Skocz do zawartości
Caleb

Ivy Bridge 22 nm - Następcy Sandy Bridge 32 nm

Rekomendowane odpowiedzi

Ja chyba się skuszę na 2500k używanego...sprzęt z mojej sygnaturki już mocno kuleje,tzn w dużej mierze przez ram,ale jak wymieniać to całość.

Ivy do mnie nie "przemawia" głównie za temperatury.

Pewnie jak ktoś na "wodzie" to postawi to proc w miarę ok...ale ..no właśnie:

Niby można poczekać na inna rewizję.

Kwestia jak długo i czy coś się zmieni.

Kolejna sprawa,czekamy na rewizje a tu haswell puka.

Ciężko się przyznać do złej decyzji ale..jeśli ostatnie informacje się potwierdzą za te kilkanaście dni...to niestety nie potrzebnie czekałem.

2500k już był po 700zł nowy...i by był sprzęt od roku w kompie.

A tak to teraz pewnie za te 600-700 się dostanie coś ,co miało premierę ponad rok temu i jest starszej generacji :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu SB Intelowi udały się, aż za bardzo na każdym polu (wydajność, pobór mocy, temp i OC) pozostawiając konkurencję daleko w tyle. Teraz ciężko im jest pobić samych siebie.

Tak teraz myślę, że nawet na Haswell'a z moim prockiem nie będę patrzył z zazdrością. Poczekam na nową platformę z DDR4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten biostar ma jedną poważną wadę - po zamontowaniu noctuy nh-d14 nie będzie dostępu do pierwszego slotu pci-e 16x :P

 

mi noctua przysłania pierwszy slot ale na szczęście to jest pci-e 1x :P

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde kupując i3 2100 myślałem, że intel sobie w kulki nie poleci i te +20% do wydajności dla ib będzie a tak jest max 2-3%. Mam nadzieje, że te wszystkie sieciowe przecieki to "fake" i na oficjalnych testach będzie lepiej.

Edytowane przez IceDrink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde kupując i3 2100 myślałem, że intel sobie w kulki nie poleci i te +20% do wydajności dla ib będzie a tak jest max 2-3%. Mam nadzieje, że te wszystkie sieciowe przecieki to "fake" i na oficjalnych testach będzie lepiej.

 

Nie nie ma żadnego 'fake' i jest jak gadają. I nie wiem skąd wydumałeś sobie +20% wydajności, skoro od dawna było wiadomo że IB to w praktyce SB w 22nm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie ma żadnego 'fake' i jest jak gadają. I nie wiem skąd wydumałeś sobie +20% wydajności, skoro od dawna było wiadomo że IB to w praktyce SB w 22nm.

 

Yyy Co oC ? A na początku kto się chwalił, że będzie +20% do wydajności w stosunku do SB. Miało być 22 nm proces tri-gate tranzystory i większa wydajność i mniejsze tdp. A jest nic.

 

PS.Nawet na wikipedii piszę to samo ale widzę, że już to zminili bo jest od 5% do 15% a dla gpu jest od 20%

Edytowane przez IceDrink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IceDrink - OK, myślałem że masz na myśli wieksza wydajność zegar w zegar.

Na o/c wyższe o 20% to ja nigdy nie liczylem, bo by wychodziło, że cep kręci się o jakieś 1GHz wyżej niż poprzednik, a tak olbrzymiego go wzrostu to nigdy nie było. Ja liczyłem, że będzie wyciągał o 500-600MHz więcej niż poprzednik w podobnych warunkach, a tu d*pa.

 

Ja zostaję na swoim 2600K, nie ma sensu obecnie migracja na IB, choć mam nadzieję, że wydadzą nowy stepping i poprawią co nieco.

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no wcale oc nie jest wyzsze nic a nic, tylko jakies 6,5 do 7 ghz dla ivy w porownaniu do 5,5 i z bieda max 6 ghz dla sandy ale co to jest :(

 

a to prowadzenie pamieci to dopiero porazka

 

http://hwbot.org/forum/showthread.php?p=167453

 

wszystko zalezy jak kto patrzy :wink: moze dla domowego uzytku nie ma sensu sie przesiadac ale pod oc szykuje sie nam swietna platforma

Edytowane przez guderian
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to JEST! Tylko OC słabe.

