Skocz do zawartości
Caleb

Ivy Bridge 22 nm - Następcy Sandy Bridge 32 nm

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa kanały oznacza dual channel , szerokość na jeden kanał to 64bit , więc przy dual channel masz 2x64bit co daje w teorii dwa razy większą przepustowość. Ty mylisz kanały z bankami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie tylko myślałem że jak kontroler jest dwu kanałowy to nie można włożyć 4 kości.

Dobrze zatem:

Teraz mam 2x8Gb 1600Mgz czy jest sens zmienić na 2x8 2400Mhz lub 2800Mhz ? Tzn odczuję szybszy ram czy nie ma to sensu i tylko zbędny wydatek kasy.

Komp głównie do grania.

P8Z77V-PRO, 3570K, Geforce 660Ti no i gskile 2x8Gb 1600Mhz 7.8.8.24, system na OCZ Vertex 4 120Gb

Zmieniłbym na Patriot Viper 3 DDR3 2x8GB 2400MHz CL10 XMP

Tylko czy sens?

Albo co jest najwęższym gardłem? Myślałem o HDD na PCI-E ale poczytałem i podobno kupa problemów jest z tym.

Edytowane przez Tal-Rash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra... Mój 3570K jest stabilny na 4,5Ghz dopiero przy 1.330v... VID 1.3361. Licząc teraz jak ustawić offset wychodzi -0.0061 (VCORE-VID) to chyba ustawię -0.005.

LLC Ultra High.

Kiepska sztuka że taki vcore potrzebuje?

Dobrze liczę ustawienie offsetu?

Podbcie VCCSA pozwoli na niższy vcore?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LLC Ultra High Offset +0.005 i 12 godzin prime95 large bez błędów. Small też pare godzin bez błędów. LinX godzinę jechał i zero błędów a GTAV wypieprza się do Windowsa co 10minut... Wychodzi na to że te syntetyki do testowania stabilności to kit na wodę fotomontaż. Ja już nie wiem jak testować. GTAV przecież nie może być wyznacznikiem stabilności. Skąd wiem że wychrzaniło się z powodu oc cpu a nie dlatego że reloaded dał ciała :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj procek po zdjeciu IHSa, wymianie pasty (na razie na MX2) zrobil sie stabilny tam gdzie stabilny nie byl i to z mniejszymi temperaturami. Wyglada na to ze faktycznie temperatury wplywaja na stabilnosc procesora i im wyzsze tym stabilnosc mniejsza. IHSa zdejmowalem za pomoca imadla, mlotka i metalowego prostopadloscianu ktory przykladalem do PCB procesora. Troche sie PCB wykruszylo, ale do stykow nie doszlo i wszystko ladnie dziala. Wczesniej dla wprawy zdjalem w ten sposob IHSa jakiemus staremu celeronowi i tez ladnie poszlo. Wg mnie lepsza metoda niz z zyletka, trzeba tylko trzymac procesor, zeby nie polecial, bo rdzen sie moze ukruszyc. Glut pod IHSem byl caly suchy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...