Skocz do zawartości
Caleb

Ivy Bridge 22 nm - Następcy Sandy Bridge 32 nm

Rekomendowane odpowiedzi

No i to jest mistrzostwo, wsparcie dla IB nawet na płytach za ~160-170zł. G530 + tani ASRock na H61 + 4GB RAM = 400zł, w przyszłości władować i3/i5 IB i jest miodzio B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że od dawna używam tylko amd nie bardzo orientuję się w obecnym podziale procków intela. Te z K na końcu są przeznaczone do OC. Ale czy to znaczy, że taki Ivy Bridge i5 3550 nie będzie się dało w ogóle podkręcić, czy jest to tylko bardziej skomplikowane?

Domyślam się, że różnice w cenie pomiędzy i5 3570K a i5 3550 mogą wynosić nawet 150zł a różnią się poza oficjalną możliwością OC tylko lepszą zintegrowaną grafiką, która mi akurat na nic się nie przyda.

Edytowane przez Sławomir Guzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@elomelo, chyba wszystkie chipsety od H67 wzwyż mają miec oficjalne wsparcie dla Ivy Bridge. H61 jest/był niepewny, bo wsparcie miało zależeć od producentów płyt (póki co ASRock stanął na wysokiści zadania, zobaczymy jak reszta).

 

@Sławomir Guzik, poczytaj:

Podkręcanie – procesory, chipsety, pamięć, układ graficzny :: PCLab.pl

Na PurePC nie było tak ładnie wytłumaczone, chociaz mogę nie pamiętać. Co prawda Sandy Bridge i brakuje np. chipsetu Z68, ale w IB będzie dokładnie taka sama różnica między modelami z i bez K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsparcie IB dostaną chipsety H61, H67, P67 i Z68. Do premiery procków jeszcze dwa miesiące, więc nie sikajcie po kostkach, że wasza płyta nie dostała już wsparcia. Zresztą znając życie i tak nie zmienicie procka na IB, ale ponarzekać trzeba dla zasady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radiergummi, zluzuj wora, nikt (a przynajmniej ja) nie wspominałem nic o zmianie z SB na IB (ani narzekaniu), bo najzwyczajniej w świecie nie posiadam SB. Pytam, bo zastanawiam się czy teraz kupić SB czy za dwa miechy IB razem z płytą ASRock P67 Pro3.

Edytowane przez elomelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie male zakulisowe newsy:

- nie napalac sie na mega oc przy AC/WC. 22nm chlodne, niskovoltarzowe, ale przez to beda sie gorzej podkrecac. Okolice 5GHz przy dobrych wiatrach robia na 1.25V, ale dalsze boje beda trudne. Mniejszy proces produkcji powoduje, ze nawet 50-60*C to dla tego kawalka krzemu wysoka temperatura cos jak 90*C dla obecnych 32nm.

- brak CB/CBB

- brak ograniczenia taktowania poprzez mnoznik/taktowanie jak to ma miejsce przy SB aktualnie.

- skalowanie sie z temp. jest bardzo przyzwoite - ot taki procek z 5GHz na AC robi przy -186*C i 1.9V 6.5-7GHz stabilnie.

- wiecej mnoznikow pamieci - bedzie mozna ustawic znacznie wiecej niz 2133 aktualnie

- brak dzielnikow dla BCLK

- i pierdyliard innych super-duper nowosci o ktorych nie bedziemy tutaj przynudzac, wystarczy ze ja sie meczylem 4GHz przy slajdach ;)

 

 

Ogolnie: jest fajnie, ale Ci co posiadaja SB aktualnie raczej nie powinni sie napalac na zmiany platformy. Producenci nie bardzo beda chcieli supportowac IB na aktualnych chipsetach (jedynie Z68). Wydajnosc Clock per Clock poprawi sie nieznacznie. Ale mozliwosci podkrecania na AC/WC nie poprawia sie na tyle, zeby oplacalo sie wymianiac procka+plyte.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ogólnie jest się z czego cieszyć i tylko do premiery czekać. Brak CB/CBB i przede wszystkim brak tych głupich ścian w taktowaniu to dla mnie baardzo ważna wiadomość. Dzięki za newsy! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie: jest fajnie, ale Ci co posiadaja SB aktualnie raczej nie powinni sie napalac na zmiany platformy. Producenci nie bardzo beda chcieli supportowac IB na aktualnych chipsetach (jedynie Z68). Wydajnosc Clock per Clock poprawi sie nieznacznie. Ale mozliwosci podkrecania na AC/WC nie poprawia sie na tyle, zeby oplacalo sie wymianiac procka+plyte.

 

Najbardziej mnie martwi że ivy nie beda suportowac producenci, mam p67 od asusa i widac sciach!iele ( bo jak inaczej ich nazwać) nie kwapią się aby zupgradowac mw firmware usb3.0 marevella czy jmicrona na mojej plycie a z tego co sie orientuje w temacie to nie ma zadnego problemu tylko cha nam na sile wcisnac z77 i ich nowe płyty :( o dziwo niektórzy producenci np asrock nie maja takich problemów, któtko p67 sabertooth ostatnia plyta asusa jaka mam, juz wole asrocka, gigusa czy nawet beznadziejne msi

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze problem jest w tym, ze nikt nie chce powiedziec otwarcie, czy to jest problem technologiczny z chipsetem (P67 vs Z68), steppingiem chipsetow, czy poprostu jakies widzimisie Intela. Jedynie pocieszajace jest to, ze raczej Intel zwolni delikatnie tempo z procesorami. Aktualnie ostatnie 2 lata byly poprostu szalone, teraz powinno byc tak jak 5-6 lat temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze problem jest w tym, ze nikt nie chce powiedziec otwarcie, czy to jest problem technologiczny z chipsetem (P67 vs Z68), steppingiem chipsetow, czy poprostu jakies widzimisie Intela. Jedynie pocieszajace jest to, ze raczej Intel zwolni delikatnie tempo z procesorami. Aktualnie ostatnie 2 lata byly poprostu szalone, teraz powinno byc tak jak 5-6 lat temu.

 

 

Na chwilę obecną każda płyta gigabyte na 1155 ma wsparcie dla ivy bridge.

 

Zwróćcie uwagę na opis najnowszego biosu: http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-p67-ds3-b3rev_10/download/bios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynie pocieszajace jest to, ze raczej Intel zwolni delikatnie tempo z procesorami. Aktualnie ostatnie 2 lata byly poprostu szalone, teraz powinno byc tak jak 5-6 lat temu.

 

Zaraz, zaraz ... tzn. "tick-tock" nie będzie wyglądał tak ze co 2 lata niższy proces? Tylko np. co 3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...