Skocz do zawartości
Gość Harry Lloyd

Skoki Narciarskie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

Nie znalazłem ogólnego tematu o tym sporcie.

 

 

A zrobiło sie z niego takie pośmiewisko, że aż mnie wzieła ochota o tym napisać. Czasem aż sie nie da patrzeć na to co sie dzieje.

 

 

Problemy z warunkami to były zawsze, ale w ostatnich sezonach to jakiś szczyt jest. Praktycznie każdy konkurs jest wypatrzony. Oczywiście są przeliczniki, które nie dają absolutnie nic, poza zupełnym brakiem emocji. Co z tego że bounsowe punkty dostaje się za uśredniony pomiar, jak wypuszcza się skoczka przy czterech metrach na sekundę w plecy na progu? Dostaje kilka punktów, gdy powinien ich dostać 60 lub więcej, skoro go zmiotło na setny metr.

 

 

Z jakiegoś powodu jeszcze męczę ta dyscyplinę (celowo uniknąłem zwrotu "ten sport"), a takie zawody nawet oglądam na pełnym ekranie z uwagą (normalne konkursy w okienku, albo wcale), ale jak Małysz zakończy karierę to już chyba zupełnie sobie daruję.

 

Do tego trzeba ciągle patrzeć na tych samych emerytów rządzących tym sportem, jak i każdym innym.

 

 

 

Ogólnie szkoda. Piłki nożnej sie nie da oglądać (sędziowanie i udawanie), teraz skoków też sie praktycznie nie da oglądać. Jak tak dalej pójdzie to nie zostanie mi nic, bo snooker jest rzadko a F1 dopiero na wiosne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zawsze irytowała sprawa F1. Uważam ten sport może nie za głupi ale na pewno za bezsensowny. Co prawda jest prestiżowy i widowiskowy. Od iluś lat zawsze wiadomo że na podium będzie Ferrari albo Mclaren (Ostatnio też Redbull) a jeśli będzie to ktoś z innej drużyny to tylko dlatego że kierowcą ze wcześniej wymienionych drużyn coś się stanie (wypadek itp.) Uważam że z roku na rok coraz bardziej widać że w tym sporcie nie chodzi już o talent kierowcy ale o samochód, przez co dla mnie staje się to nudne bo utwierdza mnie to w przekonaniu że w życiu liczą się tylko pieniądze, jeśli ich nie masz jesteś nikim. Wiem że nie można tak zrobić ale myślę że każdy kierowca powinien mieć ten sam pojazd, czyli takie same szanse na wygraną.

Zgodzę się, że to co trzyma mnie przed telewizorem w czasie skoków to Adam Małysz, i gdy on zakończy karierę to pewnie i ja zakończę karierę oglądania skoków narciarskich. Tak samo F1. Czy ktoś wcześniej oglądał/interesował się F1 gdy nie było w nim Kubicy? Na pewno mały procent populacji, a teraz? Nawet moja babcia śledzi nowinki techniczne wprowadzane do F1. Gdy nasi siatkarze i siatkarki nie wygrywały - to samo. Ola Boga! już nie mówię o piłce ręcznej. Nagle pełno pseudo fanów którzy nawet nie znają zasad tego sportu i nie wiedzą co się dzieje na ekranie ale ważne że jest medal, jest wygrana- nie ma medalu, nie ma wygranej, nie ma fanów.

 

 

@ : )

Edytowane przez GeMtin1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tylko dodam, że ilość skoczków w konkursie jest zdecydowanie przesadzona. Kto ma ochotę oglądać 20-25 sportowców, którzy po prostu spadają z progu? Pierwsza seria ograniczna do 30 skoczków, w drugiej najlepsza dwudziestka i jest zarówno łatwiej dla organizatrów (krótszy konkurs - łatwiej z warunkami pogodowymi) jak i przyjemniej dla widzów. Oglądam sporadycznie.

 

Dlaczego tak dumnie skoki znajdują się w ramówce? Bo jest Małysz. Wystarczy jeden sportowiec z sukcesami żeby stworzyć nowe źródło oglądalności na którym czerpią ile się da. Przecież w Polsce mamy kilkadziesiąt milionów specjalistów od skoków narciarskich, F1 (wszyscy się 'uaktywnili' po Kubicy - spytaj który oglądał F1 przed tą kubicomanią - będzie z 5%?), coraz więcej znawców biegów narciarskich itd.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Dziś pierwsza seria ładna, druga bez sensu. Sami potwierdzają fail nowych przepisów, skoro nie operują zupełnie bramką. Porażka. Chociaż pogoda była dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małysz miał dziś troszkę farta z tym zwycięstwem ,ale to już norma w skokach. Zwłaszcza dzisiaj. Już się bałem, że znów zepsuje drugi skok, ale się udało. Zrobił to czego kibice oczekiwali. Szkoda tylko że obecny system punktowania za wiatr jest nietrafiony moim zdaniem i psuje nieco ten sport. Skoki faktycznie są nudnawe, bo tak naprawdę dopiero pierwsza 10 daje troszkę więcej emocji.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem o co wam chodzi z tym fartem. jezeli mu powialo pod narty to mial za to odjete punkty. po prostu byl w piatek najlepszy, tak samo jak stoch dzisiaj. wielkie gratulacje dla obu skoczkow za te wygrane i duzo zdrowia dla adasia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

W istocie Stoch się spisał, nie wierzyłem że drugi skok też odda świetny. Brawo.

