Skocz do zawartości
Caleb

Ivy Bridge 22 nm - Następcy Sandy Bridge 32 nm

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie to raczej na procesor wygląda ... Bo akurat jak się włącza to doda od CPU świeci na czerwono ... Kurde zaraz proca wymontuję i zobaczę co na to mobo ...

 

EDIT:

 

No i [gluteus maximus] wytargałem CPU i wszystko co się dało i objaw ten sam ... Czyli płyta nosz pięknie kurna pięknie ...

 

PS: przesiadka z i7 4.5GHz na Atoma ... Uczucie niezapomniane ...

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co zrób wsadż wszystko do kupy tylko odłącz wtyczkę 4pin albo 8pin od zasilania proca i zobaczysz płyta odpaliDołączona grafika

 

Nic nie odpala ten sam efekt, nie zgłasza żadnego kodu błędu ani nie piszczy że niema proca/ramu/grafy a powinna ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz musisz kupić amd bo intel sie psuje i już kilka przypadków o natychmiastowych zgonach ivy słyszałem

 

Raczej mobo bo jak wspomniałem wyżej zupełnie bez bebechów tylko ona i zasilacz to się włącza na ułamek sekundy i od razu off, a powinna przynajmniej na wyświetlaczu jakiś kod błędu zwrócić a tu nic ... Od biedy mógłby być to jeszcze zasilacz ale wątpię aby padł tak aby dać prąd na chwilę i potem go zabrać ... Tak czy inaczej więcej części w obudowie nie zostało.

 

EDIT:

 

Ok złożyłem formularz reklamacyjny do Agito, pierwsza moja gwarancja tam zobaczymy jak pójdzie póki co muszę się do Netbooka podpiętego po 30" przyzwyczaić :P

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak go podkrecasz, voltujesz to normalne ze moze pasc

Po 5 minutach od wyjęcia z pudełka, nie zążyłem nawet systemu załadować na domyślnych taktach!

 

mozna tez miec pecha i sam od siebie padnie:)

 

To weź najpierw przeczytaj sam siebie wyżej - jak rozumiem ja do Intela miałem pecha, ale jak pada mobo to producent-padaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 5 minutach od wyjęcia z pudełka, nie zążyłem nawet systemu załadować na domyślnych taktach!

 

 

 

To weź najpierw przeczytaj sam siebie wyżej - jak rozumiem ja do Intela miałem pecha, ale jak pada mobo to producent-padaka.

 

miałem plyte asusa padla, wymienili mi padla i juz wiecej mobo asusa nie kupie, tu kolega tez pisał wyzej ze reklamowal 2razy, Asus robi drogie płyty a co chwile słychac ze sie psuja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem kilka asusów i żadna nie padła, miałem biostara 2szt, foxconna asrocka i tez było ok, miałem msi neo2fir i zdechł 3 razy, teraz mam lekki uraz do msi, ale z gtx580 extreme edition od msi byłem niesamowicie zadowolony, także zalezy jak sie trafi a wszystkiemu winni ci zasrani zieloni i te unijne dyrektywy typu ROHOS, brak kadmu ołowiu innych szkodliwych substancji powoduje że dzisiejsza elektronika jest słabsza od tej z przed 10 lat, na ten czas fajne płyty robi asrock no i msi ale w sumie najbardziej odpowiadaja mi biostary choc bloodrage x58 od foxconna był najlepiej zrobiona płyta jaka miałem w życiu, rewelacyjne oc, sekcja zasilania wyposażenie i wykonanie były tam rewelacyjne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Max

Cóż... shit happens ^^

 

Najlepsze w tym obecnie jade na tej płycie z przywiązania. Giguś w drugim a złota ECS w pudełku.

Masa tego wraca na rma u asusa chwilke sobie porozmawiałem na ten temat bo już chciałem wymieniać na inny model.

Raczej mobo bo jak wspomniałem wyżej zupełnie bez bebechów tylko ona i zasilacz to się włącza na ułamek sekundy i od razu off, a powinna przynajmniej na wyświetlaczu jakiś kod błędu zwrócić a tu nic ... Od biedy mógłby być to jeszcze zasilacz ale wątpię aby padł tak aby dać prąd na chwilę i potem go zabrać ... Tak czy inaczej więcej części w obudowie nie zostało.

