Skocz do zawartości
Caleb

Ivy Bridge 22 nm - Następcy Sandy Bridge 32 nm

Rekomendowane odpowiedzi

full skoro masz obcykane napięcia dla różnych prędkości procka to zrób porównanie wydajności w 3dmark11 i wrzuć linki Dołączona grafika

 

jestem bardzo ciekaw ile wyjdzie pkt różnicy pomiędzy 4.0, 4.2 i 4.5.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ujemny offset nie obniży żywotności, generalnie jak działa ci 4.5ghz i 1.32v to tragedia nie ma i możesz sobie tak zostawić, max napiecie to według intela 1.5v wiec jest sporo zapasu, a jak procek będzie miał zdechnąć to zrobi to nawet na standardowych ustawieniach

ryba nie miałem tylu procków co ty ani dostępu do odblokowanego biosu asrocka bo mam asusa, poza tym moje ramki z tego co czytałem na różnych forach mają bardzo ograniczone możliwości oc, ja uprawiam bardziej użytkowy overclocking, ty ekstremalny, mi wystarczy 4.5ghz ale ma to działać w miarę cicho bez azotu czy wody przez cały okres eksploatacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ściągne i umieszczę ten test do jutra z 3d marka.

Edit:

Niestety ogranicza mnie grafika 7770 i nie ma różnicy w pkt między 4.0 a 4.5 większej niż 100 pkt. Jak znacie dobry program który bardziej oparty jest na cpu to chętnie zrobię test.

Edytowane przez full

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ściągne i umieszczę ten test do jutra z 3d marka.

Edit:

Niestety ogranicza mnie grafika 7770 i nie ma różnicy w pkt między 4.0 a 4.5 większej niż 100 pkt. Jak znacie dobry program który bardziej oparty jest na cpu to chętnie zrobię test.

 

 

3dmark11 podaje wynik dla GPU i CPU w ostatecznym wyniku może dużej różnicy nie ma ale w pośrednich na pewno jest. daj linki do wyników.

 

pograłem właśnie 2h w skyrima i najcieplejszy rdzeń miał 59C a najchłodniejszy 53C. wentylatory w obudowie skręcone na 500rpm wszystkie 4. na grafice wentyle kręciły się max 2000rpm - praktycznie nie słyszalne temp 45C. na cpu mam jakieś 800rpm. chłodniejszy dzień i od razu cichutki się stał komputer :D

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@full, podawaj tylko GPUscore, ja takie samo doswiadczenie przeprowadze jak przyjdzie moj 7950...

@zaodrze, jak u Ciebie przy gtx680, kazde 100mhz daje wiecej w Gpuscore ?

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4.6 - 8441

 

http://www.3dmark.com/3dm11/4113697

 

nie robiłem w ogóle testów porównawczych na danych częstotliwościach. mnie interesowało tylko ile mogę maksymalnie wycisnąć z procka - 24/7 Dołączona grafika tyle ustawić i ma tak działać :)

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@full No to wiadomo, przeciez to test procesora, daj wynik graphics.

@zaodrze Fajnie, ale jak sie okaze ze np. ponad 4,2 niema juz takiego duzego przyrostu w graphics score jak pomiedzy np 3.6 a 4.2 , to po co krecic wyzej ?

 

Do czego pije - do jakiej czestotliwosci nalezy podkrecic core i5 dla danej karty graficznej, powyzej ktorej osiagi tej karty nie beda juz wzrastaly

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tygodniu przyjedzie do mnie 7950 to porobie testy nawet nie dla wyniku, tylko z ciekawosci jak taktowanie proca wplywa na wydajnosc tej karty

 

ati a feee.

 

jak to mówią są ludzie którzy by ati nie kupili nawet gdyby ich karty były 2x szybsze od nvidii Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, mial byc gtx 670, ale ze mnie sknera Dołączona grafika Wrecz balwan, bo wzialem tego drozszego(1300zl) 7950 na PCB od 7970 Dołączona grafika Ktos musi dawac czerwonym zarobic, bo zbankrutuja

 

@down Nie, moduje sie tylko jakis jeden model chinski 7950, mi raczej chodzilo o lepsza sekcje, z tego co ludzie pisza, to 1100 na gpu bez podnoszenia napiecia, a z dodatkowym voltem 1200-1250

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ~100 prockow w moich rekach jedynie kilka nie chcialo w ogole zrobic 5GHz AC, a memki... nie mialem zadnego procka, ktory by nie lecial 2500MHz przynajmniej, na powietrzu ofc. Pozatym jak sie domyslam, nie masz i nie miales plyt Asrocka w lapkach i nie wymeczyles ich tyle ile ja... so? Jedyne IC ktore w miare normalnie i poprawnie idzie podkrecic na Asrocku to Hynix/Samsung, ale to i tak nie zawsze. Jak nie masz unlocked BIOSu, to dzielniki pamieci nie dzialaja tak stabilnie jak powinny, sub-timings i third part timings nie zmienisz z poziomu BIOSu.

