Skocz do zawartości
Grape

Wybór karty graficznej do starszego komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mój drugi komputer został pozbawiony karty graficznej i szukam najbardziej optymalnej i wydajnej karty zastępczej, która będzie pasowała pod wymienione niżej podzespoły

 

Komputer

 

procesor: Amd Athlon 64 x2 4200+

płyta główna: Asus M2N4-SLI (2 PCI, 2 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN)

pamięć: 3 gb DDR2

zasilacz: jakis "no name" (byl standardowo dołączony do budy) :unsure:

 

Jak widać powyżej, sprzęt nie jest pierwszej świeżości, ale całkiem nieźle radzi sobie z niektórymi w miarę nowszymi grami. Dotychczasową kartą był GeForce 8600 GT Gigabyte 256mb z pasywnym chłodzeniem, ale niestety "umarł" i szukam czegoś o podobnych parametrach lub trochę lepszego, ale nadającego się pod wyżej wymieniony zestaw. Najchętniej kupiłbym tę samą kartą, ale nawet na allegro jest ona praktycznie nieosiągalna :/ Jaką kartę dobrać do tego sprzętu? Tu zwracam się z prośbą do Was. Nie chcę wydać dużej sumy, ale chcę dobrać najbardziej optymalną kartę pod ten komputer. Proszę o pomoc i z góry dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Potrzebuję trochę więcej danych tzn.:

 

-Model zasilacza (Twój PC pobierał ok 250W maks w stresie więc nie powinno być problemów ale lepiej sprawdź co tam siedzi)

-Czy szukasz pasywnej karty

-Mniej więcej ile jesteś w stanie przeznaczyć $

-Czy zamierzasz podkręcać

-W jakiej rozdzielczości pracujesz

 

EDIT

Myślę że któraś z tych Cię zadowoli ;)

Asus HD5670 512mb ddr5 260zł

GT 240 Gainward 512mb ddr5 255zł

Te karty to dość nowe konstrukcje które charakteryzują się niskim poborem prądu, niskimi temperaturami oraz cichym działaniem przy zachowaniu b.dobrej wydajności jak na ten segment cenowy.

 

Możesz kupić w tym przedziale $ używaną 9800GT która jest nieco bardziej wydajna od w/w ale zużywa prawie 2x więcej prądu przez co jest dużo cieplejsza i głośniejsza. To samo tyczy się HD4850. Imo lepiej kupić coś nowszego zawsze przy upgrejdzie pc'ta będzie można przełożyć lub łatwiej sprzedać ;)

 

Z tańszych nowszych konstrukcji:

GT 220

HD5550

 

Jeżeli chcesz coś używanego/starszej generacji:

HD4650

9500GT

 

pozdrawiam

Edytowane przez frozenpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

zasilacz: jakis "no name" (byl standardowo dołączony do budy) :unsure:

 

Ustal dokładnie jaki model, marka.

...Dotychczasową kartą był GeForce 8600 GT Gigabyte 256mb z pasywnym chłodzeniem, ale niestety "umarł" i szukam czegoś o podobnych parametrach lub trochę lepszego, ale nadającego się pod wyżej wymieniony zestaw. Najchętniej kupiłbym tę samą kartą, ale nawet na allegro jest ona praktycznie nieosiągalna...

 

I dobrze że nie osiągalna bo to zabytek i nie warto na dzień dzisiejszy tego kupować.

 

Propozycje frozenpl sa jak najbardziej godne uwagi chyba że masz inny przedział cenowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :)

-Model zasilacza (Twój PC pobierał ok 250W maks w stresie więc nie powinno być problemów ale lepiej sprawdź co tam siedzi)

-Czy szukasz pasywnej karty

-Mniej więcej ile jesteś w stanie przeznaczyć $

-Czy zamierzasz podkręcać

-W jakiej rozdzielczości pracujesz

 

- Model zasilacza: LOGIC LC-B350 ATX 350W

- Nie musi być pasywna, ale raczej chciałbym żeby była w miarę cicha :)

- Wiadomo, chciałbym kupić jak najtaniej, ale jeśli któraś karta mnie przekona to byłbym w stanie dopłacić

- nie będzie kręcona

- rozdzielczość: 1366x768

 

Myślę że któraś z tych Cię zadowoli ;)

Asus HD5670 512mb ddr5 260zł

GT 240 Gainward 512mb ddr5 255zł

Te karty to dość nowe konstrukcje które charakteryzują się niskim poborem prądu, niskimi temperaturami oraz cichym działaniem przy zachowaniu b.dobrej wydajności jak na ten segment cenowy.

