Skocz do zawartości
Caleb

Ivy Bridge 22 nm - Następcy Sandy Bridge 32 nm

Rekomendowane odpowiedzi

Na P55 też:

 

Co do X79 Extreme4:

 

Przejrzałem kilka recenzji tej płyty i nigdzie nie widziałem 100C na sekcji zasilania albo by ktoś skarżył się na zbyt wysoką temp.

 

No to popatrz na to. OC jest problematyczne na tej płycie.

http://www.anandtech...ee-meets-matx/3

Ciekawe co za geniusz wymyślił ten daszek nad radiatorem.

 

 

 

down@

 

X79 Extreme4 - jest dalej w tym teście.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do X79 Extreme4:

 

Przejrzałem kilka recenzji tej płyty i nigdzie nie widziałem 100C na sekcji zasilania albo by ktoś skarżył się na zbyt wysoką temp.

 

Jak mają się skarżyć, skoro testerzy nie sprawdzają temperatur sekcji... Wspomniany Tomshardware sprawdza, ale tyko na ustawieniach standardowych. Nie doczytałem jednak, w jaki sposób obciążają procesor, chyba jednak w jakiejś aplikacji, a nie w OCCT czy programie tego typu. Tak czy inaczej podkreślałem w artykule, że mogła to być wina sampla testowego.

 

Dałeś linka do wersji -M, ale widzę model ATX też sprawiał problemy. Ciekawe, że autor nie pomyślał, że throttling powodują temperatury sekcji, a skupił się na sprawdzaniu temperatur procesora :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na bazie tego testu ASRock Z77 Extreme 6 możecie mi powiedzieć które to są paramtery od offsetu? pod tym linkiem są screeny zrobione z biosu ale ja ich tam nie widzę - przyznam się że nie miałem jeszcze styczności z 1155 i chciałbym wiedzieć na co mam zwracać uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asrock ex4 to w tym momencie najrozsadniejsza propozycja, i wydaje mi sie ze nie tylko pod ib ale tez pod sb jesli ktos wybiera procka z tej rodziny na ten czas

 

ja zamowilem gigusia z77 ud5, a to dlatego ze nigdy nie mialem od nich plyty, modele z p67 i z68 spisywaly sie wysmienicie, a nowa ud5 w pierwszych testach ( pokazaly sie wyniki krecenia ramu, oraz kilka wynikow jak plyta prowadzi cpu pod ln2 ) wypada naprawde dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi zależy wyłącznie na stosunku wyposażenie / cena. to co oferuje asrock spełnia moje potrzeby. z zamawianiem wstrzymuję się do testu na purepc :P

 

ponadto zastanawiam się cały czas czy pakować się w 1155 gdy mam 1156 i nie poczekać rok na 1150 :mur: :mur:

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ten test jest wiarygodny ? Bo jeśli tak to niedługo wydajność będzie zależna też od wyboru marki a nie modelu. MSI Z77A-GD65 LGA1155 Motherboard | MSI Z77A-GD65,Intel,Z77 Express,LGA1155,Motherboard,Review,David Ramsey,MSI Z77A-GD65 Intel Z77-Express LGA1155 Motherboard Review by David Ramsey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuj ramy z mniejszym napięciem niż 1.65 V bo możesz chcący lub niechcący spalić sobie procka nic więcej

 

tia

 

Ta sama gadka na s1366, 1156 teraz na 2 gen procków na 1155.

 

Realnie nikt nie stwierdził problemów na intelach z wyższym vdimm.

1.65 jest moimz daniem całkowicie bezpieczne, ba wiele zestawów pod sandy i sandy-e ma takei napięcia stadardowo. Ivy nie wprowadza tutaj dodatkowych obostrzeń.

 

 

Ja osobiście wolę mieć memy np na 9 9 9 1.65v 1866 czy 2133 niż 1600 cl11 ale za to 1.45v, ale co kto lubi :wink:

 

 

ps jadą do mnie Crucki ballistix elite na d9 2x4gb 1600 i mam zamiar dać im więcej papu niż te marne 1.5v B-)

byle tylko ładnie się skalowały z sensownymi timingami.

 

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B006TBSXJE/ref=s9_simh_gw_p147_d0_g147_i2?pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_s=center-2&pf_rd_r=1YZW0QG3JG429QEGKMZJ&pf_rd_t=101&pf_rd_p=467128533&pf_rd_i=468294

 

Cel to 9 9 9 27 1t 2133 ew 9 10 9 , jak nie zrobią to wylot :lol:

 

 

ps 2 choroba 1866 też potaniały z 62 na 45 funtów :-|

 

no dobra to dlaczego przy 1156 zalecali nie przekraczać 1.65v żeby procka nie spalić? no chyba że coś mieszam :lol2:

 

Nic się nie stanie to raz

 

dwa zapewne ramy potrafią pracować też na 1.5v w najgorszym wypadku jakąś alphę poluzujesz

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, zastanawiam się czy nie zamówić już płyty głównej i poczekać na procka żeby potem się nie okazało że ceny pogalopują w górę albo będą falować jak cena gtx680 w morelach :lol2:

 

bierz extreme 4 teraz bo ceny falują ;)

 

Za ok 530zto dobra mobo.

 

Cokolwiek elpsego to juz od 700 w górę :-|

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, zastanawiam się czy nie zamówić już płyty głównej i poczekać na procka żeby potem się nie okazało że ceny pogalopują w górę albo będą falować jak cena gtx680 w morelach :lol2:

 

Możesz śmiało zamawiać już teraz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamówione ;) teraz zobaczymy po ile będą procki pewnie po 1000zł za i5 3570K :mur: :lol2: a na takiego się szykuję...

 

20$ więcej u producenta od 2500k + podatek od nowości i niską dostepność- cokolwiek ponizej 1k to będzie cud :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...