Skocz do zawartości
Duncarion

Zestaw dla programisty - max ~5500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Rozgladam sie za czesciami, tak aby zlozyc zestaw, ktory sluzylby do typowych rzeczy jak przegladanie internetu, filmy i muzyka,

ale w glownej mierze do programowania. Zalezy mi na tym aby programy typu Visual Studio, Photoshop ale tez Virtual Box dzialaly bez problemowo.

Poza karta graficzna (Zalezy mi na nadchodzacym GeForce 570 - oczywiscie, jesli testy beda wporzadku) nie mam okreslonych typow co do sprzetu,

dlatego jestem ciekaw waszych opinii :)

 

Tak zeby troche bardziej sprecyzowac wymagania :

- Nie potrzebuje ogromnego dysku - w tej chwili mam 500Gb i taki rozmiar to wystarczajaco (jak nie troche za duzo :) )

- Nie potrzebuje monitora, klawiatury, myszki

 

 

Z gory dzieki ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Sandy Bridge poza zintegrowanyk ukladem graficznym zaoferuja mi jeszcze cos wiecej ?

 

Z checia bym poczekal do poczatku stycznia, ale z kupnem zbieram sie juz od jakiegos czasu, i takie przewlekanie w nieskonczonosci powoli mnie dobija ;) Dlatego interesuje mnie, czy naprawde Sandy Bridge w tej kategorii cenowej, w ktora celuje zaoferuje mi na tyle wiecej, abym od daty premiery nowych procesorow uzaleznial kupno calej jednostki ?

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno bedzie szybszy, ale ile? Jezeli duzo to obecna generacja szybko straci na wartosci. Jak celujesz w lepszego procka (jakiegos xeon'a czy i7) to zdecydowanie radze sie wstrzymac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Premiera Sandy Bridge za nami, wiec wracam z pytaniem odnosnie zestawu dla programisty. Mam nadzieje, ze rozwiejecie moje watpliwosci i doradzicie co wybrac, a czego nie brac - jak czlowiek zbyt dlugo patrzy w kod, to zapomina, ze sprzet mimo wszystko idzie do przodu ;)

 

Asus P8P67 /intel P67/ 610,01zł

GoodRam 6GB (3x2GB) 2000MHz CL8 PRO 573,66zł

EVGA GeForce GTX 570 SC 1280MB DDR5 /320bit/ 2xDVI/HDMI 1470,96zł

OCZ Vertex2 E 60GB (285MB/275MB/s) 503,09zł

Seagate 2 TB 7200rpm 64MB cache SATA III Barracuda XT SATA600 644,24zł

Cooler Master Dominator II 692 Advanced (bez zasilacza) 402,27zł

Chieftec APS-850C 850W 503,09zł

Asus WL-138G v2 /802.11g, PCI/ 39zł

 

plus do tego i7-2600 - widzialem preorder za 220 funtow, ale poki nie wiem jak bedzie wygladac caly zestaw nie jestem przekonany do zlozenia zamowienia.

 

Nie zalezy mi na pojemnosci dysku, 512 GB byloby w sam raz, ale ma znaczenie szybkosc (nawet jesli to bedzie partycja przeznaczona na dane, a osobny dysk SSD na os i programy).

Karta graficzna... bo czasem lubie pograc :-) A o reszcie nie mam pojecia, nie potrzebuje monitora, klawiatury czy myszki.

Jak widzicie taki zestaw ?

 

Z gory dzieki za pomoc ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takich funduszach można pomyśleć o dodatkowym monitorze, albo czymś lepszym od tego, co posiadasz - chyba, że masz już coś konkretnego.

Kolejna sprawa to dyski - 2 sztuki to minimum - o backupach lepiej myśleć przed ew. awarią - a utrata danych może zaboleć szczególnie wtedy, gdy traci się coś, co np. sami tworzymy.

Edytowane przez _OskaR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poki co korzystam z Della 2709w (stare dobre 1920x1200 :) ). Drugi monitor brzmi kuszaco, ale poki co wole skupic sie na kupnie desktopa - na dzien dzisiejszy korzystam z laptopa, dobrego aczkolwiek wymiana na cos nowego bylaby mile widziana. Laptop zostanie do pracy w podrozy, a desktop w domu - tak to mi sie widzi haha :)

 

Do backupow uzywam dysku zewnetrznego - (troszke stary, ale spelnia swoje zadanie) 320 GB - glownie na projekty, dlatego nie jest potrzebny mi dysk o wielkosci 2TB. Niestety, na SATA600 nie znalazlem nic mniejszego :/

 

Edit : A co Wy na to aby spiac 2 x Samsung SpinPoint F4 HD322GJ. Wiem ze to 'tylko' 320 GB, ale z komputera korzystam wylacznie do pracy - czasem w cos zagram i to wszystko. Oprocz 2 x wspomniany dysk oczywiscie bylby nadal dodatkowo SSD na system plus kilka programow.

Edytowane przez Duncarion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie potrzebuje takiej ilości pamięci to 2x320 F4 będzie idealne, najlepiej w RAID1 i wtedy automatycznie też mamy backup :) ew 2x500GB F3 gdy potrzeba więcej pamięci. Szkoda pieniędzy na coś czego się nie wykorzysta... za to można kupić coś innego (jak ktoś wspomniał np. drugi monitor)

 

Kolejna sprawa: procek. Duncarion - czy masz zamiar go podkręcać? Jeśli nie to śmiało można brać wersję bez "K". Kolejne 2 stówki w kieszeni.