 

Możesz kupić w tym przedziale $ używaną 9800GT która jest nieco bardziej wydajna od w/w ale zużywa prawie 2x więcej prądu przez co jest dużo cieplejsza i głośniejsza. To samo tyczy się HD4850. Imo lepiej kupić coś nowszego zawsze przy upgrejdzie pc'ta będzie można przełożyć lub łatwiej sprzedać ;)

 

Z tańszych nowszych konstrukcji:

GT 220

HD5550

 

Jeżeli chcesz coś używanego/starszej generacji:

HD4650

9500GT

 

Zestaw, który wymieniłem jest moim drugim komputerem i nie będzie modernizowany w przyszłości, dlatego wolałbym raczej kupić starszą, ale w miarę wydajną konstrukcję. Na co dzień używam innego (nowszego) sprzętu, a ten chcę oddać bratu. Chciałbym jednak dobrać grafikę, która pozwoli mu jeszcze pograć w niektóre nowsze tytuły przynajmniej na średnich detalach z wyłączonymi wodotryskami graficznymi typu AA itp.

 

Zainteresował mnie ten Radeon HD4650 i mam kilka pytań odnośnie tej karty.

 

1. Czy jest bardziej wydajna od mojej poprzedniej karty? (GeForce 8600 GT Gigabyte 256mb)

2. W który model najlepiej celować? (jest tyle tych HD4650, że gubię się w tym wszystkim) :P

3. Czy ten model (http://allegro.pl/karta-graficzna-sapphire-radeon-hd4650-512mb-pci-e-i1379907212.html) byłby dobry i czy będzie pasował pod powyższe podzespoły?

4. Czytałem, że są problemy ze sterownikami - czy to prawda?

5. Najważniejsze pytanie: Czy zasilacz, który podałem poradzi sobie z tą kartą i czy w ogóle mój sprzęt ją udźwignie?

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz jeżeli nie zamierzasz podkręcać da radę... aczkolwiek jest to dość niebezpieczna konstrukcja więc uważaj na napięcia i dziwne zachowanie ;P

 

1.Każda zaproponowana przeze mnie karta jest wydajniejsza od 8600GT

2.HD4650 Low profile którą wybrałeś jest nieco mniej wydajna od standardowych HD4650 ze względu na szynę 64bit - bardziej się nadaje do HTPC niż do gier.

3. Rozważ te:

ATI RADEON 4650 512 DDR2 PCI-E (1390917289) - Aukcje internetowe Allegro

Gigabyte ATI Radeon 4650 1GB DDR2/128 bit PCI-E 2 (1390869415) - Aukcje internetowe Allegro

 

A to mój faworyt (to samo co HD4650 tylko ze zwiększonymi zegarami i na DDRIII):

Asus EAH4670 512MB DDR3 HDMI PCI-E Gwarancja (1391052687) - Aukcje internetowe Allegro

 

oraz test większości zaprezentowanych kart:

Game Benchmarks: Crysis : GeForce GT 220 And 210: DirectX 10.1 And 40nm Under $80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dopuszczasz karty używane, to ciekawym rozwiązaniem jest np taki gts250. Ewentualnie jakiś radeon 4850 / 4870. Chodzą po ok 300 zł. Obawiam się jednak trochę o ten twój zasilacz.

Edytowane przez prze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz jeżeli nie zamierzasz podkręcać da radę... aczkolwiek jest to dość niebezpieczna konstrukcja więc uważaj na napięcia i dziwne zachowanie ;P

 

No właśnie tych dziwnych zachowań się najbardziej boję, dlatego nie chcę przesadzać z kartą :P

 

Licytuję tego radeona 4650, co jest w pierwszym linku. Zobaczymy co z tego wyjdzie :)

 

A to mój faworyt (to samo co HD4650 tylko ze zwiększonymi zegarami i na DDRIII):

Asus EAH4670 512MB DDR3 HDMI PCI-E Gwarancja (1391052687) - Aukcje internetowe Allegro

 

Niestety ktoś mnie uprzedził i kupił przede mną...

 

Wielkie dzięki. Chętnie się z tym zapoznam :)

 

Jeśli dopuszczasz karty używane, to ciekawym rozwiązaniem jest np taki gts250. Ewentualnie jakiś radeon 4850/4870. Chodzą po ok 300 zł. Obawiam się jednak trochę o ten twój zasilacz.

 

Oczywiście, że dopuszczam karty używane, ale to już zdecydowanie nie na mój zasilacz :P

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez Grape

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...