Skocz do zawartości
Caleb

Ivy Bridge 22 nm - Następcy Sandy Bridge 32 nm

Rekomendowane odpowiedzi

No własnie bo jakos niespecjalni ewidze sens i zysk z wydania dodatkowych 200-300 pln na mobo z Z77 gdy sprawdzona konstrukcja na P67 Asrocka daje mi to czego wymagam.. Tylko czy dadza do niej bios dla nowych procków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BO nie chce wydac np 500 pln wiecej za najnowszy sprzet co bedzie 5-10% wydajniejszy od SB. Ktos tu jest wróżką? ?:)

 

Wróżką nie trzeba być ;)

 

Taki i7-3770 będze o ok 3-7% % szybszy od i7-2700k ale, żeby wydawać o 500-600 zł więcej ? Odpowiedź nasuwa się sama. IVY to tylko mniejszy pobór i troche lepiej do kręcenia. Szału nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procki maja być 23-go dostępne lub wczesniej. Także niech firmy wypuszczają biosy. Nie ma co czekac.

 

Dobra już przeczytałem, że rzeczywiście 23 kwietnia będzie premiera.

Edytowane przez elomelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prośba do redaktorów PurePC - jak będziecie robili testy płyt na Z77, przebadajcie dodatkowe kontrolery Sata 6Gbps. Producenci najczęściej używają AsMedia ale spotykany też jest Marvell. Porównanie ich do portów Intela byłoby wartościowym dodatkiem do testu.

 

Najbardziej miarodajne byłyby testy z podłączonym SSD (jako o wiele bardziej wymagający od HDD). Wystarczą testy wbudowane w CrystalDiskMark czyli transfery, iops i operacje na plikach.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prośba do redaktorów PurePC - jak będziecie robili testy płyt na Z77, przebadajcie dodatkowe kontrolery Sata 6Gbps. Producenci najczęściej używają AsMedia ale spotykany też jest Marvell. Porównanie ich do portów Intela byłoby wartościowym dodatkiem do testu.

 

nawet mieliśmy taki zamiar, żeby sprawdzić wydajność USB 3.0 i kontrolerów SATA w kilku testach ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elegancko p. Redaktorzy. Badajcie, spokojnie powolutku ;) Nie mogę sie tego testu doczekać...

 

jestem ciekaw czy tak dobrze wypadną MSI(z77) jak z testu dla lga2011. Obawiam się, że ASrock dał plame i będzie miał (jak w lga2011) wysokie temp. Oby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafa

 

Do redaktorów, czyli do mnie ;) Spoko, dysk SSD na SATA III jest, kilka płyt Z77 jest, więc jak się wyrobię z czasem, to taki test zrobię :)

 

nie ponaglam z całym szacunkiem dla redakcji (podobały mi sie poprzednie recenzje sprzętu) ale premiera płyt dzisiaj więc kiedy recka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ponaglam z całym szacunkiem dla redakcji (podobały mi sie poprzednie recenzje sprzętu) ale premiera płyt dzisiaj więc kiedy recka

 

A kiedy jest premiera nowych procesorów Intela według najnowszych przecieków? ;) 8 kwietnia upłynęło NDA na płyty główne z procesorem Sandy Bridge, resztę dopowiedzcie sobie sami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli do mnie ;) Spoko, dysk SSD na SATA III jest, kilka płyt Z77 jest, więc jak się wyrobię z czasem, to taki test zrobię :)

Jak się postarasz i czasu wystarczy to wdzięczni forumowicze zasypią Cię plusikami ;)

 

Tak serio to ja wole poślizg niż brak istotnych testów w recenzji.

 

 

@ptys pewien portal pisze że za 15 dni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekaw czy tak dobrze wypadną MSI(z77) jak z testu dla lga2011. Obawiam się, że ASrock dał plame i będzie miał (jak w lga2011) wysokie temp. Oby

 

Jak dobrze pójdzie, to zobaczysz też konstrukcje kilku ciekawych firm, więc będzie mały bonus oprócz wielkiej czwórki ASUS/MSI/GB/ASRock.

 

A czy komuś potrzebne Ivy do szczęścia by zobaczyć jak wypadają płyty i kontrolery na nich zamontowane?

 

Większość osób chciałby zapewne zobaczyć testy nowych mobasów na nowym CPU i tego się trzymamy, będzie z tego rozbudowany i kompleksowy artykuł dotyczący całej platformy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy komuś potrzebne Ivy do szczęścia by zobaczyć jak wypadają płyty i kontrolery na nich zamontowane?

 

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk

 

no raczej trzymam sie tego stanowiska, nawet było by rozsądnij testować na redakcyjnym sandy bo wtedy mozna porównac wyniki oc na poszczególnych płytach na tym samym procku, ale jesli chcecie tak to wyjdzie kolejny test z [gluteus maximus], sorry że tak pisze ale wiekszośc znajomych ceni mnie za szczerość i pewnie wiekszość userów wolałaby takie testy, druga sprawa to że sandy bridge lepiej obciazy sekcje zasilania i testy byłby bardziej miarodajne, tyle w temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się postarasz i czasu wystarczy to wdzięczni forumowicze zasypią Cię plusikami ;)

 

Tak serio to ja wole poślizg niż brak istotnych testów w recenzji.

 

Spoko, może nie będą to super szczegółowe testy, ale coś na pewno dołożę specjalnie dla osób, które są zainteresowane tematem.

