Skocz do zawartości
fipa

Naziemna telewizja cyfrowa DVB-T

Rekomendowane odpowiedzi

Aż pooglądam w domu, bo coś mi śmierdzą te Twoje historie.

 

Nie prowokuj mnie bym dokumentował to fotografiami :)

 

ps. plus dla TVP kultura ... jest jakiś film z Johnem Waynem i proporcje są prawidłowo ustawione (16:9 i w tym prawidłowo ustawiony kadr 2,35:1 ... na szczęście nie zrobili 4:3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ostatnio jak byłem u dziadków (mają Cyfrowy Polsat) to oglądali siatkówke. Była w 16:9, ale letterbox. Co bym nie ustawił w opcjach wyświetlania to nic sie nie zmieniało, cały czas były paski, telewizor CRT 4:3. a była i opcja pełny rozmiar jak i pan & scan, które nic nie dawały. Inne rzeczy były normalnie w 4:3, więc to raczej nie kwestia dekodera czy TV, skoro na wszystkich ustawieniach były paski, więc tak musiało być nadawane, nie wiem tylko czemu opcje w dekoderze nie działały.

 

Do tego między transmisją a reklamami widać zmianę proporcji, przez ułamek sekundy jest anamorficzny obraz i po chwili przełącza sie w 4:3 lub letterbox. To samo mam u siebie w analogowej kablówce jak oglądam F1, i to raczej nie robi tego UPC tylko Polsat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jak byłem u dziadków (mają Cyfrowy Polsat) to oglądali siatkówke. Była w 16:9, ale letterbox. Co bym nie ustawił w opcjach wyświetlania to nic sie nie zmieniało, cały czas były paski, telewizor CRT 4:3. a była i opcja pełny rozmiar jak i pan & scan, które nic nie dawały.

 

A gdzie ustawiałeś? W TV czy dekoderze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było, jakbyście podawali model dekodera.

 

Dołączona grafika

Model dekodera: wbudowany w SONY EX720

 

Co nie ma nic do rzeczy bo nadawanie 16:9 jako letterbox w 4:3 to wina nadawcy.

 

Mogę oczywiście zrobić zoom ... ale nie zmienia to faktu że nie będzie takiej rozdzielczości, jak przy nadawaniu 16:9 jako pełne wypełnienie 16:9.

 

ps. film którego screen wrzuciłem został odebrany z DVB-T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotka z dzisiaj filmu na TVP1 :

 

Dołączona grafika

 

... nie patrzcie na przepalenie (wina robienia zdjęcia telefonem komórkowym), tylko na kadr. 16:9 nadawane w ramce 4:3 (16:9 letterbox w 4:3) - to jest po prostu przedszkolna amatorszczyzna moi drodzy.

 

Nadawca chyba jeszcze się nie potrafi odnaleźć w poprawnej obsłudze swoich urządzeń.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zupełnie z innej beczki... Potrzebuję dekoder dla teściowej. Wpadły mi w oko 2 rozwiązania:

Tuner dekoder DVB-T CANVA T710 USB MPEG-4 PVR /GW (1803209833) - Aukcje internetowe Allegro

DEKODER STB TUNER STB DVB-T MPEG-4 HD HDMI PVR (1782463873) - Aukcje internetowe Allegro

 

Który z nich się nada? A może coś innego w okolicach 100 PLN?

 

PVR teoretycznie nie jest niezbędny, ale 10-20 PLN jestem w stanie za niego dopłacić. Telewizor to jakiś klasyk CRT 21 cali.

 

Nadajnik jest w zasięgu wzorku, żadnych drzew po drodze - praktycznie na widelcu powinno chodzić. Antena już jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie znajoma mnie poprosiła o to abym doradził jej do kompa tuner DVB-T jaki wybrać do 70zł ? ale jeśli nie ma różnicy pomiędzy takim za 30zł to wiadome ze lepiej nie przepłacać :)

Edytowane przez orlontko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten jest w miarę dobry Tuner HAUPPAUGE WinTV HVR-1200 gwara/FV OKAZJA (1862185872) - Aukcje internetowe Allegro

 

Tylko uważaj na aukcje z tym samym tunerem ale low profile - np ta aukcja http://allegro.pl/02-nowa-karta-odbiornik-tv-pci-e-hvr-1200-hybr-i1850745124.html

Edytowane przez kfgz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odbiór jest naprawdę dobry (wg. mnie krystaliczny ), a dziadkowie oddaleni są od nadajnika 19.3KM.

Spieszę przypomnieć, że sygnał cyfrowy albo jest, albo go nie ma, tu nie ma stanów pośrednich ;) Słaby odbiór objawia się zerwaniami, zamrożeniami lub po prostu brakiem sygnału, natomiast póki sygnał jest powyżej progu czułości odbiornika to obraz będzie taki sam, jakbyś stanął przy samym nadajniku. ;)
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Spieszę przypomnieć, że sygnał cyfrowy albo jest, albo go nie ma, tu nie ma stanów pośrednich ;) Słaby odbiór objawia się zerwaniami, zamrożeniami lub po prostu brakiem sygnału, natomiast póki sygnał jest powyżej progu czułości odbiornika to obraz będzie taki sam, jakbyś stanął przy samym nadajniku. ;)

 

Przy tym zamrażaniu też często robi sie pikseloza, czy to wynika z czegoś innego? Jak u dziadków coś oglądałem i była bardzo brzydka pogoda to co chwile ekran był w kwadratach, po przycinkach trwających ułamek sekundy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś oglądałem TVN i TVP2 (Lisa konkretnie) - żadnych artefaktów, wszystko ok. Nie jestem Ci w stanie konkretnie podać, czy odbieram z PKiN, czy z Raszyna. To zdarzyło się po raz pierwszy, czy miewałeś już takie problemy? :)

Edit: Wczoraj oczywiście, dziś już wtorek ;).

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy kupiliśmy telewizor z dvbt to przez parę minut były takie blednę pixele (nie pamiętam czy na wszystkich kanałach) ale samo się wszystko uspokoiło po kilku minutach. Działało spoko jakieś 3 miesiące i jakoś od tygodnia nie da się oglądać tych trzech kanałów. Anteny nie korygowałem, jest tak ustawiona jak była wcześniej na analogową TV, chyba na PKiN. Pomyślałem, że ze współrzędnych geograficznych policzę jak dokładnie z kompasem ustawić antenę na PKiN :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...