Skocz do zawartości
bocian24

Modernizacja kompa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym się Was zapytać jaki zestaw polecilibyście do 1300zl. Ma służyć głownie do oglądania filmów i tych podstawowych spraw typu office(gry raczej nie będą na nim używane), ale dobrze by było jakby miał mały zapas mocy. I tak jak w temacie: nie zależy mi w ogóle na OC. W domyśle DDR3. Jeśli możecie proszę o zestawy na AMD i Intelu dla porównania.

 

PS. Zestaw ma zawierać wszystko oprócz HDD i obudowy. Prosiłbym o pominięcie wszystkich MOBO z zintegrowana grafika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu bez integry jak gier nie bedzie? tak bedzie troche duzo na tym radonie w idle pobieralo pradu :) moze warto jednak pomyslec o integrze a wzamian tego kupic wiecej ramu albo lepszy procek :)

 

lub wziac:

intela i3 i jakas tania plytke, a reszta taka sama:)

Edytowane przez gronio89
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor: AMD Athlon II X3 440

Płyta Główna: ASRock M3A770DE

Pamięć RAM: GoodRam 2GB 1333MHz

Napęd: Samsung SH-223L SATA Lightscribe

Zasilacz: Tacens Radix IV 450W

Karta graficzna: Asus Radeon HD4870 1GB

 

Właśnie chodziło mi o coś innego niż tego typu zestaw (bo główną myślą zakupu x3 440 wg mnie jest możliwość odblokowania catche i 4rdzenia:P) A z grafiki myślałem o czymś w stylu 4850 lub jeszcze minimalnie gorszego. Pomysł z i3 jest całkiem ok, ale chyba w 1300 się nie zmieszczę... (ogółem w tym wypadku jestem bardziej na intela niż amd)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monitor na razie slaby wiec wszystko styknie. Ale patrze przyszłościowo żeby HD obsługiwała karta.

 

 

Ogółem wyglądałoby to tak:

 

Intel Core i3-530 2,93 GHz 4MB cache s. 1156 Box - 395zł

 

Gigabyte GA-H55M-S2 - 295zł

 

GoodRam 2 GB 1333MHz Cl9 - 145zł (albo 2sztuki od razu za 290zł)

 

Corsair CX400W 400 W - 200zł

 

I ta grafa... (coś w deseń 4830 lub może coś Nvidi?)

 

[1180zł (w opcji z 4GB ramu) lub 1035zł (2GB) ]+ grafika

 

Napęd to tam nie problem bo się weźmie jakiś stary skołuje byleby był :)

 

Ujdzie taki zestawik :)? Czy macie jeszcze jakieś propozycje zmian?

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby nie bylo zestaw amd bardziej sie oplaca :) dalem tylko alternatywe na intelu jak prosiles. w amd bedziesz mial lepsza grafe za rozsadne pieniadze i zmiescisz sie w budzecie, bo hd4670 jest sporo slabszy a tylko 100zl tanszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym ze grafika jest w tym przypadku najmniej ważną częścią (zależy mi tylko aby dało się oglądać filmy w HD). Najbardziej zależy mi na procku i ogółem osiągach przy zwykłej pracy (a nie przy grach). Stad moje przekonanie do intela. Chodzi mi głównie o to aby w tej cenie wybrać jak najlepszy procesor jaki mogę zakupić i żeby starczyło też na optymalną resztę, która pozwoli w pełni wykorzystać osiągi tego procesora :P I oczywiście ważny jest też pobór prądu, hałas (a patrząc na to że super grafa, która żre po dajmy 150W i ryczy jak odkurzacz nie jest mi potrzebna to jeszcze bardziej potwierdza to co wyżej napisałem :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do filmów HD wystarczy interga. Pozwoli także na odpalenie nowszych tytułów w niskich detalach/rozdzielczości. Nie widzę sensu pakowania karty za 300zł tylko po to by odpaliło HD które równie dobrze będzie działało na integrze

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Po namyśle chyba rzeczywiście nie ma to sensu, skoro da się to wszystko zrobić na integrze i nawet odpalić coś lepszego z gier. Ew jak zajdzie potrzeba to wtedy dokupię dobra grafikę. A ponieważ rozwiązanie z i3 bardzo mi przypadło do gustu (a z grafika ciężko byłoby się zmieścić w budżecie) to ta opcja teraz wydaje się najrozsądniejsza :). Teraz jeszcze doszła mała zmiana: mianowicie mam 1500zł do wydania ale już muszę policzyć do zestawu budę i napęd :P

