja - kupno dwurdzeniowego opterona pod 939 - z tego co pamiętam są bardzo tanie, ale nie interesowałem się tematem - sam musisz przesledzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@andrew777 dzięki za link do strony, na pewno się przyda. rozwiała wszelkie moje wątpliwości.

 

@dr.elich i dzięki Tobie zaczynam rozmyślać ponownie...jak to rozwiązać. jak dobrze, że wróciłem na forum - czasem inny punkt widzenia się przydaje. na pewno dam znać w temacie, co postanowiłem i co kupiłem. mam jeszcze dwa dni do Sylwestra, żeby spokojnie poszperać na Allegro. (tylko przeraża mnie perspektywa sprzedaży tego zabytku, gdybym zdecydował się na większą rewolucję)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś jednak trochę dołożył to można kupić coś co pozwoli na grę w średnich detalach w miarę nowe gry i nie straciłbyś dużo gdybyś to sprzedał za pół roku.

Pamięć Good Ram DDR3 2048MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/2G) w Morele.net

Płyta główna ASRock N68C-S UCC GeForce 7025 Socket AM2+ (PCX/VGA/DZW/LAN/SATA/RAID/DDR2/DDR3) mATX (N68C-S UCC) w Morele.net

Do tego 8800GS 384MB (~150zł), X2 240 (150-160zł). Proca i kartę raczej sprzedałbyś za mniej więcej tyle ile teraz za to byś dał. Na płycie dużo byś nie stracił, a RAM mógłbyś zostawić gdy kupisz nowe części.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inną opcją jest szukanie całego zestawu na allegro - czasem schodzą za bezcen. Do zestawu, który zaproponował Andrew - jak pisałem wcześniej możesz szukać najtańszej opcji płyta + proc pod AM2 lub intela - odsprzedasz z minimalną stratą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedzę już kolejną godzinę i wytrwale szukam po Allegro okazji. Póki co mam pewne typy:

 

Numer 1:

 

Asus p5ld2 se + Procesor core 2 duo 1,86 + 1gb Ram (1389574234) - Aukcje internetowe Allegro

 

Może gość byłby skłonny sprzedać za 200zł z wysyłką. Jest mobo + chłodzenie + 2 rdzenie + 1GB DDR2 w jednej kości. Kupuje ten zestaw, a następnie sprzedaje swój (cpu,mobo,chłodzenie,1GBram,6800) za powiedzmy...100-120zł, a za uzyskaną kasę wrzucam 8600gt + kolejną kostkę 1GB ram. I takim sposobem za te same pieniądze, które włożyłbym w 8600gt + 1gb DDR1 dostaję chyba coś znacznie szybszego..

 

Numer 2:

 

BIOSTAR TF560 A2+ Procesor AMD 4200+ 2,2 ghz FVAT! (1386406859) - Aukcje internetowe Allegro

 

Zbijam cenę do powiedzmy 170zł, odbieram osobiście i gitara ;) Dorzucam 1GB DDR2 z allegro za jakieś 40zł, a w przypadku sprzedaży starego zestawu - powielam zakupy z opcji nr1 (8600gt + 1GB DDR2). No i w tym przypadku mogę zastosować swoje obecne chłodzenie (AF64 PRO), zamiast BOX'owego.

 

Co o tym myślicie? Maile już poszły do obu allegrowiczów, bo sam jestem w stanie stwierdzić, że to chyba "najwydajniejsze" rozwiązania. Szybszy byłby zestaw nr 1, czy nr 2? (w grę również wchodzi OC, jeśli w.w płyty gł. i procesory na to pozwolą). AMD, czy Intel?

Edytowane przez Boxer Edward

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus p5ld2 se + Procesor core 2 duo 1,86 + 1gb Ram (1389574234) - Aukcje internetowe Allegro

 

Może gość byłby skłonny sprzedać za 200zł z wysyłką. Jest mobo + chłodzenie + 2 rdzenie + 1GB DDR2 w jednej kości. ...

 

Ja tam widzę dwie kości...

@Klaus W nagłówku aukcji jest napisane "(Na zdjęciu są dwie kości ale ja sprzedaję z jedną 1gb)" :)

 

Kupuje ten zestaw, a następnie sprzedaje swój (cpu,mobo,chłodzenie,1GBram,6800) za powiedzmy...100-120zł...

 

Jak zależy Ci na uzyskanej kasie to nie sprzedaj zestawu tylko osobno mobo, osobno cpu, osobno grafikę. Pamięć możesz dorzucić do mobo lub cpu albo sprzedać też osobno. Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę na temat tego Biostara TF560 AM2+, całkiem dobra płyta do OC + wchodzą do niej Phenomy na jądrze Deneb (trzeba chyba tylko bios zaktualizować). Ten ASUS P5LD2 SE z intelowskiego zestawu ma chyba uboższe wyposażenie, ale być może też jest niezłą płytą. Poczekam, aż ktoś wypowie się w kwestii samych procesorów. Teoretycznie Intel ma więcej cache'a, ale jest taktowany o ponad 300mhz niżej...

