Skocz do zawartości
Caleb

Ivy Bridge 22 nm - Następcy Sandy Bridge 32 nm

Rekomendowane odpowiedzi

kontynuując "spekulacje" można stwierdzić że oc rzędu 4,8-4,9 24/7 jest mrzonką przy chłodzeniu powietrznym... przejście z tego co mam na ivy który może pójdzie stabilnie 24/7 przy 4.5 nie wiele chyba da przy gierkach a to jest mój jedyny cel. nic innego pożytecznego na kompie nie robię :lol2: :lol2: :lol2:

 

tak wiem że to co piszę brzmi jak jedno wielkie jęczenie starej d*py ale od czego mamy fora...

 

 

Acha, to że procesor ma 80*C nie oznacza, że się grzeje i można na nim smażyć kotlety ;) Mogę Cię zapewnić, że dotykając radiatora zobaczyłbyś różnicę w cieple pomiędzy podkręconym SB a podkręconym IB, i to nawet, gdyby pierwszy miał 70*C a drugi 80*C.

 

idąc tym tropem to będziemy mieli szalejące wentylatory na coolerze który jest "zimny" :P miniaturyzacja i całe to ich prawo mora mogą sobie wsadzić skoro wszystko jest ok dopóki nie kręcisz :P a przecież tutaj nikogo nic innego nie interesuje

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kontynuując "spekulacje" można stwierdzić że oc rzędu 4,8-4,9 24/7 jest mrzonką przy chłodzeniu powietrznym... przejście z tego co mam na ivy który może pójdzie stabilnie 24/7 przy 4.5 nie wiele chyba da przy gierkach a to jest mój jedyny cel. nic innego pożytecznego na kompie nie robię :lol2: :lol2: :lol2:

 

tak wiem że to co piszę brzmi jak jedno wielkie jęczenie starej d*py ale od czego mamy fora...

 

 

 

 

idąc tym tropem to będziemy mieli szalejące wentylatory na coolerze który jest "zimny" :P miniaturyzacja i całe to ich prawo mora mogą sobie wsadzić skoro wszystko jest ok dopóki nie kręcisz :P a przecież tutaj nikogo nic innego nie interesuje

 

Nie truj d#py

Kupisz sobie tanio 2500k używkę od kogoś kto napali się na 3770k ;)

Np ode mnie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

całe moje oczekiwania o kan tyłka rozbić, overclocking mizerny, temperatury wysokie, no chyba że wczesne wersje biosu coś źle pokazują, różnica w poborze energii 40w pod obciążeniem, i po co to kupować ??? taka sama nowość jak z77, ale jak płyta moja będzie obsługiwać te procki to pewnie i tak kupie z ciekawości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to dlaczego się chwalili, że tdp 77w zaczynam żałować że kupiłem i3 2100 bo widzę ib mierne oc plus tdp takie same i pewnie te plus 20% do wydajności to też będzie mega ściema. Zaraz się wnerwię sprzeda i3 kupie phenoma ii x4 960t plus sabertootha 990fx i będzie gitara. A i pewnie się okaże pod koniec roku, że poprawione buldki będą wydajniejsze niż te całe ib.

 

PS. Zobaczycie, że tak będzie i będzie płacz :/

Edytowane przez IceDrink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrcze.

W iddle pobór prądu nawet ładnie niżej....ale temp już nie tak ładnie.

A chciałem do HTPC coś kupić i dać pasywnie(mocny radiator).

A wygląda na to że może być problem.

Nie kupowałem i3 2100/T i czekałem na Ivy bo:

1-24p bug mało widoczny ale zawsze

2-mniejszy pobór prądu w Ivy

3-nowszy procek/szybszy/obsługa 4k/

4-Grafika w procku nieco zbustowana+dodane kilka rzeczy

A tu wygląda że trzeba się przeprosić z sandy bridge do HTPC.:/

http://www.tweaktown.com/reviews/4663/asrock_z77_extreme6_intel_z77_with_ivy_bridge_motherboard_review/index11.html

Edytowane przez Ogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.anandtech.com/show/4083/the-sandy-bridge-review-intel-core-i7-2600k-i5-2500k-core-i3-2100-tested/7

To tak w skrócie.

Ale nie jest to dokuczliwe,powiedziałbym nawet że sporo osób nawet tego nie zauważa.

Mi się po prostu nie spieszyło z kupnem procka do HTPC.

Mam specjalny komputerek do filmów, chciałem tylko go "zmniejszyć".

Dlatego nie kupowałem i3.

Ten "bug" na pewno nie był głównym kryterium,a jak informacje się potwierdzą to pewnie i tak kupie go :)

 

Ps:radiergummi był szybszy :)

Edytowane przez Ogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrcze.

W iddle pobór prądu nawet ładnie niżej....ale temp już nie tak ładnie.

A chciałem do HTPC coś kupić i dać pasywnie(mocny radiator).

A wygląda na to że może być problem.

Nie kupowałem i3 2100/T i czekałem na Ivy bo:

1-24p bug mało widoczny ale zawsze

2-mniejszy pobór prądu w Ivy

3-nowszy procek/szybszy/obsługa 4k/

4-Grafika w procku nieco zbustowana+dodane kilka rzeczy

A tu wygląda że trzeba się przeprosić z sandy bridge do HTPC.:/

ASRock Z77 Extreme6 (Intel Z77 with Ivy Bridge) Motherboard Review - Temperature and Power :: TweakTown USA Edition

 

 

i3 Ivy bridge pojawią się najwcześniej w lipcu.

 

 

Mnie najbardziej interesuje cena używanego i5-2400 za miesiąc. Liczę, że spadnie poniżej 500 i przeskoczę z i3 na i5 niewielkim kosztem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytę z77 juz mam jak pisałem wyżej Deluxe. Moze uda mi się załatwic w przyszłym tygodniu 3770K a najbidniej 23-24-go.

 

 

gdzie go wytrzaskasz w przyszlym tygodniu ??:) i po ile w zlociszach ?? 23 to wcale nie tak bidnie :wink:

Edytowane przez guderian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widząc ich logo w tle stwierdzam że to oni są pewnie źródłem tej bzdury... skośnookim chyba bez różnicy czy to 6 czy 8 :lol2:

 

komputronik i morele już są gotowe na ivy 2500k kosztuje unich niecałe 900zł gdzie w proline cena to 829 co i tak jest ceną skandaliczną... jak dobrze pamiętam w proline były i po 690zł swego czasu

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...