 

Wydumalem cos takiego (idealnie na styk 1500zł z przesylka):

 

 

1.Intel Core i3-530 2,93 GHz 4MB cache s. 1156 Box - 399zł

 

2.DDR3 4GB 1333MHz GoodRAM (2x2GB, DualDDR, CL9) - 301zł

 

3.Corsair CX400 CMPSU-400CXEU 400W - 158zł

 

4.CoolerMaster Elite 331 Black (bez zasilacza) - 121zł

 

5.Samsung SH-S223L LightScribe SATA Black OEM - 89zł

 

6.Gigabyte GA-H55M-S2H H55 s.1156 - 283zł

 

7.Zalman CNPS10X Performa - 129zł

 

8.Przesylka GLS za pobraniem - 20zł

 

Razem : - 1500zł

 

 

Chyba nie ma sensu niczego zmieniac :)?

Edytowane przez bocian24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze tak spodobał mi się ten i3, ze nie wiem czy dotychczasowego kompa do gier tez na nim nie postawić. Jest sens (patrząc ze mogę sprzedać GB MA770T-UD3p + PII x2 550BE, którego nie mogę wbić na x4, a kreci się do 4GHz po dovoltowaniu do aż 1,52V + zasilacz ModecomFeel 500W + Pentagram Karakorum za 800zł) wymieniać to wszystko na Gigabyte GA-H55M-S2H H55 s.1156 + i3 530 + Corsair 400W (utrzyma mi radka 4890 z OC?) + ten cooler zalmana? Cala aktualna specyfikacja do gier jest niżej :) A czuć ze mocy brakuje powoli i jakby każdy mi mówił ze intel się nie opłaca, to i tak ja z doświadczeń mam odmienne zdanie. Ogólnie mam wrażenie ze proc to bardzo słaba strona mojego zestawu, która nie pozwala mi wykorzystać w pełni reszty sprzętu.

 

I ogółem czy ta mobo nadaje się do ostrego OC? (ta do i3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym poradzić się was czy jest sens robić taki interes:

 

Sprzedać:

1.Amd PhenomII x2 550BE z Pentagram Karakorum

 

2.Gigabyte MA770T-UD3P

 

3.Corsair XMS3 DHX 1333MHz Cl9 2x2048MB (tu dodatkowe pytanie, czy zostawić je do kolejnego zestawu czy przejść na tańsze i polecane przez wszystkich goodramy - nie mam zamiaru ostro ich kręcić, jedyne co to podciągnę do około 1600MHz - różnica to jakieś 100 - 150zł)

 

4.HIS Radeon HD4890 + Scythe Musashi

 

5.Samsung SpinPoint 1TB (jest wg mnie głośny i wolny, wolałbym cichsze i szybsze rozwiązanie - wolę dołożyć tu kasy)

 

6.Modecom Feel 500W

 

7.CoolerMaster Elite 332

 

8.Nagrywarka DVD LG

 

 

 

Kupić:

 

1.Intel Core i3-530 + Zalman CNPS10X Performa

 

2.Gigabyte GA-H55M-S2H (ta kosztuje 283zł - opłaca się brać coś droższego? myślę o cenach 400zł)

 

3.GoodRAM DDR3 4GB 1333MHz (2x2GB)

 

4.GeForce GTX460 Gigabyte 1024MB OC

 

5.Samsung 500 GB Spin Point F2 EcoGreen 2x spiete na raid0 (czy jakieś lepsze rozwiązanie?)

 

6.Corsair CX400 CMPSU-400CXEU 400W (uciągnie to wszystko? jeśli nie to co polecacie?)

