Skocz do zawartości
Caleb

Ivy Bridge 22 nm - Następcy Sandy Bridge 32 nm

Rekomendowane odpowiedzi

Gościu nie pogrążaj się bo piszesz posty oderwane od rzeczywistości.

Już w pierwszej połowie września wrzucałem w tym temacie szczegółowy opis zmian w architekturze IB przeprowadzony przez Anandtech.:

 

 

 

Największe zmiany w IB dotyczą GPU i jego wydajność została poprawiona nawet do 60% w stosunku do SB.

 

Koniec, kropka.

 

Ivy Bridge – specyfikacje 18 nowych CPU. Porównania zegar w zegar z Sandy Bridge!
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba sobie jaja robisz teraz z ludzi. To tak samo jakby BMW w nowej M5 zapowiadał, że auto z 5s do 100 km/h miał zejść do 4s a podczas premiery masz 4.8s. Kpisz sobie czy co?. Jak coś już mówią to niech to robią tak jak zapowiadali.

 

Skoro tak twierdzisz... pokaż mi informacje od intela że te proce miały być szybsze o te 20% zegar w zegar, to przyznam się do błędu bo płakać nie będę że intel nie dotrzymał obietnicy w którą i tak nie wierzyłem. Idąc Twoim rozumowaniem to AMD powinno być powieszone za ja... za buldki i bajki o nich i nVidia też swojego czasu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak twierdzisz... pokaż mi informacje od intela że te proce miały być szybsze o te 20% zegar w zegar, to przyznam się do błędu bo płakać nie będę że intel nie dotrzymał obietnicy w którą i tak nie wierzyłem. Idąc Twoim rozumowaniem to AMD powinno być powieszone za ja... za buldki i bajki o nich i nVidia też swojego czasu...

 

A powiedz mi za co AMD mają coś zrobić? Może za to, że są dużo mniejszą firmą i mogą mieć wpadkę ? A może Intela, że jest Molochem i robi sobie z ludzi w uja a ludzie to i tak tępe istoty bo zamiast powiedzieć nie to biorą w ciemno. Wystarczy mi sytułacja jaka była za czasów P4 kiedy "shit" był kupowany masowo a dobry produkt prawie ~wcale. A co do wydajności to szukać b.dokładnie nie będę ale wystarczy mi może link do tej strony Rozpoczęcie produkcji Intel Ivy Bridge http://oc-community.pl/topic/4403-procesory-ivy-bridge-od-7-do-25-szybsze/

Więc nie lotej bo miało tak być a jest nic

Edytowane przez IceDrink
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podałeś żadnego linku do tego "powiedział" Intel tylko do jakichś wymysłów... pierwszy link to zal.pl brak źródła = wymysł ...

 

a w 2 linku jest tak jak mówimy niema tam nigdzie tego co ty mówisz więc włącz myślenie i czytaj dokładnie... a jak się nie znasz to się nie wypowiadaj...

 

 

IB i SB to taka sama architektura różnią się głownie procesem wykonania i zmianami w samy układnie grafiki

 

 

i tak nawet w tym linku [tym 2gim "oc-community"] masz napisane od 7 do 15% ...

 

To AMD obiecuje złote góry a często wychodzą cząstki węgla więc przestań trollować

 

 

Edit:

 

Z oceną wole poczekać do oficjalnej premiery i recenzji naszego portalu... będzie wtedy wszystko jasne...

Edytowane przez Shadoweye
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja skłaniam się do zdania że nic nie będzie jasne. założenie wysuwam na podstawie domysłu :lol2:;) że nasz portal testuje na wersji ES która jak trąbią wszędzie jest nieporównywalnie lepsza od wersji E1 dla mas. dlatego jedynym wiarygodnym testem będzie test wersji sklepowej, a z drugiej strony patrząc przez pryzmat własnego "podwórka" skoro już kupiłem asrocka i leży w szafie to tak czy siak jak tylko będzie możliwość zakupu to biorę i5-3570k i na ile się podkręci to tyle będzie :rolleyes:

 

dzisiaj zerkałem do actionu i nie mają na liście jeszcze procków na ivy czyli co premiera papierowa? coś wiadomo kiedy będą one dostępne u nas, ktoś tutaj na pewno coś wie to niech się podzieli informacją. dodam że nie pytam o cenę dołować się będę później :lol2:

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuję żeby redakcja rozpoczęła zbiórkę kasiory na procka wśród czytelników portalu którzy ciekawi są wyników testu... coś ala jak robią teraz cwaniaki w stanach zbierając kasę na zrobienie gierki :D

 

 

Core i7-3770K Retail Boxes Pictured, TDP 95W, Overclocks Worse Than Sandy Bridge?