 

A czy komuś potrzebne Ivy do szczęścia by zobaczyć jak wypadają płyty i kontrolery na nich zamontowane?

 

Nie, ale płyty Z77 są dedykowane Ivy Bridge i raczej mało kto będzie je kupował do mocniejszych modeli Sandy Bridge...

 

no raczej trzymam sie tego stanowiska, nawet było by rozsądnij testować na redakcyjnym sandy bo wtedy mozna porównac wyniki oc na poszczególnych płytach na tym samym procku, ale jesli chcecie tak to wyjdzie kolejny test z [gluteus maximus], sorry że tak pisze ale wiekszośc znajomych ceni mnie za szczerość i pewnie wiekszość userów wolałaby takie testy, druga sprawa to że sandy bridge lepiej obciazy sekcje zasilania i testy byłby bardziej miarodajne, tyle w temacie

 

Problem w tym, że nie ma czegoś takiego jak redakcyjny Sandy ;) Intel zazwyczaj daje, a potem zabiera po testach, sample krążą po innych redakcjach. Zresztą w ten o to sposób testując płyty na Z68 musieliśmy budować bazę OC od nowa, bo procek na którym testowaliśmy P67 uległ spaleniu.

 

Co do obciążenia sekcji, zgadzam się, SB zrobi to znacznie lepiej niż IB, to twierdzenie jest niekwestionowalne, ale jak wyżej - Z77 będzie przez wszystkich kupowane pod Ivy, a nie pod Sandy...

 

Jeszcze co do testu samego Ivy, to mogę Wam już zapowiedzieć, że w procedurze pojawią się 2 nowe gry, w których mamy miejsca testowe bardzo dobrze obciążające procesory. Wyniki są... bardzo ciekawe, ale każdy, kto widział porządne testy w grach wie, czego się spodziewać ;) W każdym razie możecie w dniu premiery wypatrywać testu na PPC :)

Edytowane przez Gi3r3k
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale płyty Z77 są dedykowane Ivy Bridge i raczej mało kto będzie je kupował do mocniejszych modeli Sandy Bridge...

 

Owszem, ale najtańsze płyty na Z77 kosztują niecałe 350zł i ktoś kto nie planuje wydać dużo na procka postawi na Sandy, ponieważ podczas premiery Ivy nie zobaczymy modeli z niższej półki.

 

Poza tym każdy kto liczy na lepsze OC na Z77 będzie zawiedziony. Testy na Xbitlabs to potwierdziły. Zresztą nie było żadnych przesłanek świadczących o tym, że mogłoby być inaczej. Zatem dostajemy to samo + USB 3.0 i nic ponad to. Fajnie, że ceny nowych konstrukcji w wielu przypadkach są lepsze niż tych opartych na Z68.

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, ale najtańsze płyty na Z77 kosztują niecałe 350zł i ktoś kto nie planuje wydać dużo na procka postawi na Sandy, ponieważ podczas premiery Ivy nie zobaczymy modeli z niższej półki.

 

Oczywiście, ale nawet jeśli kupi np. Core i3 2120, to i tak końcowym przystankiem będzie Ivy ;) Nawet jeśli taki procek ma zostać na dłużej, to płyta na Z77 z Core i3 nie powinna mieć żadnego problemu, bo niby czemu miała by mieć.

 

Poza tym każdy kto liczy na lepsze OC na Z77 będzie zawiedziony. Testy na Xbitlabs to potwierdziły. Zresztą nie było żadnych przesłanek świadczących o tym, że mogłoby być inaczej. Zatem dostajemy to samo + USB 3.0 i nic ponad to.

 

A to ktoś myślał, że Z77 wniesie duże zmiany? ;) OC i tak zależy od możliwości danego CPU i stabilności napięcia dostarczanego procesorowi przez sekcję zasilania... Czyli ewentualnie można się zastanawiać, czy któryś producent czegoś nie spi... projektując nową płytę ;)

 

Fajnie, że ceny nowych konstrukcji w wielu przypadkach są lepsze niż tych opartych na Z68.

 

Tak, wygląda na to, że to właśnie niższa cena płyt będzie największą zmianą, którą wniesie nowy chipset, tuż obok USB 3.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem przeglądać płyty z chipsetem Z77 i się ciut zmartwiłem. Wychodzi na to że ata133 został już pogrzebany, a ja jeszcze mam b.dobrą nagrywarkę dvd -> benq z ata133. Szkoda mi ją wywalać, porównywalnej wypalarki nie ma szans obecnie dostać :sad: ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, ale najtańsze płyty na Z77 kosztują niecałe 350zł i ktoś kto nie planuje wydać dużo na procka postawi na Sandy, ponieważ podczas premiery Ivy nie zobaczymy modeli z niższej półki.

 

Poza tym każdy kto liczy na lepsze OC na Z77 będzie zawiedziony. Testy na Xbitlabs to potwierdziły. Zresztą nie było żadnych przesłanek świadczących o tym, że mogłoby być inaczej. Zatem dostajemy to samo + USB 3.0 i nic ponad to. Fajnie, że ceny nowych konstrukcji w wielu przypadkach są lepsze niż tych opartych na Z68.

 

Jak nic ponadto? Obsługę ramów DDR3 2800.

Zreszta wymieniam Arocka Z68 Extreme4 Gen3 na Asusa P8Z77-V Deluxe + IB. Zobaczymy co płyta potrafi.

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...