 

7.CoolerMaster Elite 430

 

8.Samsung SH-S223L LightScribe SATA Black OEM

 

 

 

Teraz pytania po kolei:

 

a)Czy odczuje kopa w porównaniu do wcześniejszego zestawu? Ogółem czy ma to sens?

b)Ile powinienem mniej więcej dostać za sprzedaż tamtego PC? (jeszcze 2lata gwarancji)

c)Czy ten 400W zasilacz uciągnie ten zestaw?

d)Jaką MOBO wybrać najlepiej do 400zł?

e)Które ramki lepsze? Corsaira czy Goodramy?

f)jak to zrobić z tymi dyskami żeby były szybsze i cichsze (słyszałem ze najlepszy patent to 2 dyski jednotalerzowe na raid0 - niby mało bezpieczne, ale chyba same z siebie to często nie padają)

g)czy nie lepiej byłoby zmienić tylko mobo i procka zostawiając resztę?

h)ogółem chce się zmieścić w 2700zł i przejść na i3 - macie jakieś inne pomysły na zestaw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a.)odczujesz ale nie duzego

c) da rade

e.) lepsze sa corsair ale goodramy bardziej oplacalne

f.) to jest chyba najlepsze wyjscie , z tego co pamietam wyszly takze f3eg

g.) jezeli bys chcial zmieniac na inna podstawke to moim zdaniem to tylko na i5

 

Ogolnie nie jest oplacalne przejscie z phenoma II na i3 jak juz to i5 . A najlepiej to zmien sobie tylko procek na phenoma II x4 albo sprobuj odblokowac rdzenie w swoim procku, no i oczywiscie go podkrec troche. Dyski mozesz sobie kupic 2 f3eg lub f2eg do tego raida0. No i musial bys kupic sobie lepszy zasilacz bo ten co posiadasz nie jest najwyzszych lotow.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez jakiś czas mailem zbędnego HD503HI więc zrobiłem sobie Raid0 na probe z tego dysku i HD502HI. Cicho jest, ale nie ma sensu się w to bawić. Na wydajności dużo nie zyskasz. Jak chcesz coś szybkiego i cichego to tylko SSD.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

b50 x4 z mojego nie da rady zrobić. Egzemplarz jest przeciętny jak do OC. Pyzatym zmiana na x4 będzie mnie drożej kosztować niż zmiana całego zestawu na i3. Mam też jednak przekonanie do intela. i3 da się wbić nawet do 4,5GHz i ponoć wtedy kosi nawet PII x4. Ogólna moja sytuacja wygląda tak: chce teraz uzyskać jak najlepszy zestaw, jak najbardziej aktualny w tej cenie, który jak najdłużej będzie mi dobrze służyć, bo jeszcze teraz mam ostatnia okazje do modernizacji. Później (za niecały rok) będę musiał zakupić sobie notebooka, i PC odejdzie na 2plan o ile nie do sprzedaży (nawet tu: z i3 dostane więcej kasy niż z tego co mam, a moim zdaniem teraz jest najbardziej korzystny moment na pozbycie się takiego zestawu jak mój i przejście na coś nowszego). No i ta obsługa dx11 i technologia 32nm na i3...

Edytowane przez bocian24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko przy jednym wybrać enabled/disabled (mam tylko widoczny core 0 i core 1, ni widu ni słychu o 2 i 3 :/) czyli ze już nic nie zrobię :/?

 

No to jeszcze bardziej przekonuje się tym do zmiany na i3 :) I eszcze male pytanie: lepiej brac gtx460 w wersji 768mb czy 1gb? (gram na 1920/1080). I jakiej firmy? Bo jak patrze ze palita 768 da sie dostac za niewiele ponad 500 a gigabyte 1GB za ponad 800, to nachodza mnie watpliwosci co wybrac :P

Edytowane przez bocian24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana z PII + HD4890 na i3 + GTX 460 to według mnie wyrzucanie kasy w błoto. Przyrost mocy będzie nieodczuwalny, może w kilku grach będzie trochę lepiej, ale według mnie to zdecydowanie za mało żeby się bawić w takie wymiany.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak coś lecieć na x4? Ogółem wiem ze to doinwestowanie kilkuset zeta, ale chce np wymienić zasilacz na lepszy, zmienić budę oraz HDD, najlepiej jakby dało rade też grafikę na jakąś z dx11 i karakorum na performe :P Czyli praktycznie wszystko. Jedyne co chce żeby zostało to ramki i napęd:P ew. mobo jeśli bym brał x4, ale wtedy to wyjdzie drożej niż przejście na i3. A tamte zmiany wyżej moim zdaniem są dość istotne... (zasilacz, grafika, HDD, cooler).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...