Skocz do zawartości
master4life

Zalman performa nie daje rady.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio wymieniłem procka na Q8400@3.8ghz i chłodzenie nie wyrabia, mam na nim 2x120mm(yate loon czy coś takiego)@1200obr/min. Temp na rdzeniach dochodzą do 80c i bios restartuje kompa. Potrzebuje więc coś wydajniejszego, od razu mowie, że nie interesują mnie produkty firmy scytche i zalman. Tak do 200zł chyba, że warto dołożyć te 50zł to też nie będzie problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrafisz dotknąć i trzymać palec na tej performie? Mam na myśli podstawę, pipki w okolicy stopy? Jeśli potrafisz przytrzymać tam paluch przez dłuższy czas to są dwie możliwości: błąd w montażu lub błąd czujnika temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montowałem go kilka razy, na def. ustawieniach proc ma max 56c pod occt. A przy 475x8 @1.35vcpu i 1.22vtt temp dochodzi do 80c. przy tych samych napięciach i 450x8 max temp 75c. Jak ustawie wentylatory na 1600obr.min to daje rade ale nie o to chodzi, nie chce suszarki w kompie :mur:

Edytowane przez master4life

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie można utrzymać palcem pipy na górze przez dłuższy czas to wystarczy. Jeśli można palcem dotykać przez 60 sekund to nie jest gorące.

Z drugiej strony zastanów się czy warto wykładać 200-250zł po to aby mieć 100MHz więcej na cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz ledwo chodzi na 3,6ghz a co dopiero będzie latem... z tego co widzę na necie to są chłodzenia AC, które radzą sobie z znacznie mocniej podkręconymi quadamii. O ile performa z E8400@4ghz sobie radził o tyle przy quadzie wymiękł :F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A napewno dobrze dolega do ihs'a ? Jest jeszcze opcja, ze masz czujnik uwalony i programy Ci pokazuja tempy z kosmosu, mialem tak na E8400, na kazdym chlodzeniu na stock mialem 50C w idle, po oc ponad 60 nic nie robiac.

 

U mnie Performa daje rade z 980X @ 4.6GHz, a u Ciebie z kladzikiem wymiekla :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w esc jest TR TRUE COPPER za jedyne 199zł. Genialne chłodzenie z miedzi, jedne z najwydajniejszych na rynku.

wady - 1820g wagi więc wygina płytę jak Pudzian książki telefoniczne oraz trudności z montażem przez wypukłą podstawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dziwne, na mugenach, ninjach ludzie puszczają na 3,6GHz q6600 a ten pewnie bardziej się grzeje niż q8400...

 

Zaraz mi pewnie napiszesz, że pieprzę jak głodny... ;)

 

Przewiew w obudowie masz prawidłowy rozumiem, nie wkradł się też jakiś dziecinny błąd w postaci odwróconego wentylatora...

Kiedyś ktoś miał na Noctua przeciwsobnie zamontowane wentylatory.

 

Jak jesteś zdeterminowany to szukaj jednak jakiegoś chłodzenia. Noctua właśnie produkuje monstrualne konstrukcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...