Skocz do zawartości
fipa

Naziemna telewizja cyfrowa DVB-T

Rekomendowane odpowiedzi

Mogę mieć zapewniony sygnał kablowy, lecz wtedy zwiększa się koszt tunera przystosowanego do odbioru. Myślę, że najlepiej byłoby się zamknąć w 150zł.

 

Co masz przez to na mysli? Jesli normalna kablowke to te czesto retransmituja MUXy z DVB-T w swojej sieci na innych czestotliwosciach przy czym jest to wciaz DVB-T a nie DVB-C i normalny tuner da rade. Proponuje sprawdzic, ja wlasnie w ten sposob sobie radze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WIdac co siec to inna zasada. U mnie kablowka nadaje swoje programy cyfrowe jako DVB-C z czym TV z modulem CI sobie swietnie daje rade a i przy okazji rozprowadza tez sygnal DVB-T z cyfrowej naziemniej na wolnych czestotliwosciach. Podejrzewam, ze te z DVB-C beda zakodowane i nawet gdybys kupil podwojny tuner obslugujacy jeden i drugi standard to bez modulu CI i tak by sie nie obeszlo. Co zas sie tyczy tunera to ja uzywam czegos takiego. Sprawdzalo sie na antenie pokojowej przy odleglosci od nadajnika na poziomie 40km choc wystepowal problem z kanalami HD, ale to raczej kwestia anteny. Bardzo dobre opinie maja tez tuner na chipsecie IT9135, konkretniej ten.

Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam X3m TU1100 z normalną anteną dachową i działa jak marzenie, aczkolwiek ja mam dużo bliżej do nadajnika. Podejrzewam jednak, że większość tunerów USB będzie miała podobną czułość. Podstawa to podłączyć go do dobrej anteny, bo to gówienko z kompletu się nie nadaje do niczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko, może ktoś to przerabiał.

 

Do nadajnika mam jakieś 28 km, może trochę mniej w linii prostej, podpiąłem kawałek kabla antenowego do tv i wyszukał mi normalnie kanały, ale sygnał jest bardzo słaby i rwie, więc się zastanawiam, skoro na kawałku kabla już coś łapie, to czy antena pokojowa nie załatwiła by sprawy? Nie chcę wystawiać anteny za okno, a w budynku nie ma zbiorczej, tak twierdzi administracja. 

 

Czy jakaś antena pokojowa spełni swoje zadanie dobrze? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile nie ma wokół jakichś wyższych budynków (ale skoro mówisz, że na samym kablu łapie, to nie powinno być problemu), to pokojowa powinna złapać. Byłem w podobnej sytuacji, na patyku dołączonym do zestawu mi średnio łapało, a jak podłączyłem pokojową to poszło bez bólu. Wg internetów miałem wtedy 27 km do nadajnika na Świętym Krzyżu, łapało wszystko co się da. 

A teraz z kolei, po zmianie mieszkania, mam w linii prostej kilometr dalej, ale akurat na drodze sygnału stoją bloki z całego miasta i nawet postawienie siatkowej nic nie daje. Także jeżeli nie masz bardzo obstawionego dojścia sygnału przez inne budynki, powinno być spoko, ale jeżeli stoi coś na drodze, może być problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy w takim mm poszli by na rękę, żeby kupić antenę i sprawdzić jak to wygląda i w razie niepowodzenia oddać. 

 

Na tym kawałku kabla antenowego tvp1 hd przez kilka sekund potrafiło działać płynnie, więc może jakaś szansa jest, 

 

update1:

Kupiłem antenę w mm, bo tam mogłem bez problemowo zwrócić w terminie 7 dni. Podpiąłem do tv, wyszukałem kanały i śmiga fajnie, nawet pepiki mi znalazło, więc chyba nie jest źle. Jak narazie sygnał i jakość na takim tvp1 hd mam w okolicach 100%.

 

update2;

Na chwilę obecną po testach w różnych miejscach znalazłem optymalną pozycję, na parapecie za kolumną, więc nie drażni mi oczu, wszystkie kanały jakie znalazł mają sygnał i jakość powyżej 95%, czasem skoczy, ale obraz się nie tnie, więc jest ok. Nawet wzmocnienia nie mam ustawionego na max. Zobaczymy jak się będzie to sprawować przez kilka dni, ale myślę, że już tej anteny nie oddam do sklepu. 

Edytowane przez piotreek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zmniejszę wzmocnienie, albo wyłączę zasilanie, to obraz znika. Jest płynna regulacja wzmocnienia i jak zmniejszam ją, to zaraz ma to odbicie na sile i jakości sygnału pokazywanym w tv. Ciężko dokładnie stwierdzić na ile mam teraz ustawione, ale mniej więcej na 3/4 mocy i te kanały co wyłapało działają płynnie. 

 

Odnośnie zwrotu, to też mi powiedzieli, że opakowanie musi być w nienaruszonym stanie, ale z tego co widzę dzisiaj, to nie będę musiał testować systemu zwrotu towaru w mm. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestawiłem antenę w trochę inne miejsce, o dosłownie jakieś 20 cm, wcześniej stała w świetle okna, teraz też stoi na parapecie, ale przesunięta na max do ściany i przed sobą też ma ścianę, a nie okno i wiecie co?

 

A to, że sygnał był na 100%, a jakość na 0. Dało mi to do myślenia i na planszy z siłą sygnału skręciłem wzmocnienie do zera i powoli zacząłem je podnosić. Mniej więcej w 1/3 wzmocnienia sygnał osiągnął stabilne 97%-100%, a jakość sygnału cały czas jest na 100%. Zostawiłem tak jak jest i na razie nie widzę żadnych problemów z sygnałem. 

 

Antena jest taka jak na tej aukcji: http://allegro.pl/pokojowa-antena-dvb-t-mpeg4-40db-vivanco-tva-301-i3706479956.html

 

Byłem bardzo sceptycznie do tego typu anten nastawiony, przecież to małe gówienko nie może dobrze zbierać i to jeszcze w dość gęsto zabudowanym osiedlu i z pokojem z przeciwnej strony niż nadajnik, jednak się myliłem i nawet na słabym wzmocnieniu dvbt działa zupełnie prawidłowo. 

 

Szkoda tylko, że w tv nic nie ma, ale od czasu do czasu jakiś meczyk można obejrzeć. 

Edytowane przez piotreek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za niecały tydzień wchodzą nowe kanały, w tym TV Trwam czy TVP ABC, ale nie o tym chciałem napisać.

 

Zmieniłem antenę na Emmersona i po ponownym wyszukaniu kanałów, znalazło mi kilka dodatkowych kanałów m.in. Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Comedy Central i kilkanaście stacji radiowych (RMF, RMF Maxxx, Złote przeboje itp.), ale te kanały i stacje są zakodowane, a na liście przy tych pozycjach mam znaczek €, jakby były dodatkowo płatne. Czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim? Skąd te kanały może mi ściągać? Chyba nie będzie możliwości ich odblokowania?

 

E: tak mnie teraz naszło, że te kanały są pewnie dostępne posiadając odbiornik DVB-T Cyfrowego Polsatu.

Wszystko jasne > klik

Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...