Skocz do zawartości
Caleb

Ivy Bridge 22 nm - Następcy Sandy Bridge 32 nm

Rekomendowane odpowiedzi

wszystko proste i ok pytałem żeby nie błądzić w ciemnościach. a tak w ogóle to po co zwiększać lvl i napięcie?? przecież lepiej żeby działał na jak najniższym napięciu stabilnie. lvl 3 i 2 to tylko większe dovolotowanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic Ci żadne Virtu nie da, jeśli grafika nie potrafi wejść w stan wysokiego uśpienia (wyłączyć się), a 480 GTX nie potrafi. Komp prądu zeżre praktycznie tyle samo.

 

No wlasnie ktos tu pisal tez, ze Zero Core Power nie pomaga i karta mimo korzystania z integry dziala w 2D... (nie przechodzi w ten tryb).

Jest ktos z okolic Zywca? Z jakims radkiem z serii 7000? Porobilbym testy, karte na kilka godzin pozyczylbym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Z77, mam HD7980 i nawet mam jakiś tam licznik dogniazdkowy. Niestety w owym liczniku nie mam baterii ;) Mam nadzieję, że w końcu w tym tygodniu będzie mi po drodze do sklepu :lol2:

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, prosze przetestuj to, jak wyglada sprawa w 2D skoro masz takie mozliwosci.

Gdyby to dzialalo jak mysle:

Korzystanie z integry, radek przechodzi w tryb Zero Core Power

 

Bylaby duza oszczednosc energii.

Sam zastanawiam sie miedzy 6850, a 7770...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko proste i ok pytałem żeby nie błądzić w ciemnościach. a tak w ogóle to po co zwiększać lvl i napięcie?? przecież lepiej żeby działał na jak najniższym napięciu stabilnie. lvl 3 i 2 to tylko większe dovolotowanie...

 

W sumie nie takie to proste, haczyk jest w tym ze zwiększa się napięcie domyślne wraz z taktowaniem ,mało tego napięcie VID jest jeszcze zupełnie inne.

Ja też na początku tego po przejściu z innej platformy nie rozumiałem , ty korygujesz tylko a proc płyta napięcia żyją swym życiem.

Tu ciężko określić v-napięcie na CPU , w IDLE jest inaczej, przy obciążeniu inaczej dodatkowo napięcie mocno się waha w zależności od testu i obciążenia.

 

Istny miszmasz

Każdy podaje co innego , temp. i napięcia z innych programów testujących a różnice są kolosalne.

Jeden poda temp z OCCTP i się cieszy z 60 st. c drugi z linX gdzie ma 75 i jest przerażony, tyle tylko ze to zupełnie inne testy i ten zadowolony z OCCTP i 60 st. w LinX dobije do 80 itd.

 

Zauważ ze w sporej części portali testowano stabilność nowego IVY i temp. na OCCTP, kiedy wcześniej dla SB procedura była w Linx ,a to jest różnica kolosalna 10-15 st. c.

Mało tego jak widać sam linx i jego wersja daje kolosalne różnice typu 76 stopnie a inna 91 st. c. na tej samej platformie testowej

Edytowane przez paszis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgf1 czy ty czasem nie należysz do greenpeace?? :lol2: :lol2:

 

W sumie nie takie to proste, haczyk jest w tym ze zwiększa się napięcie domyślne wraz z taktowaniem ,mało tego napięcie VID jest jeszcze zupełnie inne.

Ja też na początku tego po przejściu z innej platformy nie rozumiałem , ty korygujesz tylko a proc płyta napięcia żyje swym życiem.

Tu ciężko określić v-napięcie na CPU , w IDLE jest inaczej, przy obciążeniu inaczej i się mocno waha dodatkowo napięcie vid to jeszcze inna bajka.

 

Każdy podaje co innego temp. i napięcia z innego programu a różnice są kolosalne.

Jeden poda temp z OCCTP i się cieszy z 60 st. c drugi z linX gdzie ma 72 i jest przerażony, tyle ze to zupełnie inne testy i tez zadowolony z OCCTP i 60 w LinX dobije do 80 itd.