 

Po pierwsze nie lotej bo masz te swoje magiczne 3D tranzystory ale skopane więc żeby się nie okazało, że te magiczne 77W będzie jadło jak 95W. Edytowane przez IceDrink
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

guderian - Nie wiem jak inni, ale ja nie używam kompa do wykręcania wyników w jakichś SuperPI, nie chłodzę blaszaka kontenerem tudzież innym FC. Może jakiś dziwny jestem, ale mnie interesuje tylko to ile procek jest w stanie uciągnąć 24/7.

133MHz czy więcej na pamięciach też mnie nie interesuje, bo nie robi mi to żadnej praktycznej różnicy. Mój SB spokojnie ciągnie 2133MHz przy 9tkach i to mi wystarcza.

 

Od IB oczekiwałem postępu, w postaci o/c większego przynajmniej o 500MHz przy ludzkim napięciu. Nie podnieca mnie sam procek tylko dlatego że jest, a który w praktyce nie oferuje nic więcej niż obecny.

Edytowane przez Lancer
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

guderian - Nie wiem jak inni, ale ja nie używam kompa do wykręcania wyników w jakichś SuperPI, nie chłodzę blaszaka kontenerem tudzież innym FC. Może jakiś dziwny jestem, ale mnie interesuje tylko to ile procek jest w stanie uciągnąć 24/7.

133MHz czy więcej na pamięciach też mnie nie interesuje, bo nie robi mi to żadnej praktycznej różnicy. Mój SB spokojnie ciągnie 2133MHz przy 9tkach i to mi wystarcza.

 

Od IB oczekiwałem postępu, w postaci o/c większego przynajmniej o 500MHz przy ludzkim napięciu. Nie podnieca mnie sam procek tylko dlatego że jest, a który w praktyce nie oferuje nic więcej niż obecny.

 

Eee +500 MHz "for what" miało być +20% do wydajności w zegar vs sb i oc rzędu 4.8-5 GHz było by zbędne bo pewnie taki ib z moimi założeniami wystarczyłoby 4.5 GHz i sb jest zjadany z zegarem około 5 GHz. A intel sobie poleciał w kulki jak zwykle to mamy wtopę. A ludzie jeszcze jak chwalili i się jarali na IB. Ja ze swojego punktu widzenia liczę naprawdę, że intel zrobi tak: teraz da skopane proce i naprawi je do zakładanych początkowych statystyk sprzed 2 lat (prawie) przed końcem bawienia się w socket 1155 lub architektury Sandy Bridge. Bo jak nie to wbijam intelowi kory i nigdy już więcej nie zobaczy ode mnie ani grosza w żadnej dziedzinie gdzie maczał swoje tłuste i brudne łapy.

 

PS. Mieli jakieś 2 lata żeby IB było udanym procesorem a wychodzi na to, że dali ciała i to Bardziej niż AMD.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no wcale oc nie jest wyzsze nic a nic, tylko jakies 6,5 do 7 ghz dla ivy w porownaniu do 5,5 i z bieda max 6 ghz dla sandy ale co to jest :(

 

a to prowadzenie pamieci to dopiero porazka

 

1M and 32M SuperPI High Score Anyones? - Page 6 - hwbot.org

 

wszystko zalezy jak kto patrzy :wink: moze dla domowego uzytku nie ma sensu sie przesiadac ale pod oc szykuje sie nam swietna platforma

 

Pamięci prowadzi dobrze fakt.

Jednak nie każdy kręci na ln2 ;)

 

Znajomy jest lekko w szoku bo może mu się proc na fc skończyć na ok 5.5 ghz.

