Skocz do zawartości
Caleb

Ivy Bridge 22 nm - Następcy Sandy Bridge 32 nm

Rekomendowane odpowiedzi

Przetestowałem sobie na moim i3 2120T faktycznie się da obniżyć mnożnik.

Jednak trzeba wyłączyć funkcje Intel Turbo boost technology.

Ale to chyba specjalnie nie jest potrzebne?...skoro cpu nie ma szansy u mnie na zużycie nawet 50%.

Generalnie chodzi mi o integre HD 4000...Korzystam aktualnie z hd 2000 i dla MadVR jest troszkę za mało jednak.

Procek w trakcie odtwarzania filmów, to tak z parę % ,a grafa pod 100% z ustawieniami madvr na high.

Dodam, iż chodzi o małe zużycie prądu.

Moja płyta ma wbudowany "zasilacz"..tzn podpinam tylko zasilacz taki jak od laptopa..aktualnie 90W.

Chodziło mi o procek T z jednego powodu...aby w jakimś dziwnym, przypadkowym, skoku zużycia cpu w jakimś tam procesie w Windowsie..nie zjarało mi zasilacza..albo płyty.

Edytowane przez Ogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry wszystkim.

 

Kupilem sobie i5 3570-K i mam do Was pytanie przed zlozeniem nowego zestawu komputerowego. Ostatni raz jak skladalem komputer to piny byly na procesorze. Czy jest mozliwosc zeby po wlozeniu procesora i zamontowania chlodzenia nie wszystkie piny sie stykaly z procesorem ? Jesli tak to jakie moga byc objawy braku stycznosci wszystkich pinow z procesorem ? Komputer nie bedzie sie odpalal ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko jedna możliwość - piny są powciskane do środka socketa, ale to by musiał ktoś to ręcznie zrobić.

Pewnie w takim przypadku komp się odpali, ale nie zbootuje, będzie kwiczał jakiś błąd związany z procem itp.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oskalpowałem swojego 3770k, zapodałem COOLLABORATORY LIQUID PRO na nagi rdzeń, IHS i hr-02, włączyłem prime i nie wierzę na 1.3v i 4.6ghz max 70c wcześniej dochodziło do 100c, procek oczywiście wyczyściłem z tej [ciach!]ianej gumy aby był maksymalny i równy docisk na rdzeń, jakość pasty zastosowanej przez intela to totalna porażka procka mam jakies dwa miesiące a zeschnięte to na maxa dodatkowo słabo rozprowadzona i dość grubo jej miedzy samym rdzeniem a czapką, odnośnie samej pasty z tego co czytałem na necie w róznych reckach to ciężko się rozprowadza, ja tego problemu nie doświadczyłem w ogóle, wszystko odtłuściłem acetonem, a samą pastę rozprowadzałem patyczkiem do czyszczenia uszu, zarówno elemety niklowane jak i sam rdzeń kryło bez żadnego problemu, wydajność pasty rewelacyjna i nie wiem czy się nie zdecyduję aby nią pokryć rdzeń karty graficznej, odnośnie samej operacji zakupiłem nóż do taper 9mm i 0.4mm grubości, zaczynałem w narożnikach i rżnąłem w poprzek :) w ramach nauki zakupiłem Procesor Intel Celeron 1,6GHz/512/800 s775 (2400795453) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. i na nich poćwiczyłem umiejętności, zasada jest jedna aby nie jechać za głęboko w miejscu gdzie jest rdzeń, dość łatwo go ukruszyć .

Edytowane przez ptys
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Wydajny procesor spełniający praktycznie wszystkie wymagania typowego użytkownika, wcale nie musi być horrendalnie drogi, nawet jeśli należy do najnowszej generacji układów Intela. Udowodnił to Core i5-2500K, który błyskawicznie został okrzyknięty najbardziej opłacalną jednostką dla graczy oraz umiarkowanych entuzjastów, szturmem zdobywając ich uznanie. Minęło kilkanaście miesięcy i doczekaliśmy się formalnych następców bardzo udanych 32 nm Sandy Bridge, jakich przedstawiliśmy Wam na przykładzie Core i7-3770K (Ivy Bridge), wykonanego już w 22 nm procesie technologicznym. Obok topowego modelu zadebiutował również sukcesor wspomnianego Core i5-2500K, czyli budzący wielkie nadzieje Core i5-3570K. Czy nowa propozycja od Niebieskich okaże się lepszym rozwiązaniem od swojego poprzednika, którego nadal można znaleźć w sklepach w całkiem interesującej cenie? Czy różnica w wydajności między Core i5-2500K i Core i5-3570K warta będzie dopłacenia? No i ostatnie pytanie - jak podkręca się 22 nm następca Core i5-2500K? Przekonacie się o tym dosłownie za moment, bowiem przetestowaliśmy Core i5-3570K oraz zestawiliśmy z innymi układami AMD i Intela.

