Skocz do zawartości
Caleb

Ivy Bridge 22 nm - Następcy Sandy Bridge 32 nm

Rekomendowane odpowiedzi

chłopy jak macie ustawione swoje ramy bo u mnie na 1600mhz raz po raz sypia błedami w memtest

 

XMP i nic więcej nie robiłem z pamięciami. na pewno trzeba dovoltować procka żeby 4x4 działało. nie chciało mi się sprawdzać 2x4 także to są tylko moje przypuszczenia z doświadczenia z 1156.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie też nie muszę, ale ptyś ma 4 kości i ASUS'a :lol2: (a one mają kłopoty z 1600)

 

sprawdziłem i przy dwóch gnotach nie ma problemu, teraz pytanie czy jak bym sprzedał 4x4gb i kupił 2x8gb to problem bedzie rozwiazany czy nadal kiszka, cholernie mi zależy na 16gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te procki są passe ;/

 

 

Wymęczone 5ghz 1.45v w 3dmarku 2011, 5.1 wywala mi się w teście fizyki nawet na 1.56v :damage_wall:

 

Pll nie ważne 1.58 czy 1.8

 

Ja czegoś nie wiem czy tak ma zostać ?

 

Tak patrzę na temat na xs to te cepy tak chyba mają :

 

Ivy Bridge i5 3570K/i7 3770K batch and o/c results - Page 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po bardziej szczegółowych testach okazało się że jeden moduł jest uszkodzony i sypie błędami na 1333mhz, zajebiście będę musiał wysłać ramy na serwis, najlepsze że będzie trzeba wysłać wszystkie a nie pojedynczy moduł bo to zestaw, ostatnio mam zajebiste szczęście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te procki są passe ;/

 

 

Wymęczone 5ghz 1.45v w 3dmarku 2011, 5.1 wywala mi się w teście fizyki nawet na 1.56v :damage_wall:

 

Pll nie ważne 1.58 czy 1.8

 

Ja czegoś nie wiem czy tak ma zostać ?

 

Tak patrzę na temat na xs to te cepy tak chyba mają :

 

Ivy Bridge i5 3570K/i7 3770K batch and o/c results - Page 4

 

daj cpu pod azot ,różnica będzie pewnie zadowalająca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co nie dali rady kupic Ivy Bridge z pierwszej dostawy, a chca kupic niedlugo z drugiej w przeciagu 2-3 tygodni mamy wspaniala wiadomosc: >1400PLN brutto :lol: nawet pod 1500zl, ale co tam, nie badzmy az tak przesadni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety wartość złotego znacząco poszybowała w dół w przeciągu ostatnich dwóch tygodni, więc odbije sie to na cenach... D3 na przeczekanie i nadzieja na lepsze jutro ;)

 

Edit:

Pytanko co do Xeonow na Ivy Bridge - Xeon E3-1275 v2 - czy jest to odpowiednik 3770? Da sie to to podkrecac?

Edytowane przez Pwael

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaodrze podnosiłeś napięcie VCCIO i VCCSA jeśli tak to do jakich wartości czy tylko vcore też mam 4x4gb i nie chcą działać na 1600mhz

 

Znajomy puszczał ballistixy na 2133 na 4 kostkach 4gb, więc to raczej nie wina cepa, a ciulowych pamięci ew płyty i jej prowadzenie pamięci ;)

 

ps. gsakill wypuścił tridenty 2x8gb 2400mhz pod ivy, 2600 i 2666 wchodddzą na rynek, więc procki potrafią tak działać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie nie róbmy z tego forum "pcszlaba" - przyznaję się bez bicia próbowałem dwa dni temu (po przeczytaniu postów w chłodzeniu o ruchu na tym ich "forum") po raz pierwszy od kiedy się tam zarejestrowałem 3 lata temu coś poczytać nawet dwa posty napisałem ale niestety ich poziom jest 10 lat za murzynami także sobie darowałem... :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo ludzie marnują czas na szukanie for komputerowych, rejestrację i pisanie postów kiedy to wpisanie dwóch słów w google zajmuje 3s.

 

ASRock > XFast LAN

 

Bo od czegos sa w koncu fora, a z tego widze,ze chcesz zrobic elitarne.Pytanie czy przetrwa z takim podejsciem ludzi.

 

dokładnie nie róbmy z tego forum "pcszlaba" - przyznaję się bez bicia próbowałem dwa dni temu (po przeczytaniu postów w chłodzeniu o ruchu na tym ich "forum") po raz pierwszy od kiedy się tam zarejestrowałem 3 lata temu coś poczytać nawet dwa posty napisałem ale niestety ich poziom jest 10 lat za murzynami także sobie darowałem... :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

 

jescze 2 lata temu to byla dopiero porazka, teraz nie jest zle i ja np wole wchodzic tam niz tutaj ;)

Chocby z takiego samego powodu,ze tam mozna sie o cos spytac, tutaj nie bardzo ;)

 

Nie zycze tego tutaj, i oby nie stalo sie to co z IDG, wszyscy poszli w piz......

Edytowane przez Blackwhite
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne kilka prockow przebrane i mozna trafic na fajniejsze sztuki -> 5GHz 1.35V... ale juz bardzo cieple i nawet na wodzie ciezko to utrzymac. Na ~20 cepow takie trzy sie znalazly. Przewaznie 1.45-1.5V albo wcale nie bylo zadnej stabilnosci na 5GHz. A Andre ma ESa co robi 5GHz 1.15V :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryba a jakie tempy przy tych 5 GHz i 1.35v - nie mowie o katowaniu IntelBurn czy prime, w smarkach np?

Ja szukam dl asiebie i chce zeby na codzien robil te 4.6 GHz na AC i do smarkow te 4.8-5|GHz z w miare akceptowalnymi tempami.

Mam Havik140 takze calkiem daje rade to chlodziwo.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...