Skocz do zawartości
Caleb

Ivy Bridge 22 nm - Następcy Sandy Bridge 32 nm

Rekomendowane odpowiedzi

Wyposażenie i mało USB. Dobrze że offset będzie. Ogólnie jest i tak jedną z moich potencjalnych kandydatek.

 

Ja się jeszcze zastanawiam między v pro/extreme6/gd65. U asrocka to minus 2 lata gwarancji a i nie wiem czy jest sens dopłacać do asusa bo ma tylko na plus wifi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie wiesci glosza ze nowe cepy intela kreca sie wysmienicie po zdjeciu IHS'a

ponoc to wlasnei metalowa czapka + lowendowa pasta jest przyczyna ostrego grzania ?

 

czekamy na testy Ivy Bridge bez kapelusza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś się orientuje albo widział testy, gdzie jest jakieś porównanie tego 3570K z procesorami takimi jak mój i5 760 lub i7 860 ?

Zastanawiam się czy jest sens przejścia na nową platformę, zakładając że mam możliwośc dołożyć mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no ja to wiem, tylko bardziej chodzi mi o pobór prądu oraz wydzielanie ciepła :]

 

Dużego kopa nie odczujesz , ale jeżeli chodzi o wydzielanie ciepła to przynajmniej 2500k vs 750 to niebo a ziemia. W sumie pasywie chłodzenie nie mogło mi uciągnąć stockowego 750 , a 2500k do 4.2ghz da radę pasywnie , także tutaj jest ogromna różnica.
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do redakcji prośbę :P

 

Czy będziecie mogli zrobić jakieś testy[lub test] jak na nowym z77 SB sie kręcą? tak by można było porównać z Z68/P67 [znajomy mi mówi że na z77 SB krecą się lepiej i z nizszym V niestety niemam jak tego osobiście sprawdzić]

 

zaraz poszukam info w necie na ten temat [szukałem trochę wczoraj ale zero potwierdzenia]

 

 

Odrazu odpowiem znajomy ma płytę z77[miał z68] i SB, spróbuje wyciągnąć od niego trochę info jeszcze ale to pewnie dopiero za 2 tyg. jak się będę z nim widział...

więc szybciej będzie tu napisać [może ktoś widział coś podobnego]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj post byl odnosnie mojego ex-SB 2500K ktorego ma costi, aby odpowiedziec na pytanie z watku SB vs Z77.

 

eh już myślałem że bawisz się sklepowym ivy bridge, daj znać jak będziesz już miał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym najlepiej sprawdzać napięcie CPU (nie licząc miernika ;) )? Offset ustawiłem na +0.01V, a CPU-Z mi pokazuje Core Voltage 1.392V, zaś RealTemp VID 1.3761. Ki diabeł?

Procek pod LinX dochodzi do 85 stopni (aczkolwiek chłodzenie CPU mam w tryb Quiet ustawione), przy 4.5 GHz. Płyta to Biostar TZ77XE4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj post byl odnosnie mojego ex-SB 2500K ktorego ma costi, aby odpowiedziec na pytanie z watku SB vs Z77.

 

To nie sprzedałes procka? (mowię o IB).

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy ktoś słyszał kiedy nowa seria wchodzi na laptopy?

 

tak miesiąc temu biłem się z myślą wymienić mojego c2d, jednak na ten moment zdecyduje się już na 22 nm, zawsze trochę mniej tych W na miesiąc.

 

Ogólnie to interesuje mnie konkurent do Core i5 2430M 2,4 którego, za około 2tyś z dobrą grafiką można dostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ivy Bridge 3570K IHS removal

 

Młotek i przecinak :lol2:

 

Ogólnie to interesuje mnie konkurent do Core i5 2430M 2,4 którego, za około 2tyś z dobrą grafiką można dostać.

 

Dobrą do wszystkiego poza graniem. :f

 

Notebookcheck.pl: Test czterordzeniowych procesorów Intel Ivy Bridge

Notebookcheck.pl: Test Intel HD Graphics 4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ihis najlepiej mi się ściagało małym skalpelem na wymiennym uchwycie , kilka athlonów tak oskalpowałem i żadnego nie uwaliłem, żyletka też ok ale trzeba więcej na ręce uważać, generalnie metoda jest prosta zaczynamy od miejsca gdzie nie ma kleju i jedziemy na około starając sie kierować część tnącą ostrza w górę (czyli czapki) bo zawsze lepiej czapkę poskrobać jak laminat procka jak ktos nie ma wprawy to moze sobie na ostrzu zaznaczyc markerem jak głeboko ma wchodzic ostrze (4milimetry wystarcza w zupełności), a koleś niezły baran nawet jakby nie wyszczerbił rdzenia to uszkodził by płytke drukowana idiota i tyle

Edytowane przez ptys
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko w a64 masz przestrzeń kosmiczną między cpu a czapką :wink: , z prockami intela już tak łatwo nie jest zwłaszcza z tymi , które mają dobrze dociśniete czapki i z części procków nie zdejmiesz czapki , ewentualnie zostaje metoda na ciepło w przypadku fermi działa dobrze :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z prockami Intela tez jest latwo. Tylko ze potem z lutem byl problem i mi procki umieraly :/

 

Pierwsze testy moich prockow: 1.2V 4.5GHz full stable. Pozniej trzeba podbijac dosc znacznie napiecie.... ~1.45V zeby bylo 5GHz. Ale wtedy procek jest mega cieply.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak nie warto, kolejny fail:

If that was the case then the temps would still go down not remain the same. Also the comment was that the TIM was causing the 20c differences; again if that were the case remving it would reduce the temps mesurably. The IHS and the TIM are not the cause of the issue here. This is purely a CPU issue not a TIM issue.

Soldering the IHS to the CPU is nto going to have a 20c difference in temps.

źródło - decryptedtech

 

Inna teoria:

Tri-gate transistors is extremely low supply voltage. But, with current revisions Intel can not keep voltage in planned values. This is a problem. The chips have a higher voltage than planned, broadly comparable with Sandy Bridge. And that's wrong.

source: klik

 

Pozostaje czekać na nowe rewizje...

Edytowane przez zbx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...