Skocz do zawartości
Glaziu

Dysk twardy + Kieszeń - Raz jeszcze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Czytalem kilka stron tego tematu, ale w sumie nie znalazlem dokladnie tego co chcialem. Planuje zakupic odtwarzacz DVD Ferguson DVP868HD. Jest tani i posiada w zasadzie wszystko co potrzebuje - w tym USB 2.0. Do niego chcialbym zakupic kieszeń na USB 2.0 oraz dysk twardy. Jeśli chodzi o kieszeń to mam na oku tą: Kieszeń Welland ME-740J Nie wiem tylko jaki dysk twardy zakupić, aby spełniał moje oczekiwania - w dziedzinie dysków nie znam się kompletnie. Dysk ma pełnić rolę magazynu do filmów divx itp. Ma to polegać na wgraniu filmów z komputera na dysk twardy i możliwość oglądania ich na odtwarzaczu. Filmy nie będą z dysku kasowane - w razie zapełnienia dysku, planuję kupić następny. Myslę o dysku 1TB ponieważ 500GB może się w miare szybko zapełnić, a 2 TB to troche za dużo ze względu na możliwość awarii i wtedy mogę być bardzo stratny. Jeśli chodzi o cenę to wolałbym nie wydawać na dysk majątku - ma proste zadanie, a wymagania to tylko stabilnośc i bezawaryjność.

 

Liczę na pomoc w wyborze i dziękuje za udzieloną pomoc jeśli takowa będzie. ;)

Pozdrawiam

GlaziK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a 2 TB to troche za dużo ze względu na możliwość awarii i wtedy mogę być bardzo stratny

A jak padnie 1 TB to nie bedziesz stratny ? Piekne samo usprawiedliwanie siebie... od archiwizajcji jest DVD lub Blueray ! (dla hardcorowców napedy taśmowe )

 

Szczerze tu podejdzie każdy dysk 7200.

 

Jeśli chodzi o cenę to wolałbym nie wydawać na dysk majątku - ma proste zadanie, a wymagania to tylko stabilnośc i bezawaryjność.

 

Jedno przeczy 2 giemu ... NIE MA dysku bezawaryjnego to raz a 2 kto jest chytry traci 2 razy :D

 

Jesli dysk bedzie narazony na wstrzasy to wybrał bym albo WD albo Hitachi : obydwaj producenci mają technologie Load Ramp czyli głowica w stanie spoczynku znajduje się poza talerzem wiec bezpieczeństwo danych znacznie się podnosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako magazyn do filmów divx należy kupić "wolny" energooszczędny dysk. Na przykład EcoGreen od WD. Będzie się mało grzał i będzie cichy a to do magazynu w kieszeni jest ogromnie ważne. Samsungi są zwyczajowo głośniejsze (w szczególności podczas pracy głowicy) i mniej powtarzalne. Zwykło się uważać (choć dowodów na to niewiele), że dyski 5400obr/min są mniej awaryjne niż 7400obr/min. Ta zasada nie tyczy się scsi/sas.

I zgadzam się, że dyski na magazyn kupuje się parami. Nie ma nic bezpieczniejszego niż dysk z backupem, który jest niemal zawsze offline, niepodłączany do niczego poza periodycznymi względnie krótkimi synchronizacjami.

Edytowane przez Piotrek_PP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i napisalem cos glupiego, ale prosze mnie nie wysmiewac ;) W kazdym razie przegladalem wlasnie dyski twarde na komputroniku i wszystkie maja interfejs SATA II. Czy jest to zgodne z interfejsem w kieszeni, ktora chce kupic? W specyfikacji ma ona tylko SATA, ale nie wiem czy jest to duza roznica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kieszen obsługuje SATA I i II ( Popatrz do linku co sam dałeś ) wiec kazdy dysk pasuje ( opróc dysków sata III ale one maja jak cos limitacje do sata II )

 

Zwykło się uważać (choć dowodów na to niewiele), że dyski 5400obr/min są mniej awaryjne niż 7400obr/min

Błędne wrażenie.. gdyby one były w obudowie z cieńka wymianą ciepła to zeczywiscie ryzyko awarii przez przegrzanie jest mniejsze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..:GlaziK:..

Takie subtelne teksty wyśmiewające drugą osobę i "mądrości życiowe" Kwazorka to norma.

Load Ramp mają też dyski F4EG Samsunga, ale do tej firmy Kwazor ma chyba uprzedzenie, więc nie poleca.

 

Ja radzę ci się zastanowić na propozycją Piotrek_PP. 2 dyski, gdzie jeden to backup, to najlepsze zabezpieczenie. Żadne rampy i inne technologie nie dadzą ci takiej pewności.

2 dyski nawet mniejsze wyjdą oczywiście drożej niż 1 większy, ale coś za coś. Najlepiej opłacalne pod względem GB/zł są 2TB i 1,5TB. Możesz np kupić teraz tani 1,5TB i za jakiś czas dokupić na backup drugi - na pewno go tak szybko nie zapełnisz. Ja mam na ten cel dwa Samsungi HD154UI/Y i są znośne. Wydajnościowo wystarczający, a pierdzieć ci przy odtwarzaniu filmu nie będzie. Konkurencja jest już nieco droższa - 27zł różnicy do Seagate'a ST31500541AS. Jest nieco szybszy od Samsunga, wytwarza mniejsze wibracje w spoczynku i ma cichsze głowice. WD Green - nie wiem, nie posiadam, ale jest droższy od Seagate o 1zł, więc też warto się zastanowić i zasięgnąć gdzieś opinii ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ślepy jestem bo kilka razy czytalem specyfikacje tej kieszeni i nie zauwazylem, ze ma w typach dyskow dyski SATA II :rolleyes:

 

Dzieki za podpowiedzi. Mimo tego, ze dysk 1,5TB wychodzi taniej to chyba jednak zdecyduje sie na cos mniejszego - zwlaszcza jesli po jakims czasie mam kupic jeszcze jeden tego typu. Swoja droga ile srednio (jesli jest w ogole jakas srednia) wyosi zywotnosc takiego dysku? Czytalem przed chwila takze temat: Zewnętrzny dysk 2,5 vs 3,5, ale jest on dosyć stary. Jak można odnieść go do dnia dzisiejszego, czy wiele się zmieniło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem,że chodzi Ci o MTBF?

Każdy producent dysków podaje go w specyfikacji tak samo jak każdy bierze te wartości po trosze z kosmosu :wink:

Po dokładniejsze informacje odsyłam choćby do Wikipedii :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie podłącze się do tematu potrzebuje dysk zewnętrzny tj. buda z dyskiem -najlepiej komplet bez składania.

Co polecacie do trzymania flaczków? Rozmiar 500GB wzwyż

Priorytet to cisza

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...