 

Moje memy są na heńkach, a nie wstają na dzielniku 2400.

Może to winda p67,a może biosu.

Gdzie można dorwać modowane biosy do asrocka ?

Nawet nie wiedziałem,że ktoś sie tym bawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje memy są na heńkach, a nie wstają na dzielniku 2400.

Może to winda p67,a może biosu.

Gdzie można dorwać modowane biosy do asrocka ?

Nawet nie wiedziałem,że ktoś sie tym bawi.

 

Unlocked od Asrocka, a nie modyfikowane przez kogos. Na zwyklym BIOSie moje PSC tez nie chcialy z mnoznikiem 12 dzialac, a z BIOSem unlocked bootowalo, ale full stabilnosci nie mialem.

 

UEFI przygotował sam ASRock z okazji tego konkursu na rekordy w 3DMark Vantage/11 i dotyczył płyt na Z77, a w zasadzie dwóch: Extreme9 i Professional.

 

BIOSy sa przygotowane do kazdej plyty Asrocka a nie tylko do tych dwoch. Tylko ze nie ma ich w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem ostatnio 3570k i już myślałem, że jest stabilny na 4,5GHz przy 1,24 - 1,26V przeszedł 22h OCCT + kilka krótszych kilkugodzinnych sesji. Gdy jednak wsadziłem do slotu PCIe grafikę OCCT wywaliło się po 40 minutach. Po podbiciu offsetu o jedno oczko ponownie stabilny przez około 18h przeszedł 3DMarka11 zaliczył kilka kółek w unigine heaven. Zainstalowałem świeży system zapuściłem 3DMarka 11 i zwiesił się na teście fizyki. Nie udało mi się ponownie wyłapać tej niestabilności, sam test fizyki przechodzi kilkanaście razy bez zwiechy 3DMarka też przeszedł ponownie bez problemu. Nienawidzę tego typu błędów... zawiesi się losowo raz, a ty szukaj wiatru w polu. Działam na LLC 3 wszystko na auto prócz PLL które obniżyłem do 1,709 według polecających w internecie, a może lepiej zostawić PLL na auto kiedy ma wartość około 1,83V?

Edytowane przez m40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

m40 PLL zostaw na auto. obczaj moje ustawienia może ci to coś rozjaśni: http://minus.com/mJjFVVvMn/

 

mój cep to kiespka sztuka i potrzebuje dużo V żeby działać stabilnie ale po zmianie pasty pod ihs działa stabilnie jak skała oraz temperatury ma w normie.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie pluje mi bledami

 

procek racze mizerny bo nawet napiecie prawie 1.4V nie daje stabilnosci na @4.7

 

po czym poznales ze tak sie moze dziac ?

Edytowane przez quo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde nie wiem o co chodzi

ten caly OC to zabawa dla dzieci, wystarczy zmienic kilka wartosci i patrzec sie co sie stanie

a mimo to siedze przed kompem i klikam jak malpa szukajac dobrych ustawien Dołączona grafika

a praca czeka ...

 

 

PS przetestowalem @4.0 GHz

w idle 0.85 V i temperatura ~35 stopnie ( nie wiem czy stabilne )

obciazony prime'm 1.05V i ~60 stopni ( chlodzenie Macho HR-02 i wiatraczek puszczony na 600RPM )

 

4 GHz przy ~1.025 traci stabilnosc

 

mysle ze narazie go zostawie na tych ustawieniach

na mnie 0.85 V w idle robi wrazenie, jeszcze wyjdzie na to ze ten procek bedzie bardziej energooszczedny niz moj pentium dual core @3.4 GHz Dołączona grafika

Edytowane przez quo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy takim napięciu to możesz to chłodzić pasywnie Dołączona grafika przecież on i tak temperatury na macho nie oddaje Dołączona grafika ale gdybyś zdjął czapkę zmienił pastę na clp to byś pewnie nawet 40C nie zobaczył...

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...