Skocz do zawartości
cad9

Wentylator do obudowy 80mm, tani max 20 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Potrzebuję wentylatora 80mm na tył obudowy.

Wymagania ma być w miarę tani do 20 zł, trochę dmuchać (zephyr 80 odpada, mam takiego w zasilaczu cichy, ale słabo dmucha,), i być cichy. Niestety obudowa jeszcze z czasów socket 478 i inny wentylator na tył się nie zmieści :sad:

 

Nie potrzebuje jakiegoś tornada w obudowie, wystarczy, żeby sprawnie wyciągał powietrze i bł cichy (oczywiście będzie zamontowany na kołkach silikonowych).

 

Zastanawiam się nad 3 modelami (zephyr 80 odpada):

 

1.Artic Cooling F8,

2.Fander Roxo 80,

3.SilentiumPC Mistral 80,

 

Który z nich polecacie?

Słyszałem o Fanderze, niby słabszy od zephyra, jedną dobrą opinie, artic F8 ponoć głośny, zaś kompletnie nic mi nie wiadomo o Mistralu 80 :blink:

Na pewno ktoś z forumowiczów ma któryś z tych wentyli prosiłbym o konkretne rady i opinie jak się sprawują, oraz który z nich wybrać (Jak znacie w tej cenie 80mm dobry wentyl. to jestem otwarty na sugestie)

Edytowane przez cad9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa stoi w wydzielonym miejscu nw biurku (koło nóg na lewo od nich jest miejsce na komputer), w zasilaczu robiłem fanswapa, wymieniłem w nim wentylator na 80 mm zephyra. W środku obudowy znajduje się Intel Celeron D 2,8 GHz chłodzony przez Glacial Tech Igloo 4300, jeden dysk twardy WD ATA 80 GB oraz nagrywarka DVD, na tyle obudowy mam TRICOD SCIENCE 80 mm Model: SPDM8025S, nie jestem pewiem jakiej firmy jest obudowa, na przodzie jest wielka nalepka z literą e.

Średnie temperatury wewnątz obudowy wachają się od 32 - 35°C na procesorze od 46 - 53°C

W sumie wewnątrza śa 3 wentylatory (jeden na tyle wyciagający powietrze TRICOD SCIENCE 80 mm Model: SPDM8025S, silentiumpc 80mm Zephyr w zasilaczu wyciagający powietrze oraz Glacial Igloo chłodzący procesor.

 

Zastanawiam się poważnie na kupnem na tył Artic Colling F8 TC z czujnikiem temperatury.

Edytowane przez cad9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...