Core i5-3570K vs Core i5-2500K - Test procesorów dla graczy
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednym zdaniem, dobrze przerżnięty procek. :D

 

nawet trysnął dodatkową porcja mhz 4.7ghz na 1.31v, szału ta sztuka nie robi, do 4.5 jest w miarę ok ale powyżej chce papu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oskalpowałem swojego 3770k, zapodałem COOLLABORATORY LIQUID PRO na nagi rdzeń, IHS i hr-02, włączyłem prime i nie wierzę na 1.3v i 4.6ghz max 70c wcześniej dochodziło do 100c, procek oczywiście wyczyściłem z tej [ciach!]ianej gumy aby był maksymalny i równy docisk na rdzeń, jakość pasty zastosowanej przez intela to totalna porażka procka mam jakies dwa miesiące a zeschnięte to na maxa dodatkowo słabo rozprowadzona i dość grubo jej miedzy samym rdzeniem a czapką, odnośnie samej pasty z tego co czytałem na necie w róznych reckach to ciężko się rozprowadza, ja tego problemu nie doświadczyłem w ogóle, wszystko odtłuściłem acetonem, a samą pastę rozprowadzałem patyczkiem do czyszczenia uszu, zarówno elemety niklowane jak i sam rdzeń kryło bez żadnego problemu, wydajność pasty rewelacyjna i nie wiem czy się nie zdecyduję aby nią pokryć rdzeń karty graficznej, odnośnie samej operacji zakupiłem nóż do taper 9mm i 0.4mm grubości, zaczynałem w narożnikach i rżnąłem w poprzek :) w ramach nauki zakupiłem Procesor Intel Celeron 1,6GHz/512/800 s775 (2400795453) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. i na nich poćwiczyłem umiejętności, zasada jest jedna aby nie jechać za głęboko w miejscu gdzie jest rdzeń, dość łatwo go ukruszyć .

 

Nie podniecaj się tak clp , jak będziesz miał większe doświadczenie z tym czymś to zmienisz zdanie :wink:. Clp potrafi nagle z dnia na dzień stracić kolosalnie na wydajności , nie zawsze , ale zdarza się. Jeżeli będziesz miał pecha to ci proc wyparuje :wink: , dobre pasty praktycznie nie odbiegają od clp także nie ma co ryzykować.
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz racje można nie podkręcać bo można uszkodzić sprzęt, lepiej nie zakładać WC bo ryzyko wycieku, z takim podejściem to najlepiej usiąść w fotelu i robić na drutach skarpety na zimę, tylko tez trzeba uważać żeby zakrzepicy nie dostać bo tez można od tego wykitować, to forum dla overclockerów a nie starych bab, no risk no fun, równie dobrze mogłem nie zdejmować czapki, i mieć 75c podczas grania w bf3, teraz mam max 65c i zapas oc który wcześniej blokowała temperatur, intel sciach!lił sprawę i tyle

Edytowane przez ptys
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz racje można nie podkręcać bo można uszkodzić sprzęt, lepiej nie zakładać WC bo ryzyko wycieku, z takim podejściem to najlepiej usiąść w fotelu i robić na drutach skarpety na zimę, tylko tez trzeba uważać żeby zakrzepicy nie dostać bo tez można od tego wykitować, to forum dla overclockerów a nie starych bab, no risk no fun, równie dobrze mogłem nie zdejmować czapki, i mieć 75c podczas grania w bf3, teraz mam max 65c i zapas oc który wcześniej blokowała temperatur, intel s<span style='color: red;'>[ciach!]</span>lił sprawę i tyle

 

Niczego nie zrozumiałeś , nie trzeba pie... z clp by uzyskać praktycznie ten sam efekt - szybciej , pewniej i na pewno z czasem nagle coś nie je........

 

Na pewno więcej czap sciągnołem od ciebie , wliczając w to gpu i jakoś się tym nie podniecam także nie mieszaj ciach!o z miodem.

Edytowane przez sideband
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Premiera płyty zbliża się choć Asus nie podaje kiedy...dziwne zagranie. Ploty głoszą że najpóźniej w pierwszym tygodniu lipca. Tymczasem niektórzy dostali je już w swoje łapy.

First Look: ASUS ROG Maximus V Formula (Z77) with ThunderFX audio by VR-Zone.com

 

Ciekawe czy PPC też dostała/dostanie do testów?..

