Skocz do zawartości
bocian24

Modernizacja kompa

Rekomendowane odpowiedzi

Grafike masz na podobnym poziomie co GTX460 ale w wersji 768MB , GTX raczej nie bedzie sobie za dobrze radzil w dx11 wiec to bardziej taki bajer. Chodz jak bys sprzedal swoja za niecale 600pln to bez dokladanie kasy bedziesz mial GTX460 768MB.

Budy zmieniac nie musisz , chyba ze Ci sie wizualnie nie podoba.

Caracorum jest dosc dobrym coolerem.

Zasilacz to na pewno by sie przydalo zmienic na cos lepszego.

Mobo spokojnie da sobie rade z x4 kreconym.

Co do dysku , to moze masz go wadliwego , ja takze posiadam dysk f2eg ale 500GB i jest cichutki i dosc szybki.

Jak bys chcial zmienic na intela to bys musial juz troche wiecej dolozyc i kupic i5 , to jest jedyne sensowne przejscie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Mam już chętnego na moje mobo+proc+buda za 700zl:) patrząc na cenę i3 + mobo to wychodzi z 700zl tez :) jedyne co to budę kupić za dopłatę... tez trochę dopłacić trzeba do wymiany zasilacza :) Myślę ze w 200 - 250zł się zmieszczę. Czy wtedy nie ma to sensu? patrząc ze sama wymiana na x4 pociągnie z 500zł? a i3 dałoby rade na 4,4 - 4,5GHz pokręcić, do tego miałbym wymieniony zasilacz i budę:) i ten dx11 trochę boli :( może jest sens przejść na 58XX?

Edytowane przez bocian24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez zadnej doplaty ma to jaki kolwiek sens .

Jezeli bys kupil uzywanego HD5850 to jest sens , wtedy namiast 1100pln bys wydal np. 900 na ta Sapphire Radeon HD 5850 MW2 Edition 1GB GDDR5 - GW (1225873274) - Aukcje internetowe Allegro , ktora jest z jednym z lepszych chlodzen na hd5850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważyłem 2 opcje:

 

I.Zakup x4 955 (za 550zł) i sprzedaż x2 (za 250 - 300) tracę na tym 250 - 300zł, mam x4 ale szczerze to mi do niczego aż tak nie potrzebne :) Nadal mam ten sam zasilacz do wymiany (i buda estetyczna zmiana, Karakorum jakoś z przekonania ze Zalman lepszy będzie :P) Razem polecę z 4stówki do tylu na pewno...

 

 

II.Sprzedaż całego kompa bez samego napędu za jakieś 2,2 - 2,4tys (to w miarę realna cena?) i zakup:

 

1.Intel Core i3 530 BOX – 399zł

 

2.Gigabyte GA-H55M-S2H H55 – 283zł

 

3.Zalman CNPS10X Performa – 129zł

 

4.GeForce GTX460 Gigabyte 1024MB OC – 810zł

 

5.CoolerMaster Elite 430 – 170zł

 

6.Samsung 500 GB Spin Point F2 EcoGreen – 145zł

 

7.GoodRam 2x2GB 1333 Cl9 – 300zł

 

8. Corsair CX400 CMPSU-400CXEU 400W – 158zł

 

Razem z przesyłkami mniejwięcej 2400zł. Jakby nie patrzeć zawsze bardziej opłaca mi się Intel (co jest dość paradoksalne). Grafika będzie lepsza, procesor jak do gier też, bo chyba niewiele używa 4jajek, poza tym 4,5GHz osiągalne na i3 by trochę to rekompensowało, bo nie sadze żebym PII x4 955 pokręcił do 4 chociażby,bo mi se zasilacz i płyta zesra :P A jak czytam na necie dużo jest opinii ze i3 wykosi PII x4 po OC obu... Chyba, że mojego peceta nie sprzedam za więcej niż 2tys (składając z nowych części taki zestaw po 2,6tys wychodzi, a to roczne części na gwarancji).