 

 

A fart jak fart. Ten system sprawdza się tylko przy porównywalnych warunkach, i gdy wieje jednakowy wiatr na całej skoczni. Jak komuś mocno powieje pod narty na samym dole to odleci, a mało punktów mu odejmą. Jak mocno powieje z tyłu na progu, a dalej jest ok, to punktów dodadzą mało a skoczek spadnie z progu. Niestety, takich przykładów jest dużo w praktycznie każdym konkursie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś nie było żadnych rekompensat, więc i tak jest lepiej. Niestety żaden wzór matematyczny nie będzie działał idealnie i zawsze ktoś zostanie skrzywdzony. Jedynym rozwiązaniem byłoby obudowanie skoczni i całkowite jej osłonięcie. Każdy skakałby w równych warunkach, bez żadnego wpływu wiatru, ew. przy stałym wietrze generowanym przez jakąś dmuchawę, ale w skokach nie ma takich pieniędzy jak w innych sportach, więc nikt się tego nie podejmie.

 

Stoch pozamiatał, nie ma co. W końcu jest nadzieja, że koniec kariery Małysza to nie koniec skoków narciarskich w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem na uczelni jak nasi skakali. 3 miejsce drużynowo i równe, przyzwoite skoki dobrze rokują na przyszłość. Stoch to materiał na dobrego skoczka, świetny występ w Zakopanem, może w końcu zacznie bywać w okolicach pierwszej piątki, technicznie skacze nieźle. Młody jeszcze jest i może coś z niego być. Żyła i Hula podobnie, widać, że powoli się rozkręcają. Na tym kanale można zobaczyć jak skakali nasi dziś w Willingen http://www.youtube.com/user/MichalFanPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

No trzeba pogratulować, choć nie wiele brakowało a to Małysz by zawalił podium. :)

 

No ale jak na pierwsze skoki po upadku to i tak spoko. Oby jutro sie spisali, życzmy Stochowi dziesiątki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby Małysz skoczył nieco dalej w drugiej serii to byłaby szansa pokonania Niemców (;) ), a tak pozostaje cieszyć się równie dobrym 3 miejscem. I tak jestem pełen podziwu, że dał radę skakać po tym upadku. Bałem się, że odda dwa krótkie skoki,a tak tylko tradycyjnie nieco zepsuł drugi skok. A co do reszty (Stoch i Hula) Widać, że coś się w końcu ruszyło w Polskiej kadrze. Małysz w końcu i tak znajdzie inne zajęcie, jego następna się z pewnością przyda . Do tego Stoch ma szanse znaleźć się w pierwszej 10 klasyfikacji generalnej. Do Loitzla (10) brakuje mu tylko 8 punktów. Dzięki temu mamy pewność, że Stoch również będzie skakał bez względu na wyniki kwalifikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w ogóle pojechał Byrt a nie Hula? Posunięcie moim zdaniem całkowicie bezsensowne. Hula cały czas skacze coś tam na w miarę przyzwoitym poziomie (przy najmniej na takim, żeby jakoś za bardzo na drużynowym nam nie wadzić) a Byrt - dzisiejszy skok mówi sam za siebie. Nawet jeżeli coś tam umie skakać to za młody na taki konkurs i go presja zżarła.

Edytowane przez Oskaliber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Byrt na treningach był lepszy, skakał równo, Hula dwa skoki zepsuł. Raczej jednak Hule jutro wystawią.

 

Niemcy słabiutko, Norwegowie bez cudów, jeśli jutro będzie tak samo, Hula nie zepsuje skoku, a Śliż skoczy to co dziś, to powalczyć mogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stoch dobrze się spisał, 6 miejsce w pełni zasłużone. Może na większej skoczni poprawi się nieco i wskoczy na pudło. Skacze dobrze technicznie, nie rozumiem skąd w pierwszej serii noty 17,5 za styl. Amman skoczył 0,5 m bliżej z udawanym telemarkiem i dostał po 18. Sędziowie są ślepi, czy co? Co do Małysza - po prostu jest wielki, nikomu nic nie musi już od dawna udowadniać, cieszy się skokami, prezentuje dobrą formę, stąd brązowy medal. Kofler i Morgenstern byli nie do zatrzymania dziś. Marzy mi się podium z Stochem i Małyszem, obojętne na których miejscach ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Najładniejsze zakończenie sezonu jakie mogło być. Trzeba przyznać że mieli dziś dużo szczęścia, no ale jak nie na mistrzostwach to chociaż dziś (wtedy niepotrzebnie odwołali drugą serie, to dziś im wynagrodzili).

 

Aż żałuję że nie nagrałem zawodów, nie wiem czemu, bo to co było po ich zakończeniu warto by sobie nie raz przypomnieć.

 

No i miło, że jest na co czekać w kolejnym sezonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Pudzianem sobie da radę. A tak w ogóle to Stoch powinien się teraz mocno przyłożyć do skoków. Całkiem niedługo zresztą letnie zawody. Co prawda warunki nie te, ale technikę można też poćwiczyć. Jak wybicie z progu. Czyli sprawy kluczowe. A zakończenie sezonu udane jak i zresztą cały sezon. Małysz pokazał klasę tym ostatnim skokiem. I pokazał, że forma i szczęście to nie wszystko. Liczy się doświadczenie. Dal z siebie tyle ile mógł, i tyle ile ja oczekiwałem. Ogólnie Polacy spisali się całkiem dobrze. Czasem inni zawodzili, ale drużynowo też było całkiem dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...