 

 

Ja tam widzę dwie kości...

@Klaus W nagłówku aukcji jest napisane "(Na zdjęciu są dwie kości ale ja sprzedaję z jedną 1gb)" :) A co do sprzedaży, to pewnie masz rację. Wystawiłbym oddzielnie wszystko w licytacjach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym przypadku wziąłbym właśnie intela - spokojnie nawet na boxowym chłodzeniu wykręcisz go na te 2.2GHz (a może i nawet troszkę lepiej), a masz więcej pamięci cache, poza tym proces technologiczny 65nm, a nie jak w przypadku AMD 90nm, więc troszkę mniej mocy by pożerał i niższe temperatury. No i kość ram w zestawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym wziął AMD - masz do niego chłodzenie, płyta jest bardzo dobra do OC, 90 nm przy krótkiej perspektywie czasowej nie ma znaczenia - stracisz kilka pln na rachunek za prąd. Proc ma co prawda 2x512 Mb cache ale da się podkręcić do tych 2,6 na luzie a może i więcej. Do takiego zestawu możesz szukać dużo mocniejszej karty niż 8600GT. Jeśli masz czas i ochotę to ta stronka

 

http://www.benchmark.pl/zestawienie_gpu.html

 

pozwoli na zgrubną orientację co do grafik.

 

Intel byłby wydajniejszy zegar w zegar, ale przyznam się że nie znam możliwości tej płyty a na pierwszy rzut oka wygląda na budżetówkę. Zresztą widzę,że zestaw już poszedł.

 

Ze sprzedażą koledzy dobrze radzą - każda część osobno.

 

Phenomy pierwszej generacji sobie daruj, jeśli planujesz zakup sprzętu w najbliższej przyszłości - nie rzucają one na kolana.

Edytowane przez dr.elich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, udało mi się za 170zł ustrzelić tego Athlon'a 64 X2 4200+ na rdzeniu Windsor (będzie trochę ciężej z OC, jak już się zdążyłem zorientować, jeśli przyrównamy do tego na rdzeniu Brisbane) oraz płytę BIOSTAR TF560 A2+.

 

Z komputera mam zamiar wycisnąć siódme poty, więc dobrze będzie jeśli mój stary AF 64Pro będzie kompatybilny. Teraz muszę dokupić 1GB pamięci RAM i nie wiem czy wybrać DDR2 800mhz, czy 1066mhz? Wnioskuję, że jeśli mnożnik jest zablokowany, to lepiej mi będzie kupić 1066mhz i puścić je na 800mhz, żeby spokojnie podnosić FSB w górę. Są jakieś sprawdzone kości DDR2 w rozsądnej cenie, które się szczególnie wyróżniają wśród masy Kingston'ów na Allegro?

 

W tygodniu powystawiam swoje stare podzespoły na Allegro, to zobaczymy jakim budżetem na kartę graficzną będę dysponował. (ujmując od tego oczywiście kwotę na kolejną kość 1GB ramu)

 

 

P.S Wszystkiego dobrego w Nowym Roku chłopaki...niech się kręci ;)

Edytowane przez Boxer Edward

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ramu to szukaj jak najtaniej - nie warto tu dopłacać do 1066Mhz - nie przekłada się to na wydajność w tym wypadku. Szukaj czegoś o taktowaniu minimum 667Mhz - nie będzie wtedy problemu z OC. Co do Windosora vs Brisbeane - kręcą się trochę gorzej ale są wydajniejsze zegar w zegar - można przyjąć, że Windsory dzięki większej ilości pamięci L2 są o te 200Mhz szybsze. Ja sugeruję polwać na allegro na okazje.

 

Edit. Przepraszam, cały czas myślałem, że on ma 2Mb cache, ale to i tak wiele nie zmienia.

Edytowane przez dr.elich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz muszę dokupić 1GB pamięci RAM i nie wiem czy wybrać DDR2 800mhz, czy 1066mhz? Wnioskuję, że jeśli mnożnik jest zablokowany, to lepiej mi będzie kupić 1066mhz i puścić je na 800mhz, żeby spokojnie podnosić FSB w górę.

 

Częstotliwością pamięciami możesz się nie przejmować. Te procesory z reguły kręcą się naprawdę słabo.

Według mnie starczy ci jakakolwiek pamięć 800MHz. Prędzej skończy się procesor niż pamięć.

