Skocz do zawartości
Caleb

Ivy Bridge 22 nm - Następcy Sandy Bridge 32 nm

Rekomendowane odpowiedzi

Ile te parobki w juesej maja za godzine pracy? 10$? Fajnie sobie popracowac 3 dni na Core i7, gdzie w tym grajdole to przecietnie prawie miesiac zajmuje ;)

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

Na szybko stworzylem nowe mocowanie z s.1366 na s.1155 dziala B-)

 

Realnie napiecie zaraz przy sockecie to ~1205mV.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli 4.5ghz dla każdego, a wiec to samo co sandy bridge z tym że ty mamy niższe napięcie pracy, ale znowu temperatury wyższe, ryba fajnie masz oznaczone te ocz-ety hehe nie mogę :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę z innej bajki, ale nadal w temacie Ivy Bridge - mobilny Intel Core i7-3610QM (2,3 GHz, 6 MB cache L3, 45W TDP, 22 nm):

 

Dołączona grafika

 

Za każdym razem, gdy światło dziennie ma ujrzeć jakaś nowość, producenci albo skrzętnie ukrywają informacje na jej temat przed potencjalnymi klientami, albo zapowiadają i reklamują sprzęt gdzie tylko można. Obserwujemy wtedy wysyp szczegółów o zastosowanych w nowych komputerach podzespołach, wyjątkowej wydajności czy o rozwiązaniach, rzekomo wyraźnie odróżniających ich produkty od konkurencji. MSI należy do tej drugiej kategorii - kolejne laptopy z flagowej serii GT dla graczy, firma pokazała już podczas targów CeBIT w Hanowerze i nie ma co ukrywać - wzbudziły one spore zainteresowanie. Między innymi dlatego, że miały zostać wyposażone w 22 nm CPU Intela z rodziny Ivy Bridge, a także „nowe” GPU od NVIDII. Z targowych wystaw prosto do nas, jako pierwszej redakcji w Polsce, zawitał czołowy okręt dla graczy w nieco mniejszym rozmiarze - MSI GT60. Sprawdzimy zatem, jakie zmiany producent poczynił w stosunku do jego poprzednika (GT683), przyjrzymy się architekturze nowych układów z obozu „Niebieskich” oraz wyjaśnimy, skąd wziął się cudzysłów w określeniu „nowe” GPU od NVIDII. Przed Wami gorący test notebooka MSI GT60 z Intel Core i7-3610QM i GeForce GTX 670M!

Test MSI GT60 - Notebook dla graczy z Ivy Bridge i GTX 670M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli 4.5ghz dla każdego, a wiec to samo co sandy bridge z tym że ty mamy niższe napięcie pracy, ale znowu temperatury wyższe, ryba fajnie masz oznaczone te ocz-ety hehe nie mogę :lol2:

 

 

Oznaczenie jak oznaczenie ;) Z IB jednak jest tez spory rozrzut jesli chodzi o napiecia :( I nie bedzie tak fajnie zrobic 4.5GHz na niskim napieciu.

 

Gdyby ktos chcial, ostatnia sztuka leci jako selekt - patrz gielda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://en.ocworkbenc...at-manages-77w/

 

 

 

Eh biedni ci amerykanie :f Dołączona grafika

 

 

 

 

 

2 tygonie temu tam 2600K był za 199$, sam zakupiłem

 

 

Ile te parobki w juesej maja za godzine pracy? 10$? Fajnie sobie popracowac 3 dni na Core i7, gdzie w tym grajdole to przecietnie prawie miesiac zajmuje ;)

 

 

 

Chyba osoba która chodzi jeszcze do szkoły i sobie chce dorobić albo leniuch co sprzedają w MC hamburgery.

Osoba wykfalfikowana zarabia znacznie więcej, roczne wtedy zaczynają się od 60K.

PS.nie całe 8H musze zapierniczać,ale tak to się nie liczy życie jest stosunkowo drogie jak i mieszkania.

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doliczając koszt przesyłki oraz to że chcę zapłacić kartą wychodzi drożej niż w komputroniku z odbiorem osobistym :P

 

w actionie 3570k jest w cenniku po 875zł ale brak go na stanie

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej Pany o co chodzi - w praktycznie żadnych sklepach nie ma IB, czekam już czekam aż pojawią się w jakichś sklepach w Trójmieście a tu klops (esc, camino, net-s, gral), nawet w vobisie i balcie nie ma, wtf?

Edytowane przez elomelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmontowałem przed chwilą asrocka z 3570k ale dopiero wieczorem będę coś testować i kręcić

 

pierwsze spostrzeżenie to 42C bez OC w idle ale dzisiaj ciepło jest... :lol2: , a drugie to że różnica między sata 2 a 3 przy crucialu jest i to zauważalna.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że wcześniej może miałeś sata3 na Asmedii czy Marvellu.

 

Ech, ja z kolei mam dylemat: sprawdzony p67 pro3 b3, MSI Z77A-g43 (ma wszystko czego chcę, albo bidna sekcja) czy dopłacić do Extreme4, latać to będzie na 2500k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie odrzucają od tego msi port sata - preferuje pod kątem przynajmniej nie mam problemów z chłodzeniem karty graficznej. ogólnie pierwsze wrażenie asrocka mam bardzo pozytywne. nigdy nie miałem styczności z "nowymi" seriami.

 

narazie jak ten lamer pozwoliłem płycie instalacyjnej od asrocka zainstalować wszystko i po kolei odinstalowuje ten cały badziewny soft co za żenada :mur: lucid virtu wysypywał system :lol2:

 

 

mam pytanie odnośnie OC, czy wystarczy operować tylko offsetem?? pytam dlatego bo nie wiem czy przy 16gb ramu muszę podbić PLL lub inne cholerstwo.

 

level calibracji dałem na 3 ;) czy przy ivy należy ćwiczyć z innym levelem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radiergummi czekałem na Twoje google :D

 

a tak poza tym przeczytałem poradnik o którym wspominałeś przeglądnąłem co jest na purepc oraz wzorując się na Twoich zrzutach ustawiłem narazie 45x offset +0,100v level 4, W jak u Ciebie.

 

po 30 minutach linxa temperatura max 79C, po 50C na radiatorach sekcji zasilania.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...