Skocz do zawartości
devil162

czy oplaca sie kupowac tego kompa ?

Rekomendowane odpowiedzi

mam możliwosc kupona komputera takiego za 1800 zl oplaca sie ??

 

monitor - philips 200w6black (20' panorama)

plyta glowna - asus p5w dh de luxe

ram - 2 GB kingston hyperX

proc. -intel EXTREME EDITION x6800 + chlodzenie scythe ninja

dysk wd raptor 150gb 10000rpm

zasilacz seasonic 500w

graf. sapphire ati x1950xtx

czytniki kart, kieszenie na dyski...

mysz logitech g7

klawiatura logitech wi-fi

obudowa thermaltake tsunami

do wszystkiego dedykowane chlodzenie

 

jak beda chodzic na takim sprzecie te najnowsze gry typu crysis czy gta 4 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli go kupiłeś? <facepalm>

 

Najbardziej boli słaba karta graficzna. Jakiś 5770 bardzo by pomógł procesorowi (który plasuje się w wydajności gdzieś pomiędzy E8400 a E8500, choć to 65nm).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kupilem ;) po prostu pytam , raczej go nie kupie , a jaka musiala by byc cena za niego zeby sie oplacalo go kupic ?

 

rozumiem ze tylko karta graficzna przeszkadza w tym zeby te najnowsze gry chodzily ??

 

sprzedal bym stary komputer za 200-300 zl i dokupil za to grafike i bylo by moze dobrze

 

dodam jeszcze ze na wszystkie elementy komputera jest dozywotnia gwarancja

Edytowane przez devil162

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1600 zł to normalna cena za ten zestaw. Kilka lat temu to była wysoka półka, teraz do wymiany przede wszystkim karta graficzna. Procesor podkręcaj, X6800 ma odblokowany mnożnik, a chłodzenie masz niezłe. Ewentualnie wymienisz go na Q6600 (wysoki mnożnik, a płyta osiąga fsb 350-400).

W GTA IV na C2D też się da grać, ale "view distance" na 10-15, system XP i karta nvidii. Na X1950GT (3/4 wydajności X1950XT) GTA IV chodziło fatalnie, na 9600GSO 768MB w 1440x900 High tekstury i 25-50 fps.

Edytowane przez host

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki piekne za odpowiedzi :) mam zamiar sprzedac stary komputer (200-400 zl ) i za to kupi grafe :) powiem wam ze jak bede mial juz kompa to wtedy sprawdze jak sie sprawują gry m.in. gta 4 czy np. cod bo :) 30 -50 fps w takich grach mi w zupelnosci wystarczy ba nawet 20 fps moze byc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W gta to bys musial niska rozdzielczosc i detale i wtedy moze by bylo plynnie.

Ja na moim procku i HD4850 moglem sobie pozwolic na rozdzielczosc 1366x768 i detale na medium. A jest to grafa duzo lepsza od tej co bedziesz posiadal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to gta podalem raczej jako przyklad , watpie bym gral w to bo po prostu nie bardzo lubie takie gry :) bardziej mnie interesują np. Stalker ( wszystkie czesci ) , Call Of Duty , Need For Speedy , Prototype , Assasins Creed , do tego jakis Gothic , Oblivion

Edytowane przez devil162

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet wśród tych gier, które wymieniłeś x1950 GT może mieć problemy.. Nie żartuje. Nie mówiąc juz o tym, że niektóry w ogóle się nie uruchomią. Przynajmniej te które wyjdą za jakiś czas i będą wspierały minimum DX 10. Kup jakiegoś 5770, albo GTX 460 768 MBi nie pożałujesz. Warto oczywiście podkręcić procesor do tych 3.5 ghz chociaż, a jak się da to do 3.8-4.0 ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co podales to raczej tylko z stalkerami bys mial problemy. A co do grafy to bym bardziej polecil GTX260 jest znacznie tanszy od GTX460 a duzo mu nie ustepuje , a od 5770 jest lepszy. Do tego elegancko sie podkreca. No chyba ze wolal byś coś nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograsz ze statycznym oświetleniem (w stalkery), przy czym na wygladzie i klimacie stracisz za duzo, takze lepiej stalkera przechodzic na pelnym dynamicznym oswietleniu i lepszej karcie. Ewentualnie Cień Czarnobyla jakoś pójdzie teraz, ale Czyste Niebo już wymaga lepszej karty.

Przydałoby się dokupić 1 lub 2GB ramu.

Edytowane przez host

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mu na full w normalnej grze single player :) kto powiedzial ze ja chce grac na multi ??

 

chce zagrac w black opsa w single playera nawet na niskich/srednich detalach , mysle ze na niskich na tym kompie spokojnie pojdzie

Edytowane przez devil162

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...