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja skłaniam się do zdania że nic nie będzie jasne. założenie wysuwam na podstawie domysłu :lol2:;) że nasz portal testuje na wersji ES która jak trąbią wszędzie jest nieporównywalnie lepsza od wersji E1 dla mas.

 

Rzucę wam coś takiego - spójrzcie, jak podkręcały się Sandy Bridge w wersji ES, a jak sklepowe ;) Mam nadzieję, że interpretacja tego zdania nie sprawi trudności, konkretniej nie mogę napisać ;)

 

Może redakcja szarpnie się na sklepówkę :)

 

Nie zapowiada się na to... Ale coś wymyślimy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podałeś żadnego linku do tego "powiedział" Intel tylko do jakichś wymysłów... pierwszy link to zal.pl brak źródła = wymysł ...

 

a w 2 linku jest tak jak mówimy niema tam nigdzie tego co ty mówisz więc włącz myślenie i czytaj dokładnie... a jak się nie znasz to się nie wypowiadaj...

 

 

IB i SB to taka sama architektura różnią się głownie procesem wykonania i zmianami w samy układnie grafiki

 

 

i tak nawet w tym linku [tym 2gim "oc-community"] masz napisane od 7 do 15% ...

 

To AMD obiecuje złote góry a często wychodzą cząstki węgla więc przestań trollować

 

 

Edit:

 

Z oceną wole poczekać do oficjalnej premiery i recenzji naszego portalu... będzie wtedy wszystko jasne...

 

Ej ty się z choinki urwałeś czy jak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzucę wam coś takiego - spójrzcie, jak podkręcały się Sandy Bridge w wersji ES, a jak sklepowe ;) Mam nadzieję, że interpretacja tego zdania nie sprawi trudności, konkretniej nie mogę napisać ;)

W trakcie prezentacji w ramach IDF 2010 pokazano procesor Sandy Bridge, podkręcony do imponującej częstotliwości 4,9 GHz. Wynik taki uzyskano z wykorzystaniem systemu chłodzenia powietrzem, przypominającego te, które dostarczane są wraz z procesorami Core i7-980X.

 

17 września 2010

Na forach dyskusyjnych pojawia się coraz więcej doniesień o problemach z podkręcaniem procesorów "Sandy Bridge". Wcześniej takie już pojawiały się, ale dotyczyły układów, w postaci próbek inżynieryjnych. Okazuje się, że ta sama przypadłość występuje w układach rynkowych.

 

Problem tkwi w tym, że "Sandy Bridge" mają jakąś blokadę uniemożliwiającą im pracę powyżej określonej wartości mnożnika. Smaczku sprawie dodaje to, że maksymalny mnożnik jest powtarzalny dla wszystkich układów. Niektóre nie są w stanie przekroczyć wartości , x46, x47, inne x48.

 

Osoby które miały już okazję by "dobrać się" do rynkowych wersji procesorów "Sandy Bridge" twierdzą, że limitu nie da się obejść ani poprzez podnoszenie napięcia zasilania, ani poprzez zmianę systemu chłodzenia.

 

16 grudnia 2010

Overclocker o pseudonimie RoccoESAs postanowił sprawdzić granicę możliwości architektury Sandy Bridge i swojego tradycyjnego, chociaż całkiem słusznych rozmiarów schładzacza.

 

Do tego celu wybrał procesor Core i7-2600K, płytę główną ASUS P8P67 Pro i pamięci G.Skill. Po chwili zabawy w BIOS-ie napięcie procesora wzrosło z 1,092 V do 1,584 V, mnożnik z 35 do 55, częstotliwość pracy szyny do maksimum, czyli 104,99 MHz, a taktowanie rdzeni tym samym ze standardowych 3,4 GHz do 5,774 GHz. Po takim przetaktowaniu procesor zdołał wyliczyć próbkę SuperPi i przy tym nie poszedł z dymem.

 

To wszystko bez ciekłego azotu, suchego lodu, czy jakichkolwiek innych ekstremalnych dodatków.

24 stycznia 2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej ty się z choinki urwałeś czy jak ?

 

"Ej ty" możesz mówić do kolegów... ja napewno twoim nie jestem.

 

A kit to SAM sobie wciskasz bo czytasz 20% tego co powinieneś i źle całość interpretujesz

 

 

 

Rzucę wam coś takiego - spójrzcie, jak podkręcały się Sandy Bridge w wersji ES, a jak sklepowe ;) Mam nadzieję, że interpretacja tego zdania nie sprawi trudności, konkretniej nie mogę napisać ;)

 

 

Nie zapowiada się na to... Ale coś wymyślimy ;)

 

Więc czekamy do poniedziałku do 6 rano[??]