 

 

@Caleb - cholernie lubię te jaskółki :lol2:

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym byle nie szaloną cene...bo dotychczas modele Formula kupowałem w okolicach €220-€240 co było jeszcze znośne. Ale o MVF piszą że cena w US może być $300 co niezbyt dobrze pewnie przełoży się na cene w europie. Ja rozumiem że Extreme może być droga a nawet bardzo ale mniejszy brat był zwykle dość przystępny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podniecaj się tak clp , jak będziesz miał większe doświadczenie z tym czymś to zmienisz zdanie :wink:. Clp potrafi nagle z dnia na dzień stracić kolosalnie na wydajności , nie zawsze , ale zdarza się. Jeżeli będziesz miał pecha to ci proc wyparuje :wink: , dobre pasty praktycznie nie odbiegają od clp także nie ma co ryzykować.

 

Zastanawiam się nad skalpowaniem. Co proponujesz zamiast CLP? W domu mam pod ręką PK-1, MX-2 i chyba jeszcze Zalman i AS5 i AC gdzieś się wala. PK-1 warto pod czaszkę zaaplikować?

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad skalpowaniem. Co proponujesz zamiast CLP? W domu mam pod ręką PK-1, MX-2 i chyba jeszcze Zalman i AS5 i AC gdzieś się wala. PK-1 warto pod czaszkę zaaplikować?

 

Mx-2 polecam łatwa aplikacja , stabilna i tylko minimalnie odbiega wydajnościowo od clp , 3stopnie na karcie z tdp 250wat :wink: . Także na ivy różnica będzie na poziomie stopnia lub wcale. Zalman stg2 ten sam poziom co mx-2 tylko wygrzewa się nieco dłużej i ciężej nakłada. Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja p... juz bylem zdecydowany na ivy 3770k nad sb-e 3820, nie dokladnie jeszcze przejrzalem testy ale w wiekszosci 3770k jest szybszy od 3820, no ale dopiero teraz czytam o tych temp, jeszcze tu "pyts" mowi na 4.6Ghz do 100st mu dochodzilo masakra..., i teraz znow nie wiem

Ja chce miec lekki OC np do 4,1 4,2 nie na stale tylko z zachowaniem speedstep, co do zdjemowania IHS to sam napewno sie za to nie wezme ewent. ktos mi to zrobi to dodatkowe koszta

 

na jakie temp mozna liczyc przy lekkim oc ktore i tak rzadko wykorzystam bo przy moich zastosowaniach(baza danych) prock sie nie przemecza wiec obydwa te procesory sie sprawdza jedynie bylem juz zdecydowany na ivy, bo nie planuje zadnych pozniejszych upgradow na lga2011, 4kanalowy kontroler w praktyce zadna roznica, ale teraz zabily mnie te temp.

Edytowane przez piotrek29

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100c w testach typu linx z AVX czy prime95 w grach około 75-80c tyle że radiator zimny a rdzeń czerwony :), po modyfikacja temperatury jak opisałem a i 1.35v na rdzeń nie problem, jesli chcesz 4.1-4.2ghz to nie ma problemu bo bez podnoszenia napicia, jak trafisz dobrego procka to przy tej częstotliwości ustawisz ujemny offset i temperatura lekko w dół, także smiało bierz i się nie zastanawiaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieniłem 2600k na 3770k, procesor na wodzie przy 4.7ghz @ 1.27v ma w prime 90C na najcieplejszym rdzeniu, również zastanawiam się nad zdjęciem "czapy"

wcześniej 2600k na 4.7ghz i napięciu powiedzmy niecałe 1.4v miał 70C na najcieplejszym rdzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko takie, czy po jakimkolwiek podkreceniu procka odczuwacie gdzies roznice?

Niedawno przesiadlem sie z C2Q na IB, narazie delikatnie probowalem podkrecac uzywajac softu asusa pod winda.

Przy 4.4ghz na 1.25 w Linx mialem ~60st, ale nie wiem czy krece prawidlowo, zostawiajac speedstepa wlaczonego i w ogole krecac spod windy.

Inna sprawa to w nie odczuwam roznicy w dzialaniu windy/bf3/d3, to samo z Virtu MVP... czy to jest 3.5/3.9/4.4 ghz mam tyle samo fps, rozumiem ze grafika moze byc za slaba ale zero roznicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie robi, rafa chyba coś opacznie zrozumiał. Ja bym ciął, ale jakbym zepsuł to bym klął tydzień.

 

Chyba faktycznie coś mi się pomieszało, 4.7 wydało mi się sporo jak na IB a niektórzy przecież mają do 100st. No ale Blue ma to przy niskim napięciu.

 

Naprawdę przydałaby się nowa rewizja procków z przylutowanym IHS...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...