 

Specyfika dzielników pamięci przy tym procesorze wygląda następująco:

Ustawiasz pamięć 800MHz, 2200/400=5.5, procesor zaokrągli dzielnik do 6 i pamięć będzie miała 733MHz.

Ustawiasz pamięć 666MHz, 2200/333=6.6, procesor zaokrągli dzielnik do 7 i pamięć będzie miała 628MHz.

 

Jak widzisz domyślnie pamięć będzie działać poniżej możliwości i dopiero po podkręceniu o 9%

osiągnie nominalną częstotliwość.

 

A jeśli trafiłeś na fenomenalnie kręcący się procesor i beznadziejnie słabą pamięć to wystarczy, że zwiększysz dzielnik.

Edytowane przez miron_p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dr.elich Należą się podziękowania za pomysł kupna zestawu pod AM2. Teraz jak przesiadłem się na nową platofrmę, odczułem olbrzmymią różnicę w wydajności. I na razie nie myślę jeszcze nad zmianą na nowy sprzęt - póki co obecny spełnia moje wymagania.(pomyślę w okresie letnim). Dzięki wielkie za motywację! ;)

 

@miron_p Wybrałem kości Goodram 800mhz CL5 - kupiłem u siebie na miejscu w sklepie Arest za 59zł. Pomyślalem, że nie ma co oszczędzać 10zł na kościach używanych, a tak mam nowe kości z 24 miesięczną gwarancją. Poza tym łatwiej będzie mi potem dokupić kolejne na miejscu.

 

 

Zestaw złóżyłem już (X4200,Biostar,1GB,6800,Fortron350W) i teraz zabieram się za wystawienie starego sprzętu. Mam nadzieję w przeciągu najbliższych 2 tygodni dokupić kolejną kość ramu oraz kartę graficzną (póki co rozważam 8800GS lub GT albo 9600GT ze względu na mniejszą prądożerność). Później rozszerzę jeszcze ram do 3-4GB i zmienię zasilacz na jakiś o większej mocy, który później przyda mi się do nowego komputera.

 

Na razie lajtowo zestaw śmiga na napięciu CPU (+0,100V)1,35V 2,2ghz@2,6ghz (X2 4200 @ X2 5000) - 11x236. CPU oczywiście przesmarowane Arctic Silver'em 5. Od 1,5 godzin pracuje SP2004 (Small FFT's) + Firefox + Aimp2 i temperatura wg. Core Temp oscyluje w granicach 39-40stC (temp. max 43stC). HT x 4 (HT Link 944mhz), ram 667mhz 2,05V (740mhz realnie przy obecnych taktowaniach komputera). Mój AF64 Pro ledwie ciepły , podobnie jak radiator na chipset'cie płyty głównej. Dziwi mnie tylko, że trafił mi się egzemplarz o standardowym napięciu 1,25V (wg.Biosa, CPU-Z oraz Core Temp). Podobno miał mieć wyjściowo 1,35V.

 

Będę zadowolony, jeśli pójdzie na tych ustawieniach do około 2,8Ghz. A napięciu do 1,4V na CPU i do 2,2V na pamięci ram, do około 3Ghz i nie będzie przekraczał 50stC w stresie.

 

Dzięki wszystkim za poświęcony czas! Zamieszczę później ostateczne wyniki i informację o karcie jaką wybrałem! Pozdrawiam

 

 

P.S CoD MW2 nawet w 1024x768 i średnich ustawieniach tekstur, jest jak najbardziej grywalny. Więc jestem dobrej myśli, biorąc pod uwagę zmianę karty graficznej i jeszcze większą ilość ramu.

Edytowane przez Boxer Edward

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, cieszę się, że pomoglem. Napięcie może być niższe bo proc może być z serii Energy Efficient. Możesz troszkę ostrzej pojechać z OC, dla tych proców napięcie do 1,5 jest bezpieczne, ale myślę, że i na 1,35 - 1,4 coś więcej da się wycisnąć. Co do karty ja bym celował w coś o wydajności minimum 8800GS lub coś ze stajni radeona tego kalibru - 4850 to max tego co jest sens przy takim porcu wciskać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie doszedłem do wniosku, że jeśli już mam na nowo wejść w świat gier, to lepiej zainwestować w możliwie najwydajniejszą kartę dla takiego zestawu, ale bez porywania się na jakiegoś potwora. Na razie poczekam na kasę ze sprzedaży starych komponentów i zacznę myśleć. Podejrzewam, że do 200zł będę mógł wydać na GPU.

 

Mój kumpel jeszcze zastanawia się nad wymianą swojego 4870 Vapor-X 1GB i powiedział, że jeśli się zdeyduje na przesiadkę, to może mi ją sprzedać za 200zł. Chyba wybór byłby oczywisty, gdyby pojawiła się możliwość kupna tej karty w takiej cenie. Na jego nowym sprzęcie praktycznie wszystko lata na 'full' przy tej karcie...

