Skocz do zawartości
Caleb

Ivy Bridge 22 nm - Następcy Sandy Bridge 32 nm

Rekomendowane odpowiedzi

Może to błąd firmware albo coś? Skoro nie powtarza się na każdym urządzeniu to nie musi to być wina usb 3.0. Sam mam w płycie amd dwa porty usb 3.0 ale używam ich tylko do podłączania urządzeń 2.0 bo nic 3.0 nie posiadam. chodzą zgodnie i bez błędów.

 

Podejrzewam, że nie mogli by wydać urządzeń seryjnie wadliwych bo by zbankrutowali jak by producenci płyt ich pozwali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem ten kontroler ETRON. Skopiowałem z dysku USB3 (poprzez ETRON) plik 13 GB na systemowy HDD i porównałem go z plikiem skopiowanym z pierwotnej kopii którą trzymałem na 4-rech DVD (też zgrałem z nich na ten wewn. systemowy HDD). Pliki wg. TotalCommander były w 100% zgodne.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na sabertoot p67 (kontroler renesans/nec) nie ma żadnych problemów sprawdziłem na dwóch dyskach usb 3.0 zarówno na tylnych portach jak i na przednim panelu (tu musiałem kupic jakis tani panel uniteka bo oryginalnie z płytą nic nie było), stery do usb 3. zawsze najnowsze ze station driver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę powodu przesiadki z P67 na Z77, tak samo jak nie widzę większego powodu przesiadki z SB na IB - no chyba, że tanim kosztem.

Przesiadka warta zachodu chyba tylko i wyłącznie co drugą generację Intela ;) Zbyt mały wzrost wydajności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może wyższe oc

Hehe może? Ja myślę, że nie bez powodu Intel podniósł w Ivy maksymalny mnożnik z obecnych w Sandy 57x do 63x. Tak jak moja sztuka jest wybitna i robi 5GHz na bardzo niskim napięciu tak w przypadku Ivy betonem będziemy nazywać sztuki, które nie zrobią 5GHz na boxie. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy może by się przesiadali z amd albo starszych modeli. Mnie fascynuje miniaturyzacja procesów technologicznych i zawsze mnie cieszy, kiedy mam coś w nowej skali zrobione. Już mam w lapku żony dysk ssd 22nm to teraz czas na procesor.

 

Wzrost wydajności 5-15% od dobrego poziomu sandy bridge to też sporo. Zobaczcie co AMD wymodziło z prockami FX 4100, rdzeń w rdzeń, takt w takt są wolniejsze do phenoma II. Natomiast wysokie OC okupić trzeba ekstremalnym poborem prądu. Pewnie też wymianą zasilatora.

Edytowane przez Sławomir Guzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo może już coś na temat obsługi virtualizacji [2500k 2600k niemaja] i mnie zastanawia czy w IB xxxxK to będzie [mam cichą nadzieje] a nieudało mi się nic znaleść [oprucz 1 forum gdzie ktoś napisał że ma być pełna obsługa ale to jakiś "zwykły" user...]

 

to mnie dość konkretnie interesuje, zamierzam zmienić procka na cos z V i licze że IB będą mieć [te fajniejsze wersje :) ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thx za odpowiedz bałem się że na SB [moim 2600k] nieda rady odpalić maszyn wirtualnych np. w VMware workstation a dokładniej W server 2008 R2 64 bit...

 

ale twoje wyjaśnienie zachęciło mnie do sprawdzenia w praktyce, VT-x wystarcza w pełni by to obsłużyć więc mnie to w pełni zadowala :)

 

topic:

Specyfikacja Intel Ivy Bridge - dane techniczne nowych CPU

 

Specyfikacja ciekawie się prezentuje ale coś mnie zastanawia:

jest tam napisane ze 3 topowe modele I5 [iB] beda miec 4 / 8 ... nasuwa się pytanie czym będą się wtedy różnić I5 od I7 [oprócz pamięci 6 do 8 ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thx za odpowiedz bałem się że na SB [moim 2600k] nieda rady odpalić maszyn wirtualnych np. w VMware workstation a dokładniej W server 2008 R2 64 bit...

