Skocz do zawartości
860lacov

Jak odzyskać CD-Key z windows 7?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam u siebie zainstalowany win 7 pro x64 z MSDNAA.

Niestety system wymaga przeinstalowania (w zasadzie na wczoraj), a klucz zapisałem gdzieś, ale nie bardzo mogę go znaleźć.

Na uczelni coś kombinują i mamy tymczasowe problemy z zalogowaniem się na nasze konta w MS.

Czy z mojego własnego komputera mogę legalnie odzyskać wpisany wcześniej klucz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten program spełnia swoje zadanie, również mogę polecić.

 

Wracając do MSDN AA, to czy wy też macie kilka wersji Win 7? Czasem przez takie zawieruchy, czyszczą konta i można znowu uzyskać nowe klucze :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Everest (Aida) sprawdzałem, ba od nich rozpocząłem. Identycznie jest w zakładce System operacyjny/System operacyjny.

 

Najciekawsze jest to ze na innym komputerze Windows instalowany z tego samego obrazu płyty wyświetla wszystko to co trzeba, jedyna różnica tamten serial otrzymany 2 dni wcześniej

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Cloperflake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety klucz nie jest i nie będzie widoczny w powyższych programach.

Okazało się że uczelnia rozdawała dwa rodzaje kluczy dla polskich wersji windowsów indywidualne, dla angielskiej zbiorcze.

 

Ten drugi, który ja posiadam był typu Multiple Activation Key (MAK) lub Key Management Service (KMS), podczas instalacji klucz jest ukrywany przed podejrzeniem (każdy może to zrobić polecenie "slmgr.vbs -cpky" START->Uruchom).

Klucze które zobaczy Aida czy ostatnio wypomniany Sunride Seven zapisane są w rejestrze HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\DigitalProductId, te ukryte są usuwane (?) z rejestru.

Jedynie co można zrobić to podejrzeć ostatnie 5 znaków klucza polecenie "slmgr.vbs -dli". .

 

Co do mojego problemu wczoraj dorwałem naszego "informatyka" dziś na maila powtórnie otrzymałem serial (ostatnie 5 znaków zgadza się czyli mam ten sam)

Edytowane przez Cloperflake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Genialnym narzędziem do odzyskiwania klucza licencyjnego, a zarówno hasła do systemu Windows jest Hiren's BootCD. Sam ostatnio odzyskiwałem klucz do mojego Windows 7 x64 bit i nie było z tym najmniejszego problemu. Wystarczy stworzyć napęd bootujący np.USB i do dzieła.

 

Dla poszukujących Hiren'sa podam adres: Hiren's BootCD

 

W razie problemów z obsługą piszcie. Pomogę!

Edytowane przez mamrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...