Skocz do zawartości
pawelw111

Neostrada 6mb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam od ok. miesiąca neo 6mb i mam problem, ponieważ praktycznie to mam 4-5mb. Przed podpisaniem mówili ze 6mb będzie działać na pewno, ale na wszystkich testach prędkości wychodzi mi zazwyczaj w granicach 4mb. Max transfer jaki osiągnąłem to 600kb/s ;| O to statystyki ADSL:

 

Stan linii ADSL Podniesiony

Standard ADSL G992_1_A

Szybkość wysyłania 640

Szybkość pobierania 7456

Tłumienie Bliski koniec : 43.5 (dB)

Odległy koniec : 23.0 (dB)

Sygnał/Szum Bliski koniec : 8 (dB)

Odległy koniec : 15 (dB)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co mamy zrobic, zadzwonic za ciebie do infolinie ? Ja mam od wielu lat neostrade na ktorej jakosc narzekac nie moge. Inna sprawa to ludzie siedzacy w punktach albo na infolini: Mi obiecywali ponad 10Mb, realnie u nie jest max 6Mbit, czasami 5,90Mbit - wiecej sie nie da i tyle. Podlaczalem neostrade w firmie - bedzie powyzej 10mbit zapewniali, przyjechali technicy, pomierzyli -Panie, max 2mbit co tu sie da. U znajomego na wsi jak podlaczal - Panie, Bedzie 10Mbit z palcem w nosie - przyjechali technicy na wsi, 2 dni pomajstrowali, pomierzyli i max co u niego pojdzie to 1-1,5mbit. Kable pamietaja jeszcze okupacje niemiecka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że masz wysokie szumy to pierwszy i zarazem główny problem dlaczego wychodzi ci tylko 4-5Mbit.

Możesz spróbować zmniejszyć szumy przez telneta.

Jeżeli chodzi o provaidera to po zgłoszeniu problemu raczej wątpię żeby ci go uwzględnili. Nigdzie nie masz na umowie napisane że "gwarantowane" 6Mbit tylko do 6Mbit. a to są dwie różne rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj jeszcze jaki masz modem / router może wymiana coś pomoże, bo w sumie SNR 8 dB to jeszcze nie tragedia.

U mnie SNR 6,5-7,5 dB i łącze 20 mega śmiga, tylko że tłumienie mam mniejsze 25-27 dB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modem też się liczy - jedne zsynchronizują się na wyższe transfery, a inne modele na niższe. Przy tłumieniu 43.5 dB na ADSL2 powinno bez problemu chodzić 6 M bit/s (przy dobrym modemie) ... na ADSL1 niekoniecznie.

 

łącze 20 mega śmiga, tylko że tłumienie mam mniejsze 25-27 dB.

 

W speedtest.net uciąga Ci te 20 Mbit/s ? ... czy raczej nie osiąga nawet 19 Mbit/s ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciąga pełne i stabilne jak skała 20,6 mega na TP-Linku W8910G.

 

No to nieźle jak przy tłumieniu ~26 - bo nie powinieneś mieć nawet 19 Mbit. Wg. kalkulatora do 20,6 Mbit potrzeba tłumienia 19 dB ... ale jak widać są odchyłki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś miałem 1 Mbit/s w TP i modem Sagem F@st 800. Wszystko działało bardzo dobrze. Po jakimś czasie wziąłem Liveboxa na próbę i w ogóle się nie mogłem połączyć przez niego. Okazało się, że u mnie w ogóle nie powinno być dostępu do Internetu, bo jestem podłączony do centrali oddalonej o 7km i to niemożliwe, żebym miał neta 1 Mbit/s (a wcześniej miałem jeszcze 128, potem 256, w sumie wszystko hulało przez dobrych kilka lat). Livebox nie dawał rady, a to śmieszne, małe pudełeczko nie miało żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to wina speedtest.net. Jeżeli nim mierzysz. Bo ostatnio coś wariuje. Mam w robocie 6mb/s i mierzyłem juz dziś kilka razy. Przez 99% testu wskazuje 2mb/s a na koniec leci w górę i wyrzuca niby te 6mb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak speedtest.net, ogólnie jak sprawdzać transfer to lepiej już jakiś większy plik pociągnąć z dobrego serwera, bo te sppedtesty to o d. rozbić.

 

Mi się nawet pokrywają wyniki ze speedtest.net z prędkością pobierania plików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie od dzisiejszego popołudnia dramat... internet działa z prędkością 20kb/s... oczywiście na infolinii TP mają to w d. usłyszałem tylko, że mogę złożyć reklamacje i że planują rozbudowę infrastruktury bo jest przeciążona ale niestety nie wiedzą kiedy, co za posrana polityka TP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Modulation: ADSL2 PLUS

 

SNR Margin

Downstream 19.2 db

Upstream 24.4 db

 

Line Attenuation

 

Downstream 47.0 db

Upstream 89.5 db

 

Data Rate

2496 319 kbps

 

Jeśli można poznać opinie, zadziała na tym 6MB?

Edytowane przez karnatka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, dziś przy rozmowie z TP stwierdzili, że nie ma szans raczej na płynne działanie 6MB dlatego też narzucono mi 2MB choć chciałem na początku 6 spróbować, widzę te parametry tłumienia i szumu się zmieniają dość dużo. Dziś wynoszą:

 

Modulation: ADSL2 PLUS

 

SNR Margin

Downstream 33.9 db

Upstream 33,1 db

 

Line Attenuation

 

Downstream 48.0 db

Upstream 27.1 db

 

Data Rate

2496 319 kbps

 

W tych kalkulatorach liczy, że działałoby to może przy odległości 3,4km wiadomo zależy i od kabla ale u mnie do centrali może być trochę dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, dziś przy rozmowie z TP stwierdzili, że nie ma szans raczej na płynne działanie 6MB dlatego też narzucono mi 2MB choć chciałem na początku 6 spróbować,

 

6 Mbit to jest tak na granicy ... a jest opcja 4 Mbit?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie, nie ma opcji 4MB. Bo szczerze to bym wytrzymał jakby to 6MB działało jak 5 czy 4MB, te 5zł nie szkoda dopłacić, gorzej by było jakby pojawiły się problemy z rozłączaniem. Tego bym już nie chciał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...