Skocz do zawartości
The SainT

Padł dysk - dane poszly sie...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Niedawno padł mi HDD, szlag trafił wszystko, po odzyskaniu pliki i tak nie nadawały się do niczego, stratę już przebolałem. Natomiast, chciałem się dowiedzieć jak mógłbym dogłębniej sprawdzić dysk pod kątem błędów i jak można go sformatować "raz a dobrze" aby móc go jeszcze jakoś wyeksploatować? Żadnych bad sectorów system nie znalazł.

 

Dysk: Samsung SpinPoint F1 640GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiś czas temu dysk zaczął się dziwnie zachowywać(dziwne odglosy i restartowanie dysku) a system zgłaszał awarię dysku, przeskanowałem i błędów nie było żadnych. Kupiłem nowy dysk coby zgrać pozostałe dane i nagle zonk, z 2 partycji zrobiło się 400GB czystej przestrzeni dyskowej, jakby to była nowa partycja po przeskanowaniu chkdsk odzsykal 75% danych ale nic z tego nie nadaje się do użytku, no może 0.2%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przytoczę cytat jednego użytkownika: "Coś z tymi dyskami jest nie tak."

Przeczytałem opinie na temat tego dysku i trzeba stwierdzić że dysk strasznie rozczarowuje pod względem prędkości, ciszy itd.

I jednemu użytkownikowi także padł w podobny sposób dysk. Radził bym ci kupić coś pewniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak, danych juz nie musze odzyskac, pogodzilem sie ze stratą, jednak chciałbym jakoś skorzystać z wolnego miejsca, sprawdziłem dysk MHDD zadnych badów, błedów nic, jedynie 23 zielone klastry. kiedy sformatuje dysk windows wywala komunikat, że dysk jest uszkodzony i żebym zrobił kopię bo są problemy. a MHDD nic nie wykrył. nie wiem jak go sformatować aby zaczął banglać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skad ten mit ze 25 godzin ! ( raczej wiem .... samsungowskie toolsy długo to robia 80Gb robił 2.5 h.. )

 

W MHDD jest ERASE ( wklepane recznie z klawy ) dysk 320 GB godzina i wyzerowany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...