Skocz do zawartości
Caleb

Ivy Bridge 22 nm - Następcy Sandy Bridge 32 nm

Rekomendowane odpowiedzi

widząc ich logo w tle stwierdzam że to oni są pewnie źródłem tej bzdury... skośnookim chyba bez różnicy czy to 6 czy 8 :lol2:

 

komputronik i morele już są gotowe na ivy 2500k kosztuje unich niecałe 900zł gdzie w proline cena to 829 co i tak jest ceną skandaliczną... jak dobrze pamiętam w proline były i po 690zł swego czasu

 

może cie zaskoczą ;) te polskie dorobkiewicze i ivy bridge będzie tańszy od sandy bridge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

More Ivy Bridge benchmarks - Sandybridge comparison. [updated]

 

Summarize - Improvements from Sandy bridge to Ivy Bridge

3DMark 11.

3.4Ghz - 0.75% Improvement

 

3DMark Vantage

3.4Ghz - 3.47% Improvement

 

CineBench

3.4Ghz - 4.41% Improvement

 

SuperPi 32M

3.4Ghz - 3.37% Improvement

 

Wprime 1.55

3.4Ghz - 5.14% Improvement

 

Wprime 2.09

3.4Ghz - 4.71% Improvement

 

Handbrake

3.4Ghz - 7.39% Improvement

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4.5 to jest mało ale czy obecnie sprzedawane 2500k w ogóle chcą robić więcej?

 

Mój ma ponad miesiąc i robi, nawet na znośnym napięciu. Więc jeżeli naprawdę czymś mnie invy nie zaskoczy(np. pobór prądu) to przeskok zrobię dopiero na platformę z DDR4;)

 

Wysłane z mojego Milestone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katuję 3770K od wczoraj. Żeby nie było, na zmianę Z68 z Z77. Nie wiem, czy można dodawać juz konkretne wyniki przed NDA ale mogę powiedzieć, że jeżeli nie wyjdzią jakieś poprawione BIOSy albo inne rewizje w Retailu niż E1 to mój 2600k zostaje ze mną a 3770K no cóż... poleci na ebaya niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katuję 3770K od wczoraj. Żeby nie było, na zmianę Z68 z Z77. Nie wiem, czy można dodawać juz konkretne wyniki przed NDA ale mogę powiedzieć, że jeżeli nie wyjdzią jakieś poprawione BIOSy albo inne rewizje w Retailu niż E1 to mój 2600k zostaje ze mną a 3770K no cóż... poleci na ebaya niestety.

 

Jeśli ES, to osoba, która Ci go dała może mieć problemy w sytuacji publikacji wyników. Ale skoro ma lecieć na ebaya, to pewnie masz wersję sklepową i możesz śmiało sypać wynikami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze nie wiem co myśleć. Miałem kupić IB ale widzę, że kiszka ;) Chyba kupie dobre sprawdzone SB. Nie będzie w tym nic dziwnego, jak pierwsze wersje sklepowe będą mieć jakiegoś babola, do którego będą potrzebne nowe biosy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mimo wszystko poczekam na testy. Będą lada chwila, więc warto się wstrzymać.

Panuje opinia, że obecnie sprzedawane SB mają już gorsze OC, śledzę allegro, mimo wszystko dużo osób je kupuje, wielka szkoda, że nie przekłada się to na ich opinie o kręceniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze nie wiem co myśleć. Miałem kupić IB ale widzę, że kiszka ;) Chyba kupie dobre sprawdzone SB. Nie będzie w tym nic dziwnego, jak pierwsze wersje sklepowe będą mieć jakiegoś babola, do którego będą potrzebne nowe biosy.

 

Jak procesor ma babola to nie bios tylko nowa rewizja potrzebna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to przy takiej kalkulacji mozna sobie wyobrazic ze 3770k moze spokojnie na poczatek osiagnac pulap 1500 zl ( takie sobie tam wrozenie, wolalbym zeby mial cene 2600k w dniu premiery ), pytanie jeszcze jak bedzie wygladala dostepnosc 23 i w nastepnym tygodniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

No wlasnie, o tym samym pomyslalem... Kiedy zapowiedzieli IB, to mialem wielka nadzieje, ze SB potanieja, ale patrzac na wyniki OC IB to widze, ze SB moga nawet...podrozec?

Edytowane przez pianista

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

No wlasnie, o tym samym pomyslalem... Kiedy zapowiedzieli IB, to mialem wielka nadzieje, ze SB potanieja, ale patrzac na wyniki OC IB to widze, ze SB moga nawet...podrozec?

