Skocz do zawartości
Qrchak

Jak poprowadzić płyn w układzie?

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem wreszcie złożyć swój WC-cik, szukam już ostatnich podzespołów. Napewno zaleję CPU i GPU. Ale chciał bym też zalać Mobo, bo z pewnością kiedyś bym to zrobił, więc żeby się nie babrać 2x zaszaleję odrazu.

Chcę zakupić pompkę EK-DCP 4.0 i pasujący do niej rez.

Więc możliwe że zwoduję CPU, GPU, NB, SB i mosfety mobo czyli praktycznie wszystko ;)

Teraz pytanie pierwsze czy ta pompka popchnie taki układ z 5 Bloków i 2 2x120 chłodnic?

A jeśli tak to drugie:

Zastanawiam się czy po wyjściu płynu z pompki rozdzielić ciecz trójnikiem tak żeby część szła na CPU, NB, mosfety i do górnej chłodnicy, a część na GPU, SB i do dolnej chłodnicy. Potem z obu chłodnic do rezerwuaru. Czy poprostu jednym ciągiem puścić ją po kolei do wszystkich komponentów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompka jak pompka. EK raczej do bublowatych firm nie należy, jednak domena ich dotąd i wciąż są bloki wodne. Z ta pompką to chyba u nich nowość i jest to raczej analog innych popularnych pompek prezentowanych u większości watercoolowców.

Co do trójnika i takiego rozdziału to odradzam. Na mój gust by wszystko chodziło dobrze, to taki układ przy jednej pompie musiałby działać tak aby płyn na dwóch rozgałęzieniach szedł z równym flowem. To raczej będzie trudne, szczególnie kiedy wodujesz jeszcze mobo. Po co męczyć pompkę? Złóż jeden loop na mocnej pompie. Ewentualnie kup drugą pompę i zrób dwa loopy. Co masz zamiar wstawić za chłodnicę do takiego układziku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Układ ma być budżetowy, więc nie uśmiecha mi się dokupowanie drugiej pompki.

Jedna chłodnica to BWA, druga Magicool Slim 240, zdaje się że obie to dokładnie ta sama konstrukcja.

Obudowa Dominator 2 więc jakoś extremalnie dużo miejsca nie ma (powiedział bym że akurat), nie chcę w niej robić za dużego przeciągu bo komp ma stać na biurku, stąd pomysł żeby zwodować i mobo, ale to jeszcze nie jest postanowione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EK jej nie robi , tylko ktoś inny a dokladnie kto to nie pamietam i pelno firm ja sprzedaje a jest to dokladnie to samo , miedzy innymi: Danger Den , OCZ , Phobya i ktos tam jeszcze.

Jej wydajność jest bardzo podobna do Swiftech MCP 355. Chodź ma jedna wadę przy niej , jest sporo od niej większa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt z tymi pompkami. Jak napisałem analogi więc nie ma co szukać tam nie wiadomo jakich różnic :wink:

Jeden loop i tyle styka. I jeszcze jedno. Zakładając LC w kompie nie da rady nie grzebać czy to teraz podczas składania loopa, czy to później. Uwierz mi :rolleyes: To wciąga jak cholera....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jak zwoduję całość to już nie będę się do tego dotykał... przynajmniej przez jakiś czas ;)

A że korci żeby pogrzebać to ja dobrze wiem, bo komp leży w pudełkach już z pół roku i czeka na budę i jakieś duperelki, a teraz jeszcze nowe pomysły, chyba tylko kasa mnie blokuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chaos`theory

Autorze nie mow, ze zrobisz lc i zostawisz, bo ja za pierwszym razem kupilem gotowy uzywany uklad za 800 zl i tez tak myslalem. I co?

I minely 3 miesiace i juz jedzie pierwsza przebudowa na ktora juz wydalem prawie 2k...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię że nie będę czegoś tam przerabiał, pierwszy LC też złożyłem prawie z samych używanych klocków. Podziałał troszkę, ale odwidziała mi się obudowa i stwierdziłem że płyta się grzeje ;)

I tak od pół roku komp leży w pudełkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autorze nie mow, ze zrobisz lc i zostawisz, bo ja za pierwszym razem kupilem gotowy uzywany uklad za 800 zl i tez tak myslalem. I co?

I minely 3 miesiace i juz jedzie pierwsza przebudowa na ktora juz wydalem prawie 2k...

 

Nie każdy tak ma- ja mam wc z 5 lat i blok na gpu nadal ten sam. sporo się zmeiniło ale na pewno dołożyłem to wymiany więcej niż 400zł przez ten czas ;)

 

 

 

Do autora- nie dziel obiegów bo to niewiele da, a tylko skomplikuje układ.

Daruj sobie wodowanie mobo. W takei cuda można się bawić w hi-endowych układach ale tak naprawdę to w dużej mierze przerost formy nad treścią.

 

 

Zwoduj cpu i gpu, jak się spodoba to możesz kombinować ale moim zdaniem dalsze bloki nie mają sensu. Zwłaszcza przy takich podzespołach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi, wczoraj przyszła nowa budka i chłodnica, czekam na pompkę i rez.

Jednak nie będę kombinował z wodowaniem mobo bo tylko wpędzę się w koszta i znów będę czekał, w końcu komp zardzewieje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...