Skocz do zawartości
sasajas

Laptop do pracy max 3,5 tys

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje laptopa typowo do pracy outlook word exel tworzenie pdf. Od czasu do czasu edycja zdjec. Lapek musi miec koniecznie modem wbudowany GSM oraz max do 14 cali przekatna ekranu.

Tak jak przegladam oferte to znalazle dwa laptopy

ALU DELL VOSTRO 3300 i3 370 3GB 320GB 8-CELL HSDPA (1396239642) - Aukcje internetowe Allegro on jest fajny ale ma ogomny minus brak hdmi lub nawet DVI a laptop będzie podlanczany do projektorów, telewizorów LCD które nie beda miały wejsc analogowych wiec brak cyfrowego wyjscia video to mocna niedogodność

oraz

ACER 13,3 3820 i3 2x2,53GH 500G INTEL HD HSDPA W7 (1384213475) - Aukcje internetowe Allegro ale minus to brak napedu optycznego niby mozna kupic zewnętrzny ale jak na szybko trzeba odczytac cos z płyty to nie mam ochoty platac sie w kablach.

 

Moze ktos zaproponowac jakis jeszcze model? Obojetnie jaka firma nie jestem uprzedzony do zadnej ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w czym jest problem?

Po pierwsze nie lepiej Vostro 3500?.No chyba ,że liczy się dla Ciebie każdy gram.Jeśli 3500 to w tym przedziale cenowym który podałeś bez problemu znajdziesz wersje z HDMI.Odpalasz ceneo i masz dziesiątki konfiguracji łącznie z NBD.Największy wybór jest chyba w X-KOM.Nie miałem tego Acera w rękach ,ale komfort pracy na Vostro (głownie klawiatura i gładzik)jest nie do pobicia.Dell z tej serii jest po prostu stworzony do komfortowej pracy.Natomiast jeśli szukasz sprzętu tylko do prezentacji(wspomniane projektory i telewizory)to tak naprawdę wszystko jedno co wybierzesz byleby wyświetlało obraz iK miało odpowiednie wejścia.

 

EDIT:

Przejrzałem szybko ofertę i znajdziesz 13,3 cala od Della ,ale dobijesz do górnej granicy założonego budżetu.Pytanie czy te 3,5 tys.bardzo Cię zaboli czy raczej chcesz wydać jak najmniej.Laptop im mniejszy tym droższy.Taka prawidłowość.

A tak z innej beczki,nie lepiej poczekać na wysyp lapków z Sandy Bridge?Lada dzień powinny zalać rynek.

Edytowane przez demczog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop ma byc maly bo praktycznie caly cas jestem w trasie i zalezy mi na miejscu w torbie bo waga to mi jest obojetna.

Co do ceny to mam 3,5k do wykorzystania i obojetne mi jest czy wydam 1k czy cale 3,5k wazne by byl 13 cali i mial modem wbudowany.

Ten VOSTRo 3300 jest ok ale teraz jak czytam cos bateria slabo trzyma jak na tak maly laptop.

 

Co do Sandy Bridge to obawaim sie ze bedzie zawieral podatek od nowosci

Edytowane przez sasajas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w 3300 jest z baterią,ale można też kupić większą,bardziej pojemną (Dell ma w ofercie mocniejsze akumulatory).

Jeśli chodzi o Sandy Bridge to może będzie trochę drożej ,ale skok wydajnościowy jest potężny.Przejrzyj testy (co prawda czterordzeniowców) na notebookcheck.pl

Różnica od 30-50 % w wydajności,obniżony pobór prądu ,plus grafika zintegrowana w procesorze.Czyli będzie chłodniej i dłużej na baterii.

Jeśli Ci się nie pali to warto poczekać i mieć większą bazę do porównania."Starsze" lapki powinny też ruszyć trochę w dół z ceną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wydajnosci to w sumie to co jest na rynku to i tak jest ponad to co potrzebuje. Ale faktycznie moze bedzie wiekszy wybór jak wejda lapki z nowymi procesorami. Swoja droga za ile tak mniej wiecej cos wyjdzie miesiac dwa czy predzej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym wróżyć to będzie kwestia kilku tygodni.Już teraz jest sporo testów laptopów z nową platformą.Produkcja ruszyła już dawno teraz trzeba tylko dostarczyć do sklepów.

Powtórzę ,że jeśli Ci się nie pali to warto tą chwilę poczekać :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...