 

 

 

mi przy identycznych objawach VRM w obu przypadkach poszedł drugim razem na stock jechałem Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maxforce:

 

Kurcze P6T6 WS Revolution mogłem katować jak chcę i czym chce blisko 3lata i dalej chodzi jak rakieta a ta przeżyła 5dni i zgon ... Oby to był jakiś wypadek produkcyjny bo inaczej będę zły jak będę musiał ją słać jeszcze raz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjąłem ihs z i3570k. różnica w temp ok 20c względem najcieplejszego rdzenia przy 1.35v @4.6. wcześniej przy takich ustawieniach nawet nie dało się zapuścić linxa ponieważ temperatura od razu dobijała do 100c i dalej chciała iść w górę więc od razu wyłączałem test.

 

na razie użyłem pasty arctic mx-2 ale już zamówiłem liquida i czekam na przesyłkę. ciekawe że jeden (3 rdzeń) grzeje się najbardziej względem pozostałych. mam nadzieje że pasta to załatwi.

 

Dołączona grafika

 

jedną pętle linx robi około 8min 15 sek.

 

 

dodatkowo chciałem zwrócić waszą uwagę nt testowania prime95+avx 27.7 (taką wersją testuję). pewnie większość tutaj o

tym wie ale na pewno nie każdy. ja nie wiedziałem.

 

otóż jak otworzycie log systemu (panel sterowania -> narzędzia administracyjne -> podgląd zdarzeń -> dziennik systemu windows -> system)

 

to podczas działania prime95 jak jest coś nie tak (za niskie napięcie etc) w logu pokaże się ostrzeżenie o błędzie WHEA pomimo że prime95 nie zgłosi żadnego błędu i działać będzie nadal.

 

 

mi pokazywały się takie błędy gdy ustawie niższe napięcie niż takie przy którym wiem że procek jest na 100% ale np prime95 i linx się nie sypie a BF3 nawet się nie chce uruchomić -> natomiast w logu sypie błędami whea aż miło...

 

czyli jak ktoś nie ma bf3 do testowania to prime95 w ostateczności nie jest taki najgorszy a na pewno nie katuje procka temperaturą jak linx.

Edytowane przez zaodrze244
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak zamontowałem ją z powrotem Dołączona grafika ale pod nią dałem na razie mx-2

 

przy 1.3v @ 4.5 linx+avx wyciskał z procka około 92C na najcieplejszym rdzeniu teraz wyciska około 82C także różnica jest 10C. ale im więcej V tym różnica jest większa.

 

zobaczę co pokaże liquid mam nadzieje że różnica będzie duża vs mx-2

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie mogę sobie z tym poradzić, dlatego pytam. Jak poprawnie uruchomić kartę graficzną z procka? Czy da się ją tak ustawić żęby obsługiwała pulpit i jakieś mało wymagające rzeczy?

 

ps: po podpięciu kabelka pod dvi w płycie nic nie daje, zero reakcji

Edytowane przez Liquid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze sproboj resetnac Cmosa, jak podpinalem ostatnio nowa grafe, jadac wczesniej na hd4000 przez 2dni, to nowa grafa rowniez dawala przejscie monitora w tryb oszczedny i dopiero po resecie Cmos wszystko ruszylo.

 

tak zamontowałem ją z powrotem Dołączona grafika ale pod nią dałem na razie mx-2

 

Zamowilem dzis Liquid Ultra i bede zdejmowal IHSa, mocowales go z powrotem na silikon, czy po prostu docisnales i na to cooler? Wydaje mi sie, ze bez silikonu powinno byc chyba ok? Edytowane przez XeNoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Dokładnie trzy miesiące temu na łamach PurePC ukazał się artykuł zbiorczy, w którym przetestowaliśmy jedenaście płyt głównych opartych o najnowszy układ logiki Intel Z77. Wzięliśmy wówczas na tapetę modele najpopularniejszych producentów - ASUS, ASRock, Gigabyte, MSI oraz nieco egzotyczne propozycje Intel, ECS i Biostar. Zabrakło w nim jednak konstrukcji z najwyższej półki, co niniejszym artykułem o ASUS Maximus V Formula postaramy się naprawić. Czym jednak charakteryzuje się tytułowy bohater? Jest to urządzenie dedykowane entuzjastom ze smykałką do podkręcania, dysponującym zasobnym portfelem, a oczekującym najwyższej jakości i dopracowanej stylistyki. ASUS Maximus V Formula to bezdyskusyjnie pretendent do miana najlepszej podstawy do zbudowania komputera na platformie LGA 1155. Płyta należy do linii Republic of Gamers (ROG) stworzonej z myślą o graczach i jest świetnie wyposażona w m.in. dobrej jakości zintegrowaną kartę dźwiękową, jednogigabitową sieciówkę Intela, kartę Wi-Fi/Bluetooth oraz przydatne oprogramowanie ASUS. Czym jeszcze kusi high-endowa konstrukcja sprawdzimy w dalszej części testu...

