Skocz do zawartości
fipa

Naziemna telewizja cyfrowa DVB-T

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

planuję zakupić jakiś tuner dvb-t i niestety jestem w kropce - za dużo ich wszystkich jest.

Moglibyście polecić jakiś dobry i tani tuner?

Zastanawiałem się nad tymi: "Ferguson Ariva T65" oraz "WIWA HD90" - który z nich jest lepszy? Którego byście polecili?

Pozdrawiam,

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... no i doszła dwójka w HD. Sytuacja podobna (transmisje w SD ... tzn. nie było mi dane trafić na program w HD). Jednak czasem widzę jak przy gęstszym ruchu pojawia się "kwadraturgia" ;) - za niski bitrate. Niech lepiej usuną TVP1 SD i TVP2 SD by zwiększyć bitrate TVP1 HD i TVP2 HD, bo przy meczach/dynamicznych akcjach/ujęciach widowni może być kiepściutko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny problem. Jeśli zainstaluje sobie TVP1 HD, to znika mi TVP2 HD i jest zwykły. Na odwrót jest tak samo. Nie wiem o co chodzi - telewizor Philips 32PFL3606H :damage_wall:

 

Wyczytałem gdzieś, że TVP1 ma ten sam pid (czy SID) co TVP1 HD i analogicznie dwójka - z tego powodu mogą dziać się takie rzeczy na niektórych TV. Spróbuj ręcznego programowania może. Ew. aktualizowałeś Firmware telewizora? Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem gdzieś, że TVP1 ma ten sam pid (czy SID) co TVP1 HD i analogicznie dwójka - z tego powodu mogą dziać się takie rzeczy na niektórych TV. Spróbuj ręcznego programowania może. Ew. aktualizowałeś Firmware telewizora?

 

Pomogło zupełnie coś innego - z ciekawości ustawiłem kraj na Niemcy i wyszukało TVP1 HD i TVP2 HD. Na liście są teraz wszystkie HD i SD bez problemu :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz leci na TVP 2 HD "Stawka Większa Niż Życie" ... w panoramie i prawdziwym HD - ewidentnie ponownie skanowali kliszę ... TO WIDAĆ. Takiej jakości na tym serialu jeszcze nie widziałem! Brawo TVP!

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Stawka.." zostałą zeskanowana do rozdziałki dużo wyższej niż FullHD i faktycznie zostało to zrobione super.

 

Wyczytałem gdzieś, że TVP1 ma ten sam pid (czy SID) co TVP1 HD i analogicznie dwójka - z tego powodu mogą dziać się takie rzeczy na niektórych TV. Spróbuj ręcznego programowania może. Ew. aktualizowałeś Firmware telewizora?

Nie mają, bo wersje SD i HD idą rónolegle (MUX1 - TVP1HD + TVP2, MUX3 - TVP1 + TVP2HD). Może więc być tak, że masz zapamiętane te programy, które zostały podmienione na wersje HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

planuję zakupić jakiś tuner dvb-t i niestety jestem w kropce - za dużo ich wszystkich jest.

Moglibyście polecić jakiś dobry i tani tuner?

Zastanawiałem się nad tymi: "Ferguson Ariva T65" oraz "WIWA HD90" - który z nich jest lepszy? Którego byście polecili?

Pozdrawiam,

Łukasz

 

 

odpowiem mi ktoś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytalem troche na forum emitela i kupilem tak jak polecali, czyli MT4161 pod usb. Podpialem pod siatkowa i smiga elegancko :-P Chyba powalcze, ze zrobieniem jakiegos przenosnego "quada" pod ten tuner bo na dolaczonej antence to mozna sobie klucze co najwyzej powiesic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ok. 3km w linii prostej do nadajnika nadającego MUX-4 oraz ok. 13km do nadajnika MUX-1, MUX-2, MUX-3. Wygląda na to, że trochę kanałów można by odebrać.

Pytanie czy nie dysponując zewnętrzną anteną odbiorę sygnał z tych 2 nadajników? Tuner podłączony byłby do kompa (PCI-E, USB, co lepiej?) lub bezpośrednio do monitora (wejścia VGA, DVI). Komputer/monitor stoi przy oknie skierowanym +/- na oba nadajniki (po drodze przeszkody w postaci wysokich bloków).

 

Jaki zestaw polecacie w takiej sytuacji? Jaki tuner i jaką antenę? Myślałem o antenie do postawienia na parapecie + tuner do kompa, ale kompletnie nie mam pojęcia na co zwrócić uwagę przy wyborze. Dobrze by było żeby te kilka kanałów w HD dało się obejrzeć. Oprogramowanie też powinno być przyzwoite, kanały szybko przełączać, działać bezproblemowo pod Win7 64-bit. Pilot niekoniecznie wymagany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pokojową antenę Elita wystawioną na balkon i mieszkając na parterze w blokowisku ściągam wszystkie trzy MUX z nadajnika oddalonego o niemal 30km (przy napięciu zasilania 5V z dekodera zamiast dedykowanego 12V z zasilacza). Siła 95%, jakość 80% (więcej w obu przypadkach mój Ferguson nie pokazuje). Generalne niektóre anteny pokojowe naprawdę dają rady wbrew obiegowej opinii.