 

Już od 3 godzin chodzi SP2004 - temperatura bez zmian, procesor jak skała. Jutro spróbuję go docisnąć mocniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na miejscu we Wrocławiu kartę Asus'a EN8800GS 384MB za 150zł. Karta z wgranym już biosem z wersji TOP + do tego mały o/c jeszcze i obecnie osiągnęła taktowania 675/1750/1900. Poniżej zamieszczam screen z 3dMark06 - wynik 8895pkt. Potrzebuję jeszcze drugą kość 1GB, którą dokupie w przyszłym tygodniu i tak skompletowany zestaw już pozostanie u mnie - do wakacji...później tak jak mówiłem przesiadka na nowy sprzęt.

 

Procesor osiąga 2608Mhz na napięciu 1,35V i jest w pełni stabilny. Wyżej nie idzie - 2,700Mhz przy 1,45V wywala Prime95 po około godzinie i temperatura skacze do max. 50 stopni, tak więc wolę 2,6 przy 1.35V i niskie temperatury. (próbowałem jeszcze dovoltować RAM i chipset - bez zmian - 2700mhz nie osiągnie)

 

Koszt modernizacji - 170zł + plny ze sprzedaży starego zestawu. MW2 1280x1024, HIGH detale, wszystkie dodatki włączone - no i płynie. Czasem tylko doczytuje z dysku, bo nie dołożona jest jeszcze ta kość 1GB. Jestem zadowolony ze zmiany i póki co zestaw spełnia moje potrzeby.

 

Dzięki wszystkim za pomoc.

 

 

Edit:

 

Zastanawiałem się, czy do tej płyty głównej pasowałby AII x2 250 - i znalazłem na jakimś forum temat

 

http://forums.goha.ru/showthread.php?t=360291

 

Jak widać, jakiemuś rosjaninowi chyba się to udało. Napisał, że po aktualizacji oficjalnego biosa "218". Producent jednak na stronie nie podaje informacji na temat supportu tego procesora. Myślicie, że instnieje możliwość odpalenia nowego Athlona, na tej płycie Biostar z AM2+ ? Bo jeśli tak, to jaki problem dołożyć jeszcze te 30zł i zamienić starego x2 4200 na nowego x2 240 ;] Skusiłbym się...

Edytowane przez Boxer Edward

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bardzo chcesz tego AII to jest płytka AsRocka budżetowa obsługująca ramy DDR2 i DDR3

 

Ale, ale..:

 

TF560 A2+ and Phenom II 920 - PC Perspective Forums

 

TF560 A2+ with Phenom II 940? - PC Perspective Forums

 

Biostar Tf560 A2+ Wszystko O Płycie - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne - strona 3

 

Zdaje się, że szansa jest - przestudiuj linki. Jeśli łyke Phenomy II (nie wsziystkie!!!) to z Athlonem II możesz spróbować.

 

Pytanie tylko czy warto - co Ci na chwilę obecną dławi config to mała ilość ramu, poza tym jest wystarcający jak piszesz, więc ja bym się nie spieszył z upgradem - wiesz jak sprzęt szybko tanieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę, proszę - nawet Phenom II został na płycie uruchomiony. Byłem ciekawy, czy ktoś próbował niskobudżetowych AII, jednak skoro Google na ten temat milczą, to lepiej nie ryzykować zakupu w ciemno. Rozważałem tylko taką opcję, gdyż mój X2 śmiga po ok.80-110zł, więc dokładając 30-40zł można zmienić na sporo wydajniejszego AII z potencjałem na podkręcenie. Dużo frajdy mi sprawiło całe to zamieszanie ze zmianą platformy, stąd też kolejne pomysły.

 

Ale tak jak mówisz ceny lecą szybko w dół. Być może 6 rdzeni od AMD w sierpniu będzie po forach i aukcjach grubo poniżej 400zł latało, więc warto poczekać...

 

...ale Phenom II na Biostarze. No tego się nie spodziewałem ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto wspomnieć, że jeśli zdecydujesz się na taki manewr to warto zakupić AII z większą ilością cache (zdaje się 245 lub 250 i w górę). Takie eksperymenty są zawsze ciekawe. Inna opcja - wziąć trójrdzeniowego lub czterordzeniowego AII z nadzieją na unlock po zmianie platformy - ale w tej sytuacji chyba warto zmienić płytę?

 

No i istotny aspekt - do karty, którą wybrałeś mocniejszy proc niż posiadany nie jest potrzebny. Co innego ta 4870 za 200pln to by była zupełnie inna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...