Skocz do zawartości
st208

LCD 4:3 do pracy biurowej

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić monitor LCD do pracy biurowej. To, na czym mi zależy, to przede wszystkim:

 

- koniecznie format 4:3

 

- matowa matryca

 

- minimum 19 cali

 

Nie znam się na monitorach i nie chciałbym pochopnie wydawać pieniędzy. Monitor nie musi być nowy, ale wolałbym by był to sprzęt o trochę lepszych parametrach niż te z najniższej półki. Niestety kwota, jaką mogę przeznaczyć jest dość ograniczona, bo maksymalnie 500 zł, a wolałbym wydać w granicach 300-400.

 

Bardzo proszę o pomoc. Byłbym wdzięczny za podanie konkretnych modeli.

 

Czy np. taki monitor http://allegro.pl/dell-ultra-sharp-2007fp-ips-1600x1200-4-3-klasa-a-i1386590151.html wart jest swej ceny?

Edytowane przez st208

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taki Monitor BenQ FP93GP 19" 1280 x 1024 (1387243733) - Aukcje internetowe Allegro? Który z nich jest lepszy, jeśli chodzi o jakość obrazu? Ten jest co prawda mniejszy, bo 19', ale i sporo tańszy - ok. 150 zł różnicy, bo zaoszczędziłbym na kosztach przesyłki.

 

Znalazłem jeszcze taki: Profesjonalny Monitor EIZO FlexScan L767 19" (1392032636) - Aukcje internetowe Allegro

 

Który z tych trzech podanych monitorów jest najlepszy? Bardzo proszę o szybką odpowiedź.

 

Jest jeszcze ten: http://allegro.pl/eizo-flexscan-s1901-i1386284784.html, http://www.eizo.pl/flexscan-s1901.

Edytowane przez st208

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie np. 16:10 z pivotem? Lepsza rozdzielczość i wygodniejsza praca w arkuszach / z przeglądarką.

 

Przy 16:10 (1680x1050) powierzchnia użytkowa jest dużo mniejsza od 1600x1200. Mam jeden monitor właśnie 16:10 i w pracy biurowej dodatkowa powierzchnia po bokach jest całkowicie zbędna. Pivot nie rozwiązuje sprawy, bo trzeba by ciągle kręcić monitorem. Poza tym ten monitor będę musiał podłączać do komputerów ze starszymi kartami graficznymi bez obsługi widescreen.

 

Właśnie zorientowałem się, że trochę sam sobie przeczę, bo rozważam również 19' z rozdzielczością natywną 1280x1024, więc to co pisałem wyżej o większej powierzchni tyczy się jedynie tego Della z pierwszej wypowiedzi. Cała reszta powodów jest jednak wciąż aktualna (szczególnie ten dotyczący starszych kart).

Edytowane przez st208

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o tym modelu: http://allegro.pl/nec-20-2070nx-na-s-ips-jak-nowe-12m-c-gwar-i1392768382.html? Warto trochę dopłacić do matrycy S-IPS? Do tego jeszcze 12-miesięczna gwarancja.

 

Czy do pracy biurowej lepszy będzie monitor z mniejszą czy większą plamką?

Edytowane przez st208

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak ten monitor Nec, ale mogę polecić tego sprzedającego, bo ja też niedawno wymieniałem monitor i kupiłem u niego. Potrzebowałem solidnej 19stki w kwadracie, nie używam rozdzielczości większych niż 1280x1024 i wziąłem samsunga 971p na matrycy PVA. Właśnie tego szukałem - często piszę i gapię się w tekst, obrabiam amatorsko zdjęcia, sporadycznie gram, czasem obejrzę film i w tych zastosowaniach monitor sprawdza się wg mnie znakomicie - oczy nie bolą, nie ma porównania między moim starym wadliwym CTX 17'' a tym samsungiem. O sprzedającym mogę powiedzieć, że jest poważną firmą - monitor, chociaż używany, po kilku ruchach szmatką jest prawie jak nowy (z naciskiem na nowy), matryca matowa bez plam, rys, świeci idealnie. Dokupiłem sobie sam tylko kable DVI i usb (ma huba) i jest super. Bierz u Lideringa - jest droższy niż inni sprzedający używki, ale ma dobry towar i za niewielkie pieniądze kupisz sprzęt lepszy niż wiele nowych monitorów w media tragedia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda w tej chwili:

Dołączona grafika

 

Jeśli chodzi o cenę, to:

 

DELL - 460 zł

Eizo - 400 zł

NEC - 500 zł

 

Dell wydaje się być największy (20.1"), Eizo najmniejszy (19"). Sam nie wiem, który z nich wybrać. :huh:

 

Bierz u Lideringa - jest droższy niż inni sprzedający używki, ale ma dobry towar i za niewielkie pieniądze kupisz sprzęt lepszy niż wiele nowych monitorów w media tragedia.

 

Naprawdę uważasz, że jest sens u niego dopłacić za ten sam model? Chodzi mi o wspomniany model Della, który jest też dostępny w sprzedaży u niego i kosztuje 500 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz u Lideringa - jest droższy niż inni sprzedający używki, ale ma dobry towar i za niewielkie pieniądze kupisz sprzęt lepszy niż wiele nowych monitorów w media tragedia.

