Skocz do zawartości
Caleb

Ivy Bridge 22 nm - Następcy Sandy Bridge 32 nm

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 3770K 1,23v. Temp w OCCT dochodzi do 85 stopni. Chłodzenie CNPS11X Extreme. Zależy od temp otoczenia.

 

PS. Noctua NH-D14 bedzie dużo lepsza od CNPS11X Extreme? Jakies testy macie.

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie niektórzy piszą o temperaturach w granicach 60C, inni 75C, jeszcze inni ponad 85C, nie wiadomo jak to do końca jest z tymi prockami.

 

Zalezy od tego czy 3570K czy 3770K no i od chlodzenie procka i budy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym się dowiedzieć ile ma i5-3570K na chłodzeniu powietrznym z górnej półki przy 4,5Ghz. Bo widziałem wpisy że 60C, a widziałem też 80C

 

No właśnie.

 

 

Ci co mają proce IB zarzućcie jakimiś wynikami CPUZ/LINX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

asrock ma jedną zasadniczą wadę beznadziejne możliwości manualnego sterowania wentylatorami. nie mogę sobie ustawić np max i min obrotów lub max wartości do jakiej mają się wentyle rozkręcić, gdybym wcześniej wiedział o tym że asusu taki bajer posiada (dawałem linka do filmiku o tym na neweggu) to bym wziął asusa... :mur:

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

działa backup po restarcie zawartość jest na ram dysku, ale gdzie on to zapisuje nie mam zielonego pojęcia :P

 

można by tam coś było powrzucać ale przy ssd w systemie to raczej nie ma sensu ;)

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak oczywiście masz rację pod jednym warunkiem że posiadasz wehikuł czasu który cię przeniesie do pierwszych tygodni po premierze sandy i kupisz w sklepie proca (nie jakiegoś męczonego selekta) który od wyjęcia robi 4,8-5ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta Noctua NH-D14 mieści sie spokojnie w kompie? nie ma problemów z pamięciami (nic nie zawadza).

Może masz jakieś zdjęcie kompa z tym chłodzeniem.

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

działa backup po restarcie zawartość jest na ram dysku, ale gdzie on to zapisuje nie mam zielonego pojęcia :P

 

można by tam coś było powrzucać ale przy ssd w systemie to raczej nie ma sensu ;)

Wielkie dzieki za test, no wiesz sam mam ssd i z profilem ff, cache i samym ff na ramdysku widac znaczne przyspieszenie, poza tym ogranicza to znacznie ilosc zapisow na ssd, mysle, ze warto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asrock ma jedną zasadniczą wadę beznadziejne możliwości manualnego sterowania wentylatorami. nie mogę sobie ustawić np max i min obrotów lub max wartości do jakiej mają się wentyle rozkręcić, gdybym wcześniej wiedział o tym że asusu taki bajer posiada (dawałem linka do filmiku o tym na neweggu) to bym wziął asusa... :mur:

 

Coś mało tych GFLOPS-ów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta Noctua NH-D14 mieści sie spokojnie w kompie? nie ma problemów z pamięciami (nic nie zawadza).

Może masz jakieś zdjęcie kompa z tym chłodzeniem.

 

kilka zdjęć. 1 - Minus

 

od podstawy radiatora do pamięci jest około 1,7cm od hitpipów do ramów jest około 7mm - mierzyłem metrem ;) także jest sporo miejsca zresztą jak widać po fotach obudowa jest na tyle potężna że od wystających wentylatorów do boku jest przeszło 2cm luzu.

 

 

Wielkie dzieki za test, no wiesz sam mam ssd i z profilem ff, cache i samym ff na ramdysku widac znaczne przyspieszenie, poza tym ogranicza to znacznie ilosc zapisow na ssd, mysle, ze warto :)

 

ja ssd używam jak normalny dysk olewam ograniczenia liczy odczytów/zapisów.

 

 

Coś mało tych GFLOPS-ów.

 

bo porobiłem tylko parę screenów na życzenie tutaj piszących. zaraz wychodzę na jakiś czas to zapuszczę linxa i wrzucę z dłuższym przebiegiem screeny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak oczywiście masz rację pod jednym warunkiem że posiadasz wehikuł czasu który cię przeniesie do pierwszych tygodni po premierze sandy i kupisz w sklepie proca (nie jakiegoś męczonego selekta) który od wyjęcia robi 4,8-5ghz

 

4.9GHz 1.392 2600K kupiony miesiąc temu

4.8 1.368V

z półki sklepowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lysyn nie będą pasowały, miałem ten sam problem kup thermalright hr-02 jest asymetryczny i można tak ustawić że pasuje, temperatury ciut lepsze jak noktua przy niższych obrotach wentylatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lysyn nie będą pasowały, miałem ten sam problem kup thermalright hr-02 jest asymetryczny i można tak ustawić że pasuje, temperatury ciut lepsze jak noktua przy niższych obrotach wentylatora

 

Ale juz zakupiłem Noctua. Jest w drodze. A jak włoże ramy w sloty 2 i 4?

 

Kolega wyżej napisał:

"od podstawy radiatora do pamięci jest około 1,7cm od hitpipów do ramów jest około 7mm - mierzyłem metrem"

 

Czyli 1,5 cm od ramów - zwykłych a u mnie te radiatory nie mają 1,5 cm wiecej niz w zwykłych.

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale juz zakupiłem Noctua. Jest w drodze. A jak włoże ramy w sloty 2 i 4?

 

Kolega wyżej napisał:

"od podstawy radiatora do pamięci jest około 1,7cm od hitpipów do ramów jest około 7mm - mierzyłem metrem"

 

Czyli 1,5 cm od ramów - zwykłych a u mnie te radiatory nie mają 1,5 cm wiecej niz w zwykłych.

 

moje corsarze miały podobne radiatory i nie wchodziło, z drugiej strony jak masz już kupiony nh-d14 to możesz spokojnie zdemontować te radiatory z pamięci i tak ciach!o dają ja tak zrobiłem swego czasu z corsarzami i zero róznicy w temperaturach pamięci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4.9GHz 1.392 2600K kupiony miesiąc temu

4.8 1.368V

z półki sklepowej

 

:P widać kiepskie informacje krążą na tym forum :lol2: a ja je powielam bezmyślnie... :lol2: :lol2:

 

a tutaj 2h linxa dla jacekcz :P temperatury takie same jak po jednym 15 minutowym lupie.

 

Dołączona grafika

 

zaraz przepinam wentyle na cpu i ustawiam je na sztywno na 900rpm zobaczymy czy będzie różnica w temperaturze cpu - stawiam że żadna :P

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ptys a ty nie kupuesz "rewelacji" IB :D?

 

w zasadzie to mam zamówiony i zapłacony ale wysłałem wczoraj email do sprzedawcy o rezygnacji z zamówienia, szkoda kasy na to łajno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...