Pamięci najlepiej brać 2x4GB 1333, ew 1600MHz. Większa częstotliwość RAMu nie zwiększy widocznie wydajności komputera, a koszt definitywnie będzie większy (i znowu $$ w kieszeni)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porozgladalem sie i ostatecznie zlozylem cos takiego :

 

I7-2600K

Asus P8P67 - Standardowa

Corsair XMS3 Classic CMX8GX3M4A1600C9 - 8GB (4x2GB)

EVGA GeForce GTX 570 1280MB

Crucial RealSSD C300 128GB 2.5"

2 x spinpoint f4

LIAN-LI DRAGON LORD K58 PC

COOLER MASTER GX 650 W PC POWER UNIT

+ jakas karta wifi wewnetrzna.

 

razem okolo 5300 zlotych.

 

Bede wdzieczny za opinie, przed zamowieniem czesci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz zmień na Seasonica, ram na Goodram, ewentualnie kup lepsze chłodzenie niż boxowe na procesor.

Niedużo drożej możesz kupić F3 500GB, może w przyszłości przyda się te kilka GB więcej.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@andrew777 - kilka pytan, bo lubie wiedziec dlaczego :)

 

2x F3 500 kosztuje tyle samo co 2 x F4 320 - przynajmniej na amazonie. Czym sie w takim wypadku sugerowac ? Jak mowilem na ilosci miejsca mi nie zalezy, a piorytetem jest wydajnosc - teoretycznie F4 ma lepsze osiagi. W przypadku identycznej ceny - co Ty bys wybral ?

 

Seasonic - czy modularne zasilacze charakteryzuja sie wylacznie mozliwoscia odlaczania kabli 'w locie' ? I dlaczego seasonic a nie Cooler Master - kiedys wydawalo mi sie, ze to dobra marka :)

BTW 650 zasilacz wystarczy do takiego zestawu ?

 

Nigdzie nie moge znalezc kosci Goodram 2x4GB - w przypadku kiedy caly zestaw kupuje w sklepach w UK, szukanie kosci w Polsce mija sie z celem (nie wytrzymam czekania na przesylke ;) ). Oplaca sie w takim razie za wszelka cene inwestowac w goodram'y ? Czym sie roznia od wspomnianego Corsair'a ?

 

Z gory dzieki za wyjasnienie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze... za duzo opcji do wyboru - a kazda wydaje sie dobra.

Na dodatek ten watek : Windows 7 Software RAID. GOBSMAKING RESULTS! - Overclockers UK Forums

mocno namieszal mi w glowie, zaczalem sie zastanawiac, aby do pelni szczescia nie dokupic 3 F3/F4 (w zaleznosci od wyboru) i... pamietac o regularnych back-up'ach ;)

 

Wtedy SSD na OS a pozostala 3 na dane, spieta w raid.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goodram niekoniecznie, jeżeli podane Corsairy przez Ciebie nie są znaczące droższe od innych kości 4GB / zestawów 2x 4GB to możesz je brać;

 

Zasilacz SeaSonica będzie pewniejszy, odpinane kable 'w locie' odpada;

Ale się przydają bo większy porządek w obudowie (zbędne kable -> psuje się obieg powietrza chyba, że ktoś na siłę wsio pochowa);

 

Dyski w zasadzie remis; Tobie akurat na sporej ilości miejsca nie zależy więc.... co wybierzesz będzie dobrze;

 

Chłodzenie na procesor np Zalman Performa; Będzie ciszej;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podane Corsairy kosztuja okolo 90 funtow - co da na oko 410 zlotych, wydaje mi sie, ze to dobra cena za te pamieci, chociaz za 30 funtow wiecej mozna kupic juz 12 GB :)

 

W takim razie poszukam SeaSonic'a - mimo wszystko 'pewnosc' przedewszystkim. Nie chcialbym miec niemiliych niespodzianek w trakcie pracy w domu.

 

Na dyski ostatecznie zdecydowalem sie wybrac 3 x F3 500, 2 z nich spiac w softwarowego raid'a (bazujac na poscie z linka), a dodatkowy na backup wykonywany automatycznie, dla pewnosci zawsze robie backup na dysku zewnetrznym wiec wszystko powinno byc ok.

Edytowane przez Duncarion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GeIL 4GB (2x2GB) DDR3 PC3-12800C9 1600MHz VALUE PLUS Dual Channel (GVP34GB1600C9DC) [GVP34GB1600C9DC] £38.39 2x (ok 350zł. za 8GB)

Jeszcze taniej: Corsair Value 2GB (1x2GB) DDR3 PC3-10666C9 1333MHz Low-Voltage Single Channel Module (VS2GB1333D3) [VS2GB1333D3] £17.99 4x (ok 330zł. za 8GB)

 

Pamietaj ze ramy zawsze warto brac najtansze, nie zauwazysz praktycznie roznicy miedzy CL7 a CL9 czy 1333 a 2000Mhz chyba ze masz zamiar bawic sie w jakies extreme OC. ;-)

Za zaoszczedzone pare groszy lepiej doloz do zasilacza/proca/grafiki/chlodzenia.

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze wtedy mam wszystkie banki zapelnione, a zalezalo mi na 2x4GB, aby dwa kolejne zostawic wolne na wypadek jakiegos upgrade'u.

 

Przy grach moge nie zauwazyc roznicy, ale co przy virtualizacji, kompilacji etc. ? Bo jesli w tym przypadku roznica w predkosci pamieci bedzie miala znaczenie, wtedy oczywiscie wezme szybsze a kilka funtow roznicy nie zrobi.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...