 

Ja mam wodę i już w ogóle - mam walczyć o 4.5-4.6ghz to zaczynam się zastanawiać nad sensem przesiadki z 2500k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee +500 MHz "for what" miało być +20% do wydajności w zegar vs sb i oc rzędu 4.8-5 GHz było by zbędne bo pewnie taki ib z moimi założeniami wystarczyłoby 4.5 GHz i sb jest zjadany z zegarem około 5 GHz. A intel sobie poleciał w kulki jak zwykle to mamy wtopę. A ludzie jeszcze jak chwalili i się jarali na IB. Ja ze swojego punktu widzenia liczę naprawdę, że intel zrobi tak: teraz da skopane proce i naprawi je do zakładanych początkowych statystyk sprzed 2 lat (prawie) przed końcem bawienia się w socket 1155 lub architektury Sandy Bridge. Bo jak nie to wbijam intelowi kory i nigdy już więcej nie zobaczy ode mnie ani grosza w żadnej dziedzinie gdzie maczał swoje tłuste i brudne łapy.

 

PS. Mieli jakieś 2 lata żeby IB było udanym procesorem a wychodzi na to, że dali ciała i to Bardziej niż AMD.

 

Tak zróbmy bunt przeciw intelowi za tak słabe procesory które ma wypuścić :ploom: naprawdę dziwię się że ktoś wierzył w +20% na praktycznie samej zmianie procesu. Zresztą niewiedzę powodu dla którego Twój "odwieczny wróg" miałby to robić(pamięta jeszcze ktoś takie procesory jak amd bulldozer ;) )? Ta generacja ma głównie wdrożyć 22nm. Skok wydajności ma być na haswell'u czy jak mu tam i wg. mnie tam jak intel da ciała z wydajnością to możemy mieć powód do narzekań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asrock e4 dotarł dzisiaj do mnie i muszę powiedzieć że prezentuje się naprawdę okazale. fajne jest to że radiatory są jednym ciętym kawałkiem aluminium bez dodatkowych blaszek na wierzchu z logiem tak jak ma to moja msi ;) na razie nie mam co do niej włożyć także leży i czeka na procka...

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zróbmy bunt przeciw intelowi za tak słabe procesory które ma wypuścić :ploom: naprawdę dziwię się że ktoś wierzył w +20% na praktycznie samej zmianie procesu. Zresztą niewiedzę powodu dla którego Twój "odwieczny wróg" miałby to robić(pamięta jeszcze ktoś takie procesory jak amd bulldozer ;) )? Ta generacja ma głównie wdrożyć 22nm. Skok wydajności ma być na haswell'u czy jak mu tam i wg. mnie tam jak intel da ciała z wydajnością to możemy mieć powód do narzekań.

 

Chyba sobie jaja robisz teraz z ludzi. To tak samo jakby BMW w nowej M5 zapowiadał, że auto z 5s do 100 km/h miał zejść do 4s a podczas premiery masz 4.8s. Kpisz sobie czy co?. Jak coś już mówią to niech to robią tak jak zapowiadali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gościu nie pogrążaj się bo piszesz posty oderwane od rzeczywistości.

Już w pierwszej połowie września wrzucałem w tym temacie szczegółowy opis zmian w architekturze IB przeprowadzony przez Anandtech.:

 

Final Words

Ivy Bridge will bring about higher clock speeds thanks to its 22nm process, however the gains will likely be minimal at best. Intel hasn't been too keen on pursuing clock speed for quite some time now. Clock for clock performance will go up by a small amount over Sandy Bridge (4 - 6%), combine that with slightly higher clock speeds and we may see CPU performance gains of around 10% at the same price point with Ivy Bridge.

Największe zmiany w IB dotyczą GPU i jego wydajność została poprawiona nawet do 60% w stosunku do SB.

 

Koniec, kropka.

  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ zaodrze244

 

jak masz świeżuteńką płytke (asrock z77 extreme4) przetestuja ją pod względem temp.

 

@up

 

nie spojrzałem na sygnaturke, że nie ma SB. Trudno, będzie trzeba poczekać na testy

Edytowane przez chreasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...