Skocz do zawartości
Caleb

Ivy Bridge 22 nm - Następcy Sandy Bridge 32 nm

Rekomendowane odpowiedzi

No to się do tego zastosuje. Może kolega Ryba będzie miał 3570K ....

 

Nie mam, ale mam jeszcze do jutra 2600K @5.5GHz. Ino jestem zly sam na siebie, ze Costiemu sprzedalem 2500K <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Minęły już ponad dwa lata, odkąd Intel wypuścił na rynek procesory wykonane w 32 nm procesie technologicznym. Na początku 2010 roku zadebiutowały układy Westmere pod LGA 1156, około dwanaście miesięcy później swoją premierę miała architektura Sandy Bridge z LGA 1155, natomiast w listopadzie 2011 pokazano Sandy Bridge-E na podstawkę LGA 2011. W dniu dzisiejszym nadszedł czas na kolejny ważny krok - Intel znosi bowiem NDA na procesory Ivy Bridge wykonane w 22 nm procesie. Jak na premierowy artykuł przystało, znajdziecie tutaj szczegółowe omówienie nowej architeORT: ORT: ktury, wyniki wydajności procesora Core i7 3770K i nowego zintegrowanego GPU Intel HD Graphics 4000 oraz szczegóły na temat podkręcania topowego Ivy Bridge. Dodatkowo wraz z dzisiejszym artykułem poszerzamy procedurę testową, wprowadzając praktyczne testy w aplikacji WinRAR oraz w grach Anno 1404 i Assassin's Creed: Revelations. Gotowi na zapoznanie się z wynikami najnowszego, topowego procesora pod podstawkę LGA 1155? Zapraszamy zatem do testu, gdzie porównamy 32 nm architekturę Sandy Bridge z 22 nm Ivy Bridge i zestawimy Core i7-3770K z Core i7-2700K.

Test Core i7-3770K vs Core i7-2700K - Ivy Bridge vs Sandy Bridge

Edytowane przez Caleb
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czego się spodzewaliscie ? Skoku wydajnosci 50% ? To nie jest na ręke Intelowi z prostego względu bo NIE MA konkurencji na tym polu...

 

Ale co do temperatur to poczekajcie jesli jest to nowa technologia to trzeba czasu na dopracowanie jej... ciekawe jak by IB zachowało się w klasycznym procesie...

 

Skoro Intelowi nie sa na reke takie duze skoki wydajnosci, to moze by tak zwolnil tempo premier i wprowadzania nowych produktow? Od czasu Conroe jest delikatna przesada z tym.

 

Technologia technologia, ale im mniejsza powierzchnia tym jest gorzej z temperaturami. Zawsze przy Ticku tak bylo i teraz nie jest inaczej. Niby tylko kilka mm^2, ale roznica jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam, ale mam jeszcze do jutra 2600K @5.5GHz. Ino jestem zly sam na siebie, ze Costiemu sprzedalem 2500K <_<

 

Ładna sztuka ale i7 to pewnie poza zasięgiem ...

Costi wykonał mądry ruch, pewnie miał dobre przeczucie.

 

Mnie nie zależy na wysokim oc tylko przede wszystkim na stabilnym działaniu i ciszy. Mojego c2d 8200 nie cisnę, pracuje @ 3200 i na obniżonym trochę napięciu. Chłodno, cicho.

 

Jak 3570K pójdzie te 4,3 - 4,4 GHz bez podnoszenia papu to będę zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee na pclabie się chyba pomylili, napisali:

Bardzo atrakcyjnym produktem może się okazać model Core i5-3570K: od i7-3770K odróżnia go tylko o 1/4 mniejsza pojemność pamięci podręcznej L3. Inaczej niż i5-2500K z poprzedniej generacji, 3570K ma osiem wątków, kosztuje też trochę więcej, niż kiedykolwiek kosztował 2500K.

:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee na pclabie się chyba pomylili

 

Napisałem na forum PCL, napiszę i tu:

 

Intel walnął się w materiałach i w jednej z tabelek ze wszystkimi nowymi procami Core i5 3570K i kilka innych i5 miało 8 wątków ;) Dopiero jakiś czas później to poprawili, jak widać nie do wszystkich dotarła zmiana ;)

 

Na benchmarku wkleili screeny z tymi właśnie złymi tabelami ;) Edit: widzę, że już poprawili.