 

a miało to być podkręcanie dla babci co za chora propaganda :lol2: :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, a kupując nowy sprzęt - do wyboru i5-2500K a i5-3570K - w cenie różnica ca. 100zł - jest sens brać Ivy, jeśli na codzień jeden i drugi miałby pracować MAX 4,5GHz? Wiem, że SB jak się dobrze trafi potrafi się lepiej wykręcić, ale tak jak mówię, powyżej 4,5 na codzień nie potrzebuję.

Edytowane przez QrVicH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, a kupując nowy sprzęt - do wyboru i5-2500K a i5-3570K - w cenie różnica ca. 100zł - jest sens brać Ivy, jeśli na codzień jeden i drugi miałby pracować MAX 4,5GHz? Wiem, że SB jak się dobrze trafi potrafi się lepiej wykręcić, ale tak jak mówię, powyżej 4,5 na codzień nie potrzebuję.

 

Pewnie że Ivy lepiej, sama architektura jest wydajniejsza, to tak jakby SB chodził parę set MHz szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, a kupując nowy sprzęt - do wyboru i5-2500K a i5-3570K - w cenie różnica ca. 100zł - jest sens brać Ivy, jeśli na codzień jeden i drugi miałby pracować MAX 4,5GHz? Wiem, że SB jak się dobrze trafi potrafi się lepiej wykręcić, ale tak jak mówię, powyżej 4,5 na codzień nie potrzebuję.

 

 

Pytanie nie jest takie proste :) owszem i5-3570K będzie lepszy i szybszy a te 4,4Ghz zrobisz co odpowiada 4,6Ghz SB 2500k.

Tyle tylko ze obecna cena i5-3570K jest niewiele niższa od 2600K a to już 8 wątków i większy cache.

 

Więc jeszcze to rozważ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A poza tym te dodatkowe wątki w wielu zastosowaniach nie dadzą odczuwalnego przyrostu, natomiast temperaturę trochę podniosą.

Edytowane przez elomelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaglądałeś w ogóle do sklepów? W pierwszym lepszym agito.pl

 

2500K - 799zł

3570K - 889zł

2600K - 1129zł

 

No fakt nie sprawdzałem w Polsce

Ceny w euro

2600K 244Eu

3570K 205EU

 

Czyli niecałe 40 euro różnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W markach 3770K jest o wiele lepszy.

 

Tylko, że ryba pisał o 2500K vs 3570K, LOL.

A co do 3770K, nie samymi markami człowiek żyje, np. w grach nie zauważy różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis troche sie bawilem w oc nowego 3770k z sygnaturki, ktorego kupilem od ryby.

 

Ogolnie to na poczatku ciezko bylo zeby windows wstal powyzej 4.4ghz nawet jak dawalem fixed 1.4v-_- jakis kaprys mial, ale duzo dalo zejscie na maxa w dol (~1.58) z cpu pll i wlaczenie CPU PLL overvoltage.

 

4.5Ghz chodzi na jakis 1.22V

4.6Ghz czyli obecne ustawienie 1.27V i temp jakies 80-90 w p95

4.7Ghz to juz jakies 1.32V i wtedy temp idzie powyzej 100C ;(

 

Liczylem ze bedzie 4.7-4.8Ghz ale na razie tyle musi byc, moze jeszcze poeksperymentuje z ustawieniami, narazie ustawienia wygladaja jakos tak jak ponizej, ogolnie llc 1-2 dziala jakby najlepiej:

 

Core 46

Spread Spectrum Disabled

Intel SpeedStep Technology Enabled

Intel Turbo Boost Technology Enabled

Additional Turbo Voltage Auto

Internal PLL Overvoltage Enable

Long Duration Power Limit 300

Long Duration Maintained 1s

Short Duration Power Limit 300

Primary Plane Current Limit 500

Secondary Plane Current Limit 500

 

Power Saving Mode Disabled

CPU Voltage Offset Mode

Offset Voltage +0.60

CPU Load-Line Calibration Level 2

CPU PLL 1.58

 

Reszta napiec jest na auto, wszystkie stany C1 itd sa enabled,auto

Edytowane przez XeNoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie biosu na najnowszy w Asus P8Z77-V Deluxe procek potrzebuje o wiele mniejszego napięcia przy podkręceniu na 4500.

Wczesniej miałem offset na + 0.010 teraz juz działa na - 0.010 i będę nadal onbiżał. Daje to napięcie w czasie testu Prime 95 ok 1,208-1,224 v. Wczęsniej było nawet do 1,244v.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...