Skocz do zawartości
Caleb

Ivy Bridge 22 nm - Następcy Sandy Bridge 32 nm

Rekomendowane odpowiedzi

Najbardziej mnie martwi że ivy nie beda suportowac producenci, mam p67 od asusa i widac s[ciach!]iele ( bo jak inaczej ich nazwać) nie kwapią się aby zupgradowac mw firmware usb3.0 marevella czy jmicrona na mojej plycie a z tego co sie orientuje w temacie to nie ma zadnego problemu tylko cha nam na sile wcisnac z77 i ich nowe płyty :( o dziwo niektórzy producenci np asrock nie maja takich problemów, któtko p67 sabertooth ostatnia plyta asusa jaka mam, juz wole asrocka, gigusa czy nawet beznadziejne msi

 

Asus to niesamowite g... jesli chodzi o support driverów, biosów itp. Po Asusie na AM3 i lapku Asusa, do któego firma nie dała driverów nowszych niż te przed wejściem CUDA...więcej się nie dam nabrać na tą firmę ;)

Edytowane przez Michaelius
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też właśnie myślę nad zmiana firmy tylko jak już to poczekam na z77 widziałem płyty asrocka i prezentuja sie zacnie, odnosnie suportu asusa to zgadzam sie w 100%, ludzie na forum kombinuja sami podmieniają inter orom czy ME firmware, asrock gibabyte udostepniają wszelkie narzedzia a ci znowu na przekór (na tamtejszym forum jest przedstawiciel asusa i jak go ludzie prosza aby uaktualnic to czy tamto to zawsze ma opór bo to beta nieoficjalne do tego chipsetu i takie tam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby rzadko aktualizują ale w sumie ja nie miałem nigdy palącej potrzeby odnośnie biosu, żeby mi coś nie działało itp. I znów kolejny zapowiadany Maximus Formula mi się podoba :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mialem bo mi boinc na laptopie nie chodzil ;) A oficjalnych sterow nie moge uzywac bo musza byc zmodyfikowane by supportowac przelaczanie kart graficznych sprzed czasow Optimusa.

 

Zreszta na mozliwosc odpalenia dwoch graf nvidii na Asusie 890GX tez sie nigdy nie doczekalem bo byl bug i nie chcialy sie odpalac.

 

Wiec teraz z mobasow albo bede bral Gigusie albo Asrocki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właściwie co ten z77 ma do zaoferowania poza niby lepszym usb3.0, chyba nic, a odnośnie płyty msi to one fajnie wypadają w testach, ale jak przychodzi do użytkowania na co dzień to wychodza kwiatki w postaci niestabilnosci i sporych braków w biosie do tego lubia sobie wykitować ni z gruchy ni z pietruchy

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w a odnośnie płyty msi to one fajnie wypadają w testach, ale jak przychodzi do użytkowania na co dzień to wychodza kwiatki w postaci niestabilnosci i sporych braków w biosie do tego lubia sobie wykitować ni z gruchy ni z pietruchy

 

Co do MSI to się zgadzam. Jeszcze karty im się udają, ale płyty zawodzą.

 

co to jakiś spisek ? Może jakieś modele, bywa. Wielu znajomych ma mobo od MSI z68 /55,65/ naprawdę świetne płytki, stabilne. Więcej problemów to sie spotyka z asrockami czy asusami.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to jakiś spisek ? Może jakieś modele, bywa. Wielu znajomych ma mobo od MSI z68 /55,65/ naprawdę świetne płytki, stabilne. Więcej problemów to sie spotyka z asrockami czy asusami.

 

żaden spisek po prostu miałem ba nawet mam kilka produktów msi i coś o tym wiem, słynna msi neo2fir na P35, lightowe oc w ciągu 2 lat 3 razy w serwisie, znajomego płyta pod amd am2 (nie pamiętam modelu) w ciągu 2 lat 2 razy w serwisie, mój obecny netbook m270 ma jakieś pół roku (jeden z pierwszych egzemplarzy na E-450 w Polsce) 4x w serwisie (w koncu wymienili mi płyte głowną która padła i działa ok choć dopiero mam go 2dni w domu po serwisowaniu) złego słowa nie moge powiedzieć o karcie graficznej którą ma w sygnaturze bardzo fajne oc zero problemów ale z drugiej strony to produkt ekstremalny przeznaczony dla maniaków i cholernie drogi w który inżynierowie MSI włożyli cała wiedzę i najlepsze podzespoły, z drugiej strony miałem też netbooka u90 na intelu atomie, produkt niszowy, który był relatywnie tani w zakupie i twardy jak skała, był tylko raz w serwisie na wymianie wentylatora który po 2 latach działania zaczął troszkę głośniej pracować, za co lubię msi to właśnie za serwis, nigdy nie robią problemów że plomba na lapku zerwana, że konfuguracja znieniona przez użytkownika a nie przez nich nie wykłucają się z klientem o bzdury czy jak inne serwisy próbują wcisnąć ciemnote że to wina klienta (z którymś razem w neo2fir padła mi sekcja zasilania także poszedł z niej dym i płyta śmierdziała spalenizną, wymienili na nową bez problemu), biorą na siebie całe koszty serwisowania łącznie z transportem , działają szybko i jest z nimi bardzo dobry kontakt, także nie takie to msi straszne a obsługa serwisowa w Polsce jest na najwyższym poziomie, firmy takie jak asus czy gigabyte są daleko w tyle z nimi (przykład wymiany płyt głownej na na nową revizję B3 jakie obsuwy były)