Test ASUS Maximus V Formula - Najlepsza płyta pod LGA 1155?

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pc-tuning zawalił temat i do dzisiaj nie przysłali mi liquida (zamawiałem w sobotę) na emaila mi też nie odpowiedzieli to ich zlewam. nie sprawdzałem wcześniej że jest dostępny również w proline to zamówiłem będę mieć ją w sobotę za 25zł i to bez kosztów wysyłki bo odbiorę ją w "salonie" na mojej wiosce. także czekam dalej...

 

czytając dzisiejsze newsy o thermalright silver arrow extreme napaliłem się jak szczerbaty na suchary na silver arrow sb-e gdyż preferuję ciszę.

 

wyniki na xbitlabs są dla mnie zastanawiające 6C różnicy względem noctuy nh-d14 to już jest sporo. wcześniej też się oto pytałem ale przed zdjęciem ihs nie miało to kompletnie żadnego znaczenia. teraz sytuacja jednak się zmieniła i może warto coś przy tym pokombinować. na wodę mnie nie stać od razu mówię...

 

Dołączona grafika

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moje pytanie: Czy płyty micro ATX Asusa typu P8Z77-M Pro albo P8Z77-M pozwolą na podkręcenie i3570k do ok. 4,5-4,6 GHz ? (załóżmy że procek tyle potrafi)

Chodzi mi o to czy ich sekcje zasilania nie są za słabe?

P8Z77-M Pro - 6+2

P8Z77-M - 4+1

Dla przykładu ‘pełnowymiarowy’ P8Z77-V Pro ma 16+4 fazy.

Miał ktoś do czynienia z tymi płytami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już od dawna ilość faz wystarcza nawet w najtańszych konstrukcjach płyt. Procesory są coraz bardziej energooszczędne...

Producenci mnożą fazy dla:

1. marketingu - "nasza ma więcej niż wasza..."

2. czasem do ekstremalnego OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już od dawna ilość faz wystarcza nawet w najtańszych konstrukcjach płyt. Procesory są coraz bardziej energooszczędne...

Producenci mnożą fazy dla:

1. marketingu - "nasza ma więcej niż wasza..."

2. czasem do ekstremalnego OC

 

Mylisz sie. Producent ladujac wieksza ilosc faz wie co robi. Wiecej faz gorszej jakosci (a zarazem tanszych) to najszybszy i najlatwiejszy sposob na rozlozenie obciazenia i zachowaniu duzej wytrzymalosci. Opracowanie na drogich komponentach PWM z niewielka iloscia faz niezbyt im sie oplaca i podoba. Kilkanascie centow mniej w produkcji x ilosc sztuk sprzedanych na calym swiecie generuje spore kwoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to i ja sie pochwale. Plyta "dla biedakow" MSI Z77A-G43 - brak mozliwosci ustawienia vcore (tylko auto+offset).

Wiem ze szalu niema, to takie ustawienie do codziennej pracy - na razie C-states wylaczone (dziala tylko c1e).

Oczywiscie wczesniej testowana stabilnosc przez 12h

post-11870-0-17351100-1343303420_thumb.jpg

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to i ja sie pochwale. Plyta "dla biedakow" MSI Z77A-G43 - brak mozliwosci ustawienia vcore (tylko auto+offset).

Wiem ze szalu niema, to takie ustawienie do codziennej pracy - na razie C-states wylaczone (dziala tylko c1e).

Oczywiscie wczesniej testowana stabilnosc przez 12h

 

czym 12h testowałeś?? prime95?? a sprawdzałeś log systemu czy nie miałeś błędów WHEA??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prime95 custom (z zalecanymi na overclock.net wlaczonymi w advanced opcjami SUM(INPUTS) error checking, oraz Round off checking).

Oprocz tego jeszcze occt, oraz Linx. Ale to jeszcze nie koniec, bo na razie ile zobaczylem najwiecej to 80st, wiec jeszcze ok 10st zapasu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...