Skocz do zawartości
fizzy

Dysk twardy "zawiesza" się

Rekomendowane odpowiedzi

DANE TECHNICZNE

PROCESOR: Intel Core 2 Duo E4600  @ 2.40GHz	PŁYTA GŁÓWNA: ASUS P5K (LGA775)	PAMIĘĆ: 4.0GB 2-Kanałowy DDR2 @ 401MHz (5-5-5-18) KINGSTON	DYSK: 733GB Western Digital WDC WD7500AADS-00M2B0, 391GB SAMSUNG SAMSUNG HD403LJ	KARTA GRAFICZNA: GeForce 8600 GT 	NAPĘDY: HL-DT-ST DVDRAM GH20NS10	SYSTEM OPERACYJNY: Windows 7 64-bit

OPIS PROBLEMU

Witam, jakiś czas temu kupiłem dysk twardy Western Digital WDC WD7500AADS. Przez parę miesięcy wszystko było dobrze, twardziel działał elegancko aż w końcu dysk zaczął się tak jakby \"zawieszać\". Wygląda to tak, że pracuje normalnie i nagle transfer spada prawie do zera a i dioda na obudowie jednostki centralnej świeci się jakby dysk pracował ten pełnych obrotach (nie ani trochę, po prostu cały czas się świeci). Trwa to kilka minut i potem wszystko wraca do normy, i za jakiś czas to samo. Kiedy to się dzieje oczywiście nie da się dalej pracować. Oddawałem go 2 razy do serwisu ale stwierdzili, że jest wszystko ok. Sam skanowałem go pod kątem badów i nic. Mam drugi dysk, na którym postawiony jest system bo na tym to jest bez sensu. Zabrałem go do znajomego, który posiada tą samą płytę główną co ja i postawiłem u niego system i o dziwo wszystko było ok!. Czyli chyba wychodzi na to, że to wina któregoś z moich podzespołów. (Tylko którego?). Dysk jest cały czas podpięty i trzymam na nim dane ale zaczyna mnie to już powoli irytować. Bardzo proszę o pomoc, może ktoś z forumowiczów miał podobny problem.

Dodam, że system był reinstalowany. Sprawdzałem na: Windowsie XP, 7 i nawet na Ubuntu dzieje się to samo. Robiłem też zerowanie dysku.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin1988

Mam to samo z WD Blue 500GB (WD5000AAKS) na którym mam system Windows 7. Czytałem, że to wina systemu bo gdy jest na dysku postawiony Windows to wtedy pracuje i automatycznie dysk też pracuje. To wszystko prawda czy raczej nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...