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hola hola to powiedz kolego jak wyglądała wymiana na B3 u MSI? Akurat mam GB i na B3 wymienili mi tak, że bez kompa byłem tak długo, aż zdążyłem poskładać nowe graty do kupy tzn. przyjechał kurier o umówionej godzinie, poczekał aż spakuję starą, wymieniliśmy płyty i tyle. Teraz powiedz nam jak wymieniali u MSI, bo na forum overclockers czytałem ciekawe historie :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żaden spisek po prostu miałem ba nawet mam kilka produktów msi i coś o tym wiem, słynna msi neo2fir na P35, lightowe oc w ciągu 2 lat 3 razy w serwisie, znajomego płyta pod amd am2 (nie pamiętam modelu) w ciągu 2 lat 2 razy w serwisie, mój obecny netbook m270 ma jakieś pół roku (jeden z pierwszych egzemplarzy na E-450 w Polsce) 4x w serwisie (w koncu wymienili mi płyte głowną która padła i działa ok choć dopiero mam go 2dni w domu po serwisowaniu) złego słowa nie moge powiedzieć o karcie graficznej którą ma w sygnaturze bardzo fajne oc zero problemów ale z drugiej strony to produkt ekstremalny przeznaczony dla maniaków i cholernie drogi w który inżynierowie MSI włożyli cała wiedzę i najlepsze podzespoły, z drugiej strony miałem też netbooka u90 na intelu atomie, produkt niszowy, który był relatywnie tani w zakupie i twardy jak skała, był tylko raz w serwisie na wymianie wentylatora który po 2 latach działania zaczął troszkę głośniej pracować, za co lubię msi to właśnie za serwis, nigdy nie robią problemów że plomba na lapku zerwana, że konfuguracja znieniona przez użytkownika a nie przez nich nie wykłucają się z klientem o bzdury czy jak inne serwisy próbują wcisnąć ciemnote że to wina klienta (z którymś razem w neo2fir padła mi sekcja zasilania także poszedł z niej dym i płyta śmierdziała spalenizną, wymienili na nową bez problemu), biorą na siebie całe koszty serwisowania łącznie z transportem , działają szybko i jest z nimi bardzo dobry kontakt, także nie takie to msi straszne a obsługa serwisowa w Polsce jest na najwyższym poziomie, firmy takie jak asus czy gigabyte są daleko w tyle z nimi (przykład wymiany płyt głownej na na nową revizję B3 jakie obsuwy były)

 

no dobra. Dzieki za posta. Jakbyś miał kupować jakieś dobre mobo(1155) w co warto wejść ?

 

ASUS P8Z68-V PRO/GEN3 Z68 czy MSI Z68A-GD65 G3.

 

Z tego co się orientuje MSI z68 są naprawde bardzo wydajne, zero problemów. Co innego te starsze MSI P67A-GD43,45,53 B3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hola hola to powiedz kolego jak wyglądała wymiana na B3 u MSI? Akurat mam GB i na B3 wymienili mi tak, że bez kompa byłem tak długo, aż zdążyłem poskładać nowe graty do kupy tzn. przyjechał kurier o umówionej godzinie, poczekał aż spakuję starą, wymieniliśmy płyty i tyle. Teraz powiedz nam jak wymieniali u MSI, bo na forum overclockers czytałem ciekawe historie :wink: pzdr

 

Znaczy się była wymiana z ręki do ręki? No to masz niezłe konszachty, bo ja chyba z 2 tygodnie czekałem :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chemiczny koledzy wyżej odpowiedzieli za mnie, chreasy nie kupowałbym żadnej tylko poczekał na z77 to tylko chwilka bo w kwietniu mają już być, nie brałbym nic od asusa bo wsparcia dla nowych wersji firmware do poszczególnych podzespołów nie ma praktycznie wcale od strony asusa, z kolei asrock i gigabyte(szczególnie gigabyte) ma to wsparcie doskonałe, tyle że gigabyte trochę ostatnio z cenami szaleje wiec asrock z77 extreme4 lub extreme6 zadowoli każdego, choć nie powiem nowe msi tez kuszą wyglądem ale po przebojach ich płytami chyba już na zawsze sobie odpuszczę ich płyty główne do tego oc ni ich produktach raczej nie powala, a seria p67 nawet ofsetu napięcia cpu nie pozwalała w biosie ustawić, na ten czas najlepszy asrock daje dobry produkt w bardzo dobrej cenie jak ci się spieszy to z68 extreme3 gen3 i masz niezły wypas w cenie poniżej 500zl tego nie da ci nikt

Edytowane przez ptys
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Konszachty? Żadnych! Tylko wymiana w bardziej cywilizowanym kraju :wink: pzdr

 

I wszystko jasne... u nas to nawet w Erze tak dobrze nie było. Na wymianę u Asusa chyba z miesiąc czekałem.

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajna recka z tym ze jak widze wykresy to zuzycie energi podobne do sandy bridge ale temperatury sporo wyższe czyzby źle radiator załozyli?? albo płyta ma wczesny bios i źle odczytuje?? wyniki tez jakies kiepskie w sumie to coraz bardziej mnie to wszystko zniecheca do zmiany na ivy bridge, ale poczekam z końcową ocena na procki które bedą w detalu, może jakies cudowne oc chociąż bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak bedzie z cenami.. Bo planuje wymiane na s1155 - mial byc asrock P67 i 2500k do tego..

Czy ceny procesorow SB spadna? wjakiej cenie bedą nowe mobo z z77>? BO nie chce wydac np 500 pln wiecej za najnowszy sprzet co bedzie 5-10% wydajniejszy od SB. Ktos tu jest wróżką? ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...