Skocz do zawartości
Bartekiju

4 płyty pod 775

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym się was poradzić w sprawie konfiguracji pc-cika za skromną kase - do 700zł :wink: Będzie służył głownie do sufrowania po necie, oglądania filmów no i czasem do zagrania w jakąś gre z poprzedniej epoki :-P . Obudowe, zasilacz oraz dysk posiadam, a więc pozostaje procesor, płyta głowna, grafika oraz ram. Fajnie byłoby kupić wszystko w 1 sklepie, myśle ze ESC będzie się nadawał :rolleyes: . Ale przejdźmy do rzeczy:

 

Płyta główna:

Asus M4N68T-M LE V2 / 169zł

lub (o ile jest sens dopłacić 20zł)

Asus M4N68T-M V2 / 189zł

 

Ram:

Goodram 2GB 1333 CL9 / 90zł

 

Procesor:

AMD Athlon II X2 255 / 215zł

 

Grafika:

Gigabyte Radeon HD4650 / 220zł

lub

PowerColor Radeon HD5450 / 190zł

 

Tak by to wyglądało z mojego punktu widzenia. Zestaw wychodzi za ~700zł czyli mieści się w kwocie która mam do wydania, tylko co o nim sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jeżeli chcesz komputer na więcej niż 2lata z możliwością rozbudowy to polecam taki myk:

 

Procesor: AMD Athlon II X4 635 BOX (ewentualnie X4 640, wyższy mnożnik - lepsze wyniki w podkręcaniu ale 20-30zł więcej)

Płyta główna: Gigabyte GA-880GM-UD2H Socket AM3

Pamięć ram: DDR3 Goodram 2GB PC1333 CL9

 

Żeby nikt mi nie zarzucał faworyzowania pewnego sklepu tu masz ceny z 4 różnych, wybór Twój:

Razem: 699zł@morele.net

Razem: 680zł@ram.net.pl

Razem: 693zł@camino.pl z pamięcią 2GB Kingston PC1333 CL9 (bo goodram'ów nie mają)

Razem: 719zł@esc.pl

 

Jak ja to widzę - póki co siedzisz na zintegrowanej grafice HD4250 (do gier z poprzedniej epoki jak znalazł ;) ), potem dokupujesz sobie jakąś kartę graficzną (może być nawet średnia półka bo procesor nie stanowi ograniczenia), z czasem +2gb ramu, ssd i masz świetnego kompa który w zależności od karty graficznej da radę w najnowsze gry na full/medium @ 1680 x 1050 :)

 

Podaj też jaki masz zasilacz bo ja tu się rozpisałem a okaże się że to od niego trzeba zacząć modernizację... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Spaliła mi się płyta głowna Gigabyte GA-P35-DS3L i szukam czegoś w zamian. Pracowała będzie z dość starym i wyslużonym procesorem Core2Duo E4500 (jak widać w sygnaturce z dość sporym OC). Szukam czegoś w podobnej klasie pod ddr2 umożliwiającego podobne OC a nawet lepsze. Zainteresowała mnie płyta GA-EP35-DS4 tylko strasznie ciężko ją dostać, ewentualnie asus z seri p5k lub gigabyte GA-EP45-UD3LR (ale nie wiem czy jest sens inwestować w taka płyte do takiego procesora) Liczę na wasze propozycje :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli planujesz przesiadkę na c2q to możesz pokusić się o lepszą płytę np. Asus P5K-E ewentualnie PRO(słabe rozmieszczenie złącza ATX24, ale większa dostępność).

 

Możesz też szukać GA-EP35-DS4 a jak nie znajdziesz to może trochę słabsza GA-P35-DS4 ;P

 

pozdrawiam

Edytowane przez frozenpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym was prosić o opinie która z płyt jest według was najbardziej godna uwagi. Każdą z nich mogę nabyć w granicach 250-300zł, niektóre jeszcze na gwarancji, jednakże z pełnym wyposażeniem dołączonym od producenta. Tak więc

- Asus P5Q PRO

- DFI LanParty DK P45-T2RS

- Asus Maximus Formula

- EVGA 750I SLI FTW

 

Płyta będzie miała na pokładzie podzespoły z sygnatury, koło wakacji planuje zakup c2q z seri 9xxx. Płyta ma mi posłużyć jeszcze koło roku, może dłużej, z tego względu że na zmiane platformy nie zdecyduje się w najbliższym czasie :wink:

 

Z gory dzięki za pomoc :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę bez sensu inwestować w S775... Wg moich wyliczeń za 250-300 zł, do tego kasa ze sprzedaży gratów, może mała dopłata (bo pamięci też trzeba wymienić) i stać by Cię było na jakąś tanią używkę H55 plus używane Core i3 5xx (300-340 zł).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram, dobrze podkręcony i3 nie będzie ustępować quadowi s.775, a w przyszłości bez zmiany platformy można będzie zrobić upgrade do i5 7X0.

Inwestowanie w s.775 ma sens, gdy już się ma udaną płytę, a tutaj i tak musisz tą płytę kupić.

Edytowane przez host

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...