 

Tap tap tap - SGS 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radiergummi, cieszy mnie taka informacja :) Spróbuję z anteną pokojową, ale dalej mam problem z wyborem tunera. Czy naprawdę nie ma żadnego PC-towego tunera TV z porządnym softem? Wszystko wygląda jak żywcem przeniesione z lat 90-tych. Najlepszą opcją będzie chyba coś co działa bezproblemowo z Windows Media Center w Win7 x64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na spontana zrobiłem koledze antenę z... samego kabla antenowego, czyli na końcu odsłonięty drut wystawiony na balkon. Mieszkanie na parterze, z którego widać inny blok. Odległość do mux2 - 29km, mux3 - 2,5km. Podpięte to pod jakiś tv 19" znalazło ~20 kanałów, z czego tylko hd czasami tną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast manty to juz lepiej ferguson T65 (w agito za 119zł). Sprawdzony tuner, lepszego w tej cenie nie dostaniesz...

Gdyby to było dla mnie, to pewnie bym zamówił, ale ojciec chciał coś na miejscu wziąć, żeby w razie czego nie bujać się z gwarancją nie wiadomo gdzie. I w mojej małej rodzinnej mieścinie (Łobez) znaleźliśmy w sumie w promocyjnej cenie 89PLN dekoder Korr HD128. Bardzo łatwy w obsłudze, szybko znalazł kanały z MUX-1 i MUX-2 (z tego nawet podwójnie) i jakość jest idealna.

 

Antena jest ustawiona na Szczecin, na którym są trzy multipleksy, ale kanałów z trzeciego nie mam, więc zastanawiam się czy to nie jest czasem wina starszej anteny siatkowej, czy może czasem antena łapie sygnał z bliższego nadajnika z Białogardu, na którym są jak na razie tylko dwa pierwsze MUX-y?

Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rodzice dostali dekoder jTab FS815. Z tego co wyczytałem, to konstrukcyjnie klon Wiwy i innych klepanych na jedno kopytko. Dołączona grafika Ale ponoć całkiem nie najgorzej się sprawuje. Podłączyłem to wczoraj do tv, antena siatkowa ze wzmacniaczem. Znalazł 16 kanałów, ale z TVP1 HD jest spory problem, praktycznie non stop błędy a z TVP2 tylko czasami problemy. Co mnie irytuje w tym dekoderze to to, że po każdym przełączeniu kanału wyskakuje okno z informacją jaki jest następny program (epg). Zajmuje to pół ekranu, wisi przez kilka sekund. Nie bardzo widzę opcję na wyłączenie tego a jest mega drażniące. Jak ta kwestia wygląda np. w polecanym fergusonie?

 

Druga sprawa, czy bez ponoszenia kosztów można jakoś poprawić tą tvp 1/2?

 

Lokalizacja - Żnin, do nadajnika w Trzeciewcu za Bydgoszczą ponad 70 km.

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, ze bez wymiany anteny na kierunkowa z symetryzatorem zamiast wzmacniacza nic nie zdzialasz. MUX z TVP nadaje na dosc wysokiej czestotliwosci z Trzeciewca i mimo sporej mocy sa z nim problemy. U mnie, co prawda na ant. pokojowej jest dokladnie taki sam problem zarowno na tunerach (sprawdzalem 2 rozne) podpinanych do komputera jak i tych bezposrednio w TV. MUX2 oczywisie odbiera u mnie bez problemow na tej antenie.

 

Na poczatek, idac po kosztach mozesz sprobowac zamienic wzmacniac na symetryzator, mozliwe, ze wystarczy. Wzmiacniacze dla cyfrowki wiecej szkodza niz pomagaja. Ogolnie tu masz caly watek dotyczacy "problemow" z tym nadajnikiem.

Edytowane przez KrzychuG
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem tą starą antenę siatkową ze wzmacniaczem ( więcej niż 15 lat, ogólny stan już raczej kiepskawy ) na kierunkową za kilka dyszek ( kupione na miejscu ). Po resecie dekodera i ponownym wyszukaniu stacji jest pełna moc i nie ma już żadnych problemów. Obyło się nawet bez zmiany kabla, choć zobaczymy jak będzie przy trudnych warunkach pogodowych. Może trzeba będzie zmienić na nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie polecić jakiś tuner pod PC + antenę? Odległość od nadajników około 30km, dookoła budynki. Jest sens się w to bawić? Mogę mieć zapewniony sygnał kablowy, lecz wtedy zwiększa się koszt tunera przystosowanego do odbioru. Myślę, że najlepiej byłoby się zamknąć w 150zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...