Skocz do zawartości
Martinii

Odmowa udzielenia inforacji o samochodzie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ojciec chce kupic sobie samochod i cos tam sobie znalazl. Auto jest podejrzanie tanie i ma podejrzanie maly przebieg (46000) jak na swoj rocznik (2003). W ogloszeniu jest zdjecie ksiazki serwisowej i wg tego zdjecia rzeczywiscie stan licznika sie zgadza (wlasciciel robil okolo 7000 km/rok). Wszystkie przeglady byly robione u dealera w Katowicach. Majac numer rejestracyjny auta postanowilismy zadzwonic i sprawdzic podstawowe informacje o samochodzie. W pierwszej rozmowie zapytano czy Tata jest wlascicielem (idiotyczne pytanie), a jak sie okazalo, ze nie to mimo iz mieli to auto w bazie to powiedziano, ze nie udzielaja informacji, bo sa one chronione.... Nie wiem co ma byc chronione i dlaczego - stan licznika serwisowanego auta?? Kazalem Tacie jeszcze raz zadzwonic i poprosic tylko o potwierdzenie sowami TAK lub NIE prawdziwosc stanu licznika z ogloszenia! Nie! Nie udzielaja takiej informacji, bo nie. Obaj z Tata bylismy w szoku, bo myslalem, ze o to wlasnie chodzi w trzymaniu informacji o autach, aby mozna bylo z nich kozystac i zeby handlarze nie robili przekretow.

 

Co proponujecie zrobic? Ja mysle sobie tak, ze jak Tata pojedzie ogladac auto, to spisze numer nadwozia i zadzwoni jeszcze raz do tego dealera i powie, ze jest wlascicielem auta od 5 minut.... Ma numer rejestracyjny, numer nadwozia itd. A moze dealer powinien udzielic takiej informacji tylko ten jeden jest jakis dziwny??

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o udzielenie informacji dotyczących samochodu po samym tylko numerze rejestracyjnym to rzeczywiście mogą robić problemy. Niech sprzedający poda VIN i wtedy dzwońcie do dealera. Jak się orientowałem przed kupnem samochodu to właśnie VIN jest wymagany żeby się dowiedzieć o historii serwisowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po VIN też Ci nie udzielą takich informacji, VIN to sobie można spisać z co 2giego samochodu z ulicy bo za szybą jest... z właścicielem samochodu lub z dokumentami trzeba się do serwisu udać innej opcji nie ma, chyba, że masz jakiegoś znajomego w serwisie ale wnoszę, że nie skoro jest taki problem. Więc nawet po tym VINie przez telefon nie próbujcie bo i tak to nic nie da.

Jak by tak do ASO można by było sobie dzwonić i pytać to by musieli chyba jakąś infolinie otworzyć by wszystkich "pytaczy" obsłużyć.

Edytowane przez slavOK
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam slowa slavOK'a - sam bylem w podobnej sytuacji i jeden z pracownikow stacji wyjasnil mi ze wszystkie informacje o samochodzie sa chronione i jedynie wlasciciel z dowodem rejestracyjnym osobiscie moze otrzymac te dane. Mozna to obejsc jedynie "po znajomosci" lub dzieki Wladyslawowi II Jagielle serwisant odwroci monitor komputera :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie każda marka ma dedykowane forum w internecie, poszukaj tam. Zamiast dzwonić po wszystkich salonach w PL, to właśnie w ten sposób znalazłem znalazłem nr do serwisu Audi, który podawał historię po VIN przez telefon (przynajmniej w 2007).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to ma za znaczenie, że diler jest w Katowicach, przecież baza danych jest ogólnoeuropejska... wystarczy podjechać do dilera w Poznaniu i tam zapytać, no chyba, że to jakaś marka co ją sprzedają tylko w Katowicach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

   Marka to Fiat. Ten dealer ma odzialy w 4 miastach na slasku m.in. w Katowicach i Pszczynie. Tata najpierw dodzwonil sie do Pszczyny i tam powiedziano mu, ze nie ma problemu zeby podali mu informacje, ale nie mieli tego auta w bazie danych i kazali zadzwonic do Katowic. Tam powiedzieli, ze owszem, auto w bazie maja, ale informacji nie udziela. Zapytali jednak najpierw, czy Tata jest wlascicielem auta, bo w takiej sytuacji dane by podali. Dlatego majac nr nadwozia, nr rejestracyjny i ewentualnie inne dane z dowodu rejestracyjnego moznaby zadzwonic do tego dealera i powiedziec, ze tak, jestem wlascicielem auta - kupilem je 5 minut temu...   

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to kuleje ten fiat :D audi, vw, skoda, reno, nissan, ford, suzuki, merc i wiele innych marek jakie sprawdzałem po VIN mają ogólnoeuropejską baze danych, nawet jak samochód był serwisowany w mediolanie to w kompie w PL dane z przeglądów były.

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to kuleje ten fiat :D audi, vw, skoda, ford, reno, nissan, suzuki, merc i wiele innych marek jakie sprawdzałem po VIN mają ogólnoeuropejską baze danych, nawet jak samochód był serwisowany w mediolanie to w kompie w PL dane z przeglądów były.

 

A to od kiedy ford ma taką bazę? :) audi to wiem bo wynalazłem wszystko o pewnym aucie, ford znalazłem tylko gdzie, kiedy i z jakim wyposażeniem opuścił fabrykę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z fordem się chyba rozpędziłem ;) albo mi sie z carfaxem pomieszało.

http://www.auto-swiat.pl/1-co-ujawni-vin-rocznik-silnik-przebieg-serwisy-moze-wypadek

 

o :)

 

tak w ogole jeżeli samochód ma kś serwisową z pieczątką dilera to przecież wystarczy zadzwonić i zapytać czy to jest ich pieczątka (powinien tam być jakiś numer dilera czy nazwisko pracownika) nie wydaje mi się by ktoś podrabiał pieczęć istniejącego dilera.

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...