 

Mam też prośbę/zapytanie

 

czy mogli byście sprawdzić czy jest jakaś różnica [w wydajności/działaniu] miedzy płytami Z77 a tymi z SB [Z68/p67] Teoretycznie Z77 powinno być lepsze.

Fajnie by było jak byście jakiś teścik [nawet pojedynczy] zrobili dla tej kwestii i tylko napisali krótkie info w recenzji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzucę wam coś takiego - spójrzcie, jak podkręcały się Sandy Bridge w wersji ES, a jak sklepowe ;) Mam nadzieję, że interpretacja tego zdania nie sprawi trudności, konkretniej nie mogę napisać ;)

Nie zapowiada się na to... Ale coś wymyślimy ;)

 

to może chociaż jakiegoś linka... :lol2:

 

 

żartuje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ej ty" możesz mówić do kolegów... ja napewno twoim nie jestem.

 

A kit to SAM sobie wciskasz bo czytasz 20% tego co powinieneś i źle całość interpretujesz

 

 

 

 

Więc czekamy do poniedziałku do 6 rano[??]

 

Mam też prośbę/zapytanie

 

czy mogli byście sprawdzić czy jest jakaś różnica [w wydajności/działaniu] miedzy płytami Z77 a tymi z SB [Z68/p67] Teoretycznie Z77 powinno być lepsze.

Fajnie by było jak byście jakiś teścik [nawet pojedynczy] zrobili dla tej kwestii i tylko napisali krótkie info w recenzji

 

Jesteś totalnym Gamoniem tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy zatem na oficjalne testy jednostek. Mnie bardziej będzie obchodzić seria Core i3 oraz Celeron Gxxx :)Bynajmniej pobór mocy bez podkręcania całkiem przyzwoity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kwasior500

Nie musiałeś daleko szukać, wystarczyło zajrzeć do mojego premierowego artykułu o SB ;) Ewentualnie zobaczyć też wykresy OC od czerwca (od Llano), gdzie 2500K i 2600K miały 90 MHz mniej. Wszystkie cztery sztuki jakie miałem były ES.

 

Mam też prośbę/zapytanie

 

czy mogli byście sprawdzić czy jest jakaś różnica [w wydajności/działaniu] miedzy płytami Z77 a tymi z SB [Z68/p67] Teoretycznie Z77 powinno być lepsze.

Fajnie by było jak byście jakiś teścik [nawet pojedynczy] zrobili dla tej kwestii i tylko napisali krótkie info w recenzji

 

Było na tyle dużo roboty z płytami i procesorem, że nie pomyśleliśmy o tym, a żadnej Z68 na stanie nie mamy - oprócz mojej w kompie, ale bez przesady ;) Ale i tak praktycznie wszystko jest w procesorze, wyniki powinny być na poziomie błędu pomiarowego, więc nie ma co się nad tym głębiej zastanawiać :)

 

to może chociaż jakiegoś linka... :lol2:

 

żartuje :P

 

Ha, mogę dać, ale i tak wam nie zadziała, nie macie uprawnień :P

 

Czekamy zatem na oficjalne testy jednostek. Mnie bardziej będzie obchodzić seria Core i3 oraz Celeron Gxxx :)Bynajmniej pobór mocy bez podkręcania całkiem przyzwoity.

 

Ci bardziej dociekliwi bardzo łatwo obliczą sobie ewentualną wydajność budżetowych Ivy Bridge. Wystarczy w danym teście obliczyć różnicę między Core i7 2700K a Core i7 3770K, a potem pomnożyć wyniki choćby Pentium G840, żeby uzyskać przybliżoną wydajność Pentium w wersji Ivy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"It is quite possible that NVIDIA launches it on the 30th, to share the limelight with Intel's new 3rd Generation Core "Ivy Bridge" processors, which will be released to market on the 29th."

 

nie jestem znawcą angielskiego ale mi to wygląda na 29 a nie 23. i im chodzi o datę nie premiery tylko datę kiedy ivy trafi do w sklepów.

 

 

Intel DZ77GA-70K Z77 Motherboard: Waiting for Ivy Bridge

 

może być ciekawa płyta skoro ma offset udostępniony tylko ta cena...

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GIGABYTE G1.Sniper 3 Preview

 

zwróćcie uwagę na zrzut z gpu-z pci-e 3.0 ciekawe że działa na i7-2600k z asusem Maximus V GENE :lol2: coś tutaj chyba naoszukiwali i pewnie do testu wzięli ivy...

ASUS GeForce GTX 680 Direct CU II 2 GB

 

czy aby pci-e 3.0 na 1155 nie jest zarezerwowane dla ivy?

 

jeżeli opowiadam bzdury to proszę mnie uświadomić :)

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...