 

to juz by było całkowita kpiną ale nawet mozliwe jesli okaze sie ze na powietrzu ivy nie wychodzi poza 4.5ghz to fama sie najpierw rozniesie po forach takich jak purepc a te sa wyrocznia dla wiekszości szarych uzytkowników i zaraz ise okaze że procek robiacy na 1.37v .5ghz bedzie białym krukiem wartym każdej ceny, swoja drogą kiedy wychodzą 22nm prcki na socket 2011 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że potanieją ale bądźmy realistami nidy przecież to nie następuje natychmiast tylko w przeciągu pół roku co najmniej - przecież trzeba wysprzedać zapasy magazynowe... zresztą wychodzi na to że branie sb które i tak się teraz podobno kiepsko kręci to jak przyjąć na własne życzenie strzał w kolano aka skyrim... :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im bliżej premiery tym większy zgryz, z77 ex4 czy z68 fatality performance, 2500k czy 3570k. Z mojego c2d @ 3,2 GHz to i tak będzie skok wydajnościowy. Ale kurcze fajnie byłoby mieć te 4,2 - 4,4 GHz bez podwyższania napięcia. Sprzęt zmieniam co mniej więcej 3-4 lata i tyle ma chodzić cicho i stabilnie.

Dobrze, że przynajmniej radki mają potanieć.

Z drugiej strony chciałbym poczekać jeszcze na premiere 670Ti.

Kurcze, kasa już odłożona, czekam tylko na dostępność towaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im bliżej premiery tym większy zgryz, z77 ex4 czy z68 fatality performance, 2500k czy 3570k. Z mojego c2d @ 3,2 GHz to i tak będzie skok wydajnościowy. Ale kurcze fajnie byłoby mieć te 4,2 - 4,4 GHz bez podwyższania napięcia. Sprzęt zmieniam co mniej więcej 3-4 lata i tyle ma chodzić cicho i stabilnie.

 

Keep your Sandy Bridge! E1 Ivy Bridge are significantly worse Ocers on air! ~ OBR-HARDWARE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem

Tyle, że nie jest to w moim przypadku kwestia wymiany a zakupu nowego

Mimo wszystko wydaje się, że aktualnie 3570k ma większy sens niż 2500k

Obecne 2500k też już nie są takie chętne do oc jak te z początkowego okresu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ale famą również jest że 3570k kręcą się gorzej. Dopiero są pierwsze doniesienia pełne pesymizmu. Biorąc jednak pod uwagę doniesienia o buldku ....

Nowi nabywcy 2500k z nowszych serii już nie są w stanie wyciskać Hz tak jak to miało miejsce w początkowych seriach a to chyba o czymś świadczy. Sam nie testowałem, sam nie sprawdzałem. Po to są fora, żeby wymieniać doświadczenia i plotki ...... A może po prostu to tylko plotki. Ale nie ma dymu bez ognia ...

 

I tak muszę jeszcze zacisnąć pośladki i poczekać ze 2 tygodnie na procka, a potem kolejne 6 tygodni na grafe bo myślę o gf 670.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz zaodrze244 teraz i 2500 k mozna miec za 800pln + mobo za 350 a jak te iv bedą powyzej 1000 i mobo za ok 500 to ja sensu nie widze doplacac tyh 500 pln do w sumie niesprawdzonego procka.. czekac czy nie czekac oto jest pytanie hehehehe:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co to za czekanie, kilka dni, zdrugiej strony wszystko jasne bo przecieki sa dośc duze i wiadomo czego sie spodziewać, ja czekam na rewizje D0 jak w przypadku westermate bo to co widac do tej pory to syf i kuta..wa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem

Tyle, że nie jest to w moim przypadku kwestia wymiany a zakupu nowego

Mimo wszystko wydaje się, że aktualnie 3570k ma większy sens niż 2500k

Obecne 2500k też już nie są takie chętne do oc jak te z początkowego okresu.

 

No jak zegar w zegar IB będzie wydajniejsze to pewnie będzie lepszym zakupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co to za czekanie, kilka dni, zdrugiej strony wszystko jasne bo przecieki sa dośc duze i wiadomo czego sie spodziewać, ja czekam na rewizje D0 jak w przypadku westermate bo to co widac do tej pory to syf i kuta..wa

 

moim zdaniem nic nie poprawią, no bo niby poco? proc w wersji takiej jak go sprzedają spełnia swoje zadanie a co ich obchodzi 1% podkręcaczy... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...