Edytowane przez bocian24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Phenom II X2 545-fakt może nie jest odblokowany ale od x2 550 prawie niczym się nie różni

AsRock M3A770DE /AMD 770, DDR3 1333/

GoodRam 2GB 1333MHz - najtańsze pamięci a zarazem identyczne osiągi jak konkurencja

Asus Radeon HD4850 1024MB DDR3 /256bit/ 2xDVI

Samsung SH-S223C SATA (black)

i jakiś sensowny zasilacz np. Chiftec A135 Series-certyfikat 80+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba już zrozumiałem o co chodzi:P Ale widać przeczytałeś tylko temat a nie treść postów :P moderator przeniósł moj temat Wymiany mojego zestawu do tematu komputera za 1300zł (bez OC), także napisanego przezemnie (czy tam na odwrót) :) ogółem temat z kompem za 1300zł już nieważny, wybrałem platformowe i3 (jak widać w postach wyżej) :) A tak wracając do tematu:

 

-Wyszło mi jeszcze mniej kasy (tzn sprzedaż kompa pokryje nowy zestaw, wiec może jakieś zmiany? płyta główna lepsza albo ramy? chociaż bardziej na płytę główną wole patrzeć, żeby miała 4sloty pamięci ram, i te nowe usb i sata. Mogę dobulić jeszcze z 200zl do mobo).

 

Edit:

Dobra wybrałem MSI H57M-ED65 (488zł, czyli te 200zł więcej...). Teraz mam pytanie: Czy ten corsair 400W na pewno uciągnie i3 i gtx460 (po OC)? I ewentualnego i5 750 tez po OC?

Edytowane przez bocian24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzis sprzedalem swojego 4890. Mam teraz odlozone 800zł na grafike (ale w razie czego wole sie zmiescic do 750). Jaka grafike wybrac pod moj config (ten na dole). Mysle nad gtx460 gigabyte wersja 1GB OC (z przesylka <690zł w agito). Czy jest cos sensowniejszego patrzac ze sprzedalem wlasnie 4890? Prosilbym o szybka podpowiedz :)

 

PS. Jestem wielbicielem ciszy. Musashi takze sie pozbylem, wiec wybor grafiki tylko i wylacznie z dobrym coolerem. Oczywiscie zabieram sie za OC.

Edytowane przez bocian24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie mysle o takiej:

 

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 460 OC 1GB DDR5 PCI-E BOX - Karty graficzne - sklep internetowy Agito.pl

 

Chyba najrozsadniejszy wybor? Mysle nad 470tka (dozbieram te 200zl) ale boje sie ze ceny skocza do gory zanim odloze ta kwote na grafike.

 

 

EDIT: zamowilem juz tego gtx460

Edytowane przez bocian24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie posłuchałeś i nie kupiłeś wydajniejszego 6850 od Gigabyta?

 

Ps. ceny beda tylko spadac, bo premiera GTX580 ruszy highend i wszystko zacznie leciec a juz niedlugo maja byc premiery dalesze HD6 i GTX5xx

Edytowane przez Prolog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od gigabyte 6850 jest o ponad 100zl droższy (patrząc ze kupuje na agito: 6850 za 811zł) od gtx460 za 683zł(+koszty wysyłki, przekraczają mój budżet). Poza tym po poczytaniu trochę, jakoś przekonałem się do gtx'a. Nawet kieruje mną ciekawość zakupu nvidii, bo zawsze miałem karty ati, a ten gtx ponoć jest bardzo udana i dopracowana konstrukcja.

 

PS. dotarłem tez do kilku informacji ze 460 wypada lepiej od 6850 (oba na podstawowych zegarach). A ta 460 jest fabrycznie kręcona i ponoć dalej tez dobrze się kreci (nie wiem jak wyglada sprawa OC 5850, ale zaraz sprobuje uzupelnic te wiedze :P).

Edytowane przez bocian24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Prosiłbym o jakieś pomysły jak najlepiej usprawnić komputer. Config kompa do modernizacji:

MOBO: MSI P35 NEO-F

CPU: Intel Core 2 Duo E4500

RAM: GOODRAM DDR2(2x1gb)

PSU: PowerMan 410W

GPU: MSI 8600GT 512mb ddr2

 

Budżet to 500zł (kilka dyszek mogę dołożyć). Komp ma służyć głównie do gier. Ogółem myślałem o wymianie grafiki i zasilacza. W późniejszym czasie kupno lepszego procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie cooler do tego kompa już mam (Karakorum), więc z tym sprawa załatwiona. Ram zawsze dokupić można, wiec nie jest to priorytetem, a procesor na razie podkręcić, a w przyszłości wymienić na jakiś lepszy. Opcja nr 1 wygrywa:)

 

ps.

Ramy jak kupować? identyczne 2 kostki żeby były wszystkie takie same 4x1GB, czy można wziąć z wyższym taktowaniem czyli 800MHz CL6? (aktualnie goodramy 667MHz CL5). I czy zasilacz 400w delty uciągnie 4850?

Edytowane przez bocian24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...