 

Naprawdę uważasz, że jest sens u niego dopłacić za ten sam model? Chodzi mi o wspomniany model Della, który jest też dostępny w sprzedaży u niego i kosztuje 500 zł.

Może zbyt zdecydowanie się wyraziłem - dopłacać pewnie nie ma sensu ale nie wiadomo, czy ten tańszy Dell będzie w dobrym stanie. Zwracam tylko uwagę na fakt, że dostałem z tego sklepu zgodny z opisem towar,z którego jestem bardzo zadowolony. Przy okazji, jest na allegro Samsung SM 971P identyczny jak mój. Ciekawy i inny niż pozostałe monitor. Ma swoje ograniczenia (tylko DVI, brak VESA, brak przycisków) ale mnie zupełnie to nie przeszkadza a jakość obrazu naprawdę super, no i ten wygląd, funkcjonalność (wygodny pivot), wykonanie...

Są też inne dobre monitory jak podawane tu Nec i Eizo, uważane za jedne z najlepszych. Kieruj się rodzajem matrycy (ja unikałbym zwykłych TN i powłok typu GLARE), opiniami ludzi na forach no i własnymi potrzebami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj trochę poczytałem o monitorach i matrycach. TN praktycznie nie wchodzi w grę. W tej chwili wydaje mi się, że najodpowiedniejsza byłaby matryca (P)VA. Skłaniam się ku Eizo ze względu na większą plamkę, bo boję się, że 1600x1200 przy 20 calach i małej plamce będzie zbyt męczące dla oczu. Przemyślałem wszystko raz jeszcze i zdecydowałem, że od powierzchni ważniejsza jest dla mnie jakość obrazu. Eizo przy 1280x1024 i tak powinien być wystarczający, bo w tej chwili używam 17" CRT. Mam porównanie do panoramy 20" (Samsung 2043NW 1680x1050) z małą plamką i wolałbym jednak mieć wszystko na ekranie trochę większe.

 

To tylko takie moje przemyślenia, ostatecznej decyzji na razie nie podjąłem. Jeśli ktoś miałby jakieś argumenty przeciw albo coś do dodania, to bardzo będę wdzięczny za każdą wypowiedź w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śledziłem temat, bo mnie zaciekawił :D

No i kupiłem sobie tego gada:

samsung syncmaster 971p

Na razie się przyzwyczajam po latach używania 19 crt firmy ctx uzywango w 1024*768x100Hz - dziw że mi oczków nie wypaliło. Jedyne co irytuje to brak przycisków od regulacji na monitorze - potrzebny jest specjalny programik żeby go skalibrować. Dziwny przycisk od włączania - ważne że działa. W grach nie smuży. Podjechałem na miejsce i wziąłem z pominieciem allegro i prowizji - tak też radzę zrobić, w razie gdyby ktoś był zainteresowany. Niby !!!IDEAŁ!!! ale jak dwa stały podłączone to mój (już) w bardzo fajnym stanie - pozmywałem naklejki z cena i nie ma się do czego przyczepić. Ale obok stał drugi i już miał matrycę porysowaną. Deczko bym się wkurzył gdybym dostał taki ideał kurierem :S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Przyzwyczajanie się" nic nie dało. Za cholerę nie mogłem go pod siebie ustawić. W końcu podłączyłem starego crt obok (obraz klon) i dopiero się sprawa wyjaśniła. Trzeba było przestawić w palecie RGB czerwony na zero! G i B są na 50. Jest ok - kolory ładne, naturalne ale zastanawia mnie, że trzeba było dojechać do końca skali żeby uzyskać dobry efekt - czy to powód do zmartwień i ewentualnej reklamacji? Przepraszam za post pod postem, ale z 2. strony kto by to przeczytał bez odświeżenia?

ps. smużenie lekkie jednak jest mimo rzekomych 5ms grey to grey

ps2. do tego mój egzemplaż buczy na tyle głośno, że go słyszę - a tego nie lubię. Po niedzieli chyba go odwiozę :c

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddałem wziąłem della 190s. Na TN - widac to od razu po kątach. Jakość obrazu też gorsza, ale nie buczy jest solidnie wykonany ma przyciski i mimo tej samej szybkości nie smuży tak wyraźnie. Nie można mieć wszystkiego zdaje się. Przynajmniej nie w tak przystępnej cenie.

 

edit.ort

edit2: a jeszcze spróbuję szczęścia i wymiany (jak się zgodzą) na della s-pva 20" 16ms za 400, bo mnie jednak kolory w tej TN-ce dobijają, crt wróć..

edit3: koniec końców wymieniłem na dela 20" 2007FPb (zgodzili się na szczęście) i już wiem, że dobrze zrobiłem. Smużenia mimo 16ms nie widzę w hl2 tak jak ewidentnie było ono w samsungu (specjalnie połaziłem po kratach). Czegoś tu może nie rozumiem (16ms lepiej wyraźnie niż 6 ms) no ale tak jest. Monitor stosunkowo młody, duży. Dokupiłem głośnik doczepiany do monitora, bo chociaż zwykle używam słuchawek to czasem by się przydał - gra przyzwoicie. Ogólnie firme polecam - wyrozumiali i idzie się dogadać.

Edit4: ten monitor nie ma ustawień kontrastu o0, na szczęście chyba nie jest potrzebny - jasność na 40 ostrość na def czyli 50 i obejdzie się.

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...