 

czytałem gdzieś że HT mocno grzeje procka nie robiliście czasem testów bez HT bo na wykresach nie zauważyłem takich manewrów :)

 

Niestety nie... :/ Ale są widzę na świecie testy 3570K, więc możesz sprawdzić, czy to prawda. Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro Intelowi nie sa na reke takie duze skoki wydajnosci, to moze by tak zwolnil tempo premier i wprowadzania nowych produktow? Od czasu Conroe jest delikatna przesada z tym.

 

Tu się zgadzam, zasuwają jakby świat miał się skończyć, tylko nie bardzo wiadomo po co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wolelibyście mieć nową architekturę co 4 lata?

 

Jak dla mnie procki wypadają bardzo dobrze, tylko ta temperatura po OC to ich wielki minus. Ale taki i5-3450 to już fajna opcja dla osób, których nie jara OC.

 

 

 

Jak zwykle świetna recenzja na anantech: http://www.anandtech.com/show/5771/the-intel-ivy-bridge-core-i7-3770k-review

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wolelibyście mieć nową architekturę co 4 lata?

 

A owszem, byłaby szansa, że soft nadążałby za nowościami w procesorach, a i konstrukcje byłyby bardziej dopracowane i każda architektura wnosiłaby istotne zmiany, a nie takie pitu-pitu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra a co z premierą 'sklepową'? Kiedy procki będą do kupienia? Ktoś się orientuje?

 

wszystkie znaki na niebie wskazują na 29 -> zwłaszcza że nvidia szykuje na 28 monstera i zgodnie z zapowiedziami chcą jechać razem z intelem na fali "nowości i wydajności" czyli -> ta banda chce nam wydrzeć ostatni grosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A owszem, byłaby szansa, że soft nadążałby za nowościami w procesorach, a i konstrukcje byłyby bardziej dopracowane i każda architektura wnosiłaby istotne zmiany, a nie takie pitu-pitu.

 

 

Nikt nie każe ci wymieniać procesora co roku. Ivy jest tylko krokiem na drodze do haswella, który przyniesie większy skok wydajności, a GPU ma mieć 5x mocniejsze niż sandy. Ja będę się nim cieszył już za rok, jak chcesz to kup za 3 lata :P

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie każe ci wymieniać procesora co roku. Ivy jest tylko krokiem na drodze do haswella, który przyniesie większy skok wydajności, a GPU ma mieć 5x mocniejsze niż sandy. Ja będę się nim cieszył już za rok, jak chcesz to kup za 3 lata :P

 

a testowałeś już haswella że tak twierdzisz?? pewnie znowu skok będzie w granicach 10-12% dopracują 22nm, 3d gejty inne bzdety i nazwą to nową architekturą. i nie zapominajmy o porażającym wzroście wydajności w excelu rzędu 50% :lol2: :lol2: :lol2:

Edytowane przez zaodrze244
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie znowu skok będzie w granicach 10-12%

 

 

Tak jak z lynnfield na sandy? Zwiększą wydajność chociażby samym zwiększeniem liczby tranzystorów, chociaż jestem pewien, że przez ten rok wpadną na coś bardziej odkrywczego. Poczekamy zobaczymy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel "Ivybridge" Core i7 and Core i5 3770K 3570K

 

czyli jest szansa trafić na "dobrą" sztukę 3570 która zrobi 4.5 na 1.2v max 1.3v na powietrzu. znając moje szczęście do procków to pewnie na 1.2v max wycisnę 4.2 i będę łazić zdołowany :lol2:

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale pewnie nie mają na stanie procka a każą sobie płacić gotówką z góry... ja pasuję... zresztą gdzieś tutaj czytałem że ostatnio narzekali na ten sklep że przez 2 tygodnie zwodził klienta i dopiero jak postraszyli policją to oddali kasę także radzę uważać.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy redakcja przewiduje opublikować test nowych płyt głównych?? B-)

może by test ivy uzupełnić o skalowanie pamięci skoro obsługuje teraz taką szeroką gamę częstotliwości :D

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale pewnie nie mają na stanie procka a każą sobie płacić gotówką z góry... ja pasuję...

 

dokładnie, wywęszyłeś podstęp ;) sklep padaka w dosłownym tego słowa znaczeniu. Ja i moi znajomi już się na tym gościu z ddr przejechali. Omijać szerokim łukiem.

 

ddr2 to najgorszy sklep pod każdą sprawę : dostawa, kontakt z klientem, zapasy w magazynie

 

game over...

Edytowane przez chreasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...