 

ale twoje wyjaśnienie zachęciło mnie do sprawdzenia w praktyce, VT-x wystarcza w pełni by to obsłużyć więc mnie to w pełni zadowala :)

 

topic:

Specyfikacja Intel Ivy Bridge - dane techniczne nowych CPU

 

Specyfikacja ciekawie się prezentuje ale coś mnie zastanawia:

jest tam napisane ze 3 topowe modele I5 [iB] beda miec 4 / 8 ... nasuwa się pytanie czym będą się wtedy różnić I5 od I7 [oprócz pamięci 6 do 8 ]

[/quote

zapewne ilością cache, traktowaniem i z tego co gdzieś czytałem to i7 ma posiada lepszą zintegrowaną grafę, czyli jak dla nas i5 to najlepsza alternatywa, oglądałem fotki tych płyt głównych i ten snpier jak na hiper super duper mega elo pro płyte, wyglada jak zabawka z chińskiego marketu sekcja zasilania biedna jak dziewczynka z zapałkami, biostar w miare sie prezentuję, z tego co widzę to chyba zostanę przy mojej p67, te z77 wygladaja tak jakby po podłączeniu sandy bridge i lajtowym oc miały płonąć żywym ogniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

topic:

Specyfikacja Intel Ivy Bridge - dane techniczne nowych CPU

 

Specyfikacja ciekawie się prezentuje ale coś mnie zastanawia:

jest tam napisane ze 3 topowe modele I5 [iB] beda miec 4 / 8 ... nasuwa się pytanie czym będą się wtedy różnić I5 od I7 [oprócz pamięci 6 do 8 ]

 

TO moze być błąd w tabelce bo jak spojrzysz na pierwszą z nich to i7-3370S/i7-3770T są 4/8 a i5-3570S/i5-3570T są 4/4. Sprawa się w 100% wyjaśni jak specyfikacje procesorów ogłosi intel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze kojarzę specyfikację Sandy Bridge, to modele z K również nie mają wirtualizacji. Gdzieś kojarzę dyskusję na ten temat, konkluzja była taka, że procki ze wsparciem wirtualizacji muszą być na 100% niezawodne, podkręcanie raczej z tym się nie kojarzy, stąd więc decyzja Intela - albo podkręcanie, albo sprzętowe wsparcie wirtualizacji.

Swoją droga nie lubię gdy ktoś mi odbiera prawo decyzji, a może ja bym chciał się pobawić w zawodną wirtualizację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój proc [i7 2600k]

 

on wspiera Intel® Virtualization Technology (VT-x) ale nie VT-d [tak jak radiergummi napisał wyżej]

 

wczoraj juz po powrocie do domu, sprawdziłem to w praktyce...

 

w VMware Workstation 8 postanowiłem postawić Windows Server 2008 R2 pierw krzyczał że niemożliwe, wysypywał się etc...

 

więc udałem się do Biosa i włączyłem opcje Virtualization [tak domyślnie wyłączona]

 

i od tego wszystko działało już jak należy... system sie zainstalował później normalnie wstał i sie restartował... więc i tak można dużo robić

 

a VT-d to poprostu bardziej rozbudowane VT-x ... wg tabelki IB będą mieć w tej kwestii to samo...

 

 

Co do specyfikacji to ja obstawiam że to fake [te tabelki]

bo niebyło by sensu robić I5 takich jak I7 z roznica tylko w cache...

zresztą IB to SB w mniejszym procesie więć zapewne będzie jak w przypadku SB ale zawsze możemy się mylić :)

 

Mnie ciekawi jak się będą prezentowały i kiedy dokładnie premiera/więcej danych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie jestem zbytnio rozeznany w technologiach, proszę o potwierdzenie bądź zaprzeczenie.

i3 w technologii Ivy nie zmieni zbyt wiele, 55W TDP, wyraźnie lepszy GPU będzie tylko w jednym modelu, który pewnie będzie miał wystrzeloną w kosmos cenę. Jednym słowem nie ma zbytnio na co czekać. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...