Skocz do zawartości
st208

Zasilacz do starego komutera

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym kupić nowy dysk do komputera z płytą główną Abit NF7-M, która nie ma wbudowanej obsługi SATA. Chciałbym, by był on również tym systemowym.

 

Myślałem nad polecanym tutaj Samsungiem F3, ale czy jest szansa na to, że zadziała przy zastowowaniu przejściówki IDE->SATA? Jeśli nie, to jaki dysk IDE byłoby sensownie kupić. Kwota w jakiej chciałbym się zamknąć to 150 zł.

 

Dysk chcę wymienić, bo w tej chwili są tam dwa stare Maxtory 80 GB i boję się, że już długo nie pochodzą, ale mam tam ważne dane. Poza tym szybszy dysk 7200rpm pomógłby trochę odzyskać wigor temu sprzętowi.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebne ci coś takiego.

Nie wiem do czego jest ci potrzebny stary komputer z antycznym procem i nowym dyskiem, ale jeśli do np pisania to nieźle się sprawdzi. Wstawiłem takiego samsunga f3 500gb do komputera z p4 osadzonym na płycie głównej z socketem Intel 865 (no miała 2*sata, ale taka karta rozszerzeń ci to załatwi) i pomimo, że pracował jako sata1, a nie sata2, to operacje zależne od dysku były znacznie szybsze. Przykład - autosave w wordzie ustawiony na co 5 minut przy pracy na pliku >150mb na starym seagate 7200.7 'wyłączał' z użytku komputer na ok 30sek. Po wstawieniu f3 czas uległ skróceniu do ok 3-5sek. System oczywiście także działał znacznie szybciej

Edytowane przez prze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zmuszony kupić zasilacz do starego komputera, bo dotychczas używany Fortron pokazuje bardzo niedobre napięcia (-12.97 na linii -12V).

 

Konfiguracja:

 

Abit NF7-M

Athlon XP 2500+ (Barton)

1GB DDR1 PC3200

GeForce 4Ti 4400

Dysk Samsung F3 500GB

DVD-RW

karta sieciowa

karta USB na PCI

skaner na USB

 

Jaki zasilacz byłby najlepszy? Oczywiście zależy mi, by był jak najtańszy, bo nie ma sensu inwestować dużo w ten sprzęt, a modernizacja w najbliższym czasie przewidziana nie jest.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli powyższe wyniki pochodzą z programu to należy je olać jak każdy odczyt napięć z programu.

Jeśli są to wyniki pomiarów woltomierzem to nie wynika nic złego z tych pomiarów. Wszystkie wyniki mieszczą się w normie. Tolerancja wynosi 5% dla napięć dodatnich oraz 10% dla napięć ujemnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...