Skocz do zawartości
Caleb

Ivy Bridge 22 nm - Następcy Sandy Bridge 32 nm

Rekomendowane odpowiedzi

rafa jeżeli ci offest nie potrzebny to jak wrzucisz do zestawu pasującą kolorystycznie grafikę od MSI z serii Lightning jakieś do tego ramy pasujące to taki zestaw wtedy będzie wyglądał jak miód malina Dołączona grafika

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj sobie z nią spokój brak offsetu dyskwalifikują tą płytę w przedbiegach. dzisiaj jedyne fajne płyty robi asrock który przynajmniej ciągle aktualizuje swoje biosy.

Oj przepraszam, do mojego Gigaszmelcu BIOSów mi nie brakuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Przyszli i obecni właściciele platformy Intel LGA 1155 raczej nie powinni narzekać na wąski wybór procesorów, które faktycznie bądź teoretycznie mogłyby zagościć we wnętrzu ich komputerów. Na sklepowych półkach znajdziemy wszak układy dedykowane entuzjastom i zawodowcom (Core i7), jak i totalnie budżetowe propozycje (Pentium / Celeron). Osoby szukające tak zwanego złotego środka również znajdą coś wartego uwagi, zapewniającego w ogólnym rozrachunku bardzo przyzwoitą wydajność, a zarazem nie rujnujące domowego budżetu. Taką propozycją w wykonaniu Intela są procesory z rodziny Core i3, natomiast osoby o większych apetytach mogą skusić się na Core i5. Do naszego laboratorium trafiły niedawno właśnie trzy takie jednostki - Core i3-3225, Core i3-3240 oraz Core i5-3470. Wszystkie CPU zostały wykonane w 22 nm procesie technologicznym, bazują na architekturze Ivy Bridge i kosztują aktualnie od 500 do 700 złotych. Czy warto się nimi bliżej zainteresować? Postanowiliśmy sprawdzić ich możliwości w popularnych programach i grach, jak również zbadać energooszczędność oraz podatność na podkręcanie.

Test procesorów Intel Core i5-3470, Core i3-3225 i Core i3-3240

Edytowane przez Caleb
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy temperatury na poziomie 87-91 stopni na 2,3,4 rdzeniu i około 83 na 1 rdzeniu przy odpalonym linx (cała pamięć) są znośne ? Taktowanie 3,8 na procku i5-3570K napięcie niezmienia bo nie mam możliwości zmniejszenia. W idle mam przedział 28-37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy problemem jest za słaba wentylacja obudowy czy niewydajne chłodzenie procka. Mam zamontowanego Scythe Mugena 2 revb + 1 wentylator 120mm wywiewający z niego powietrze na tył obudowy. Pasta to silver 5. Nakładałem ją za pomocą folii nałożonej na palec i kładłem cieniutką warstwę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw w biosie vcore +0.00v powinien zrobic 4.2-4.3 na standardowym, a temperatury powinny oscylowac ok 75st pod prime95. Mozesz sprawdzic orientacyjnie w cpu-z jakie masz napiecie vcore.

Podstawa chlodzenia robi sie wogole cieplawa w stresie? Cos bardzo duzo jak na 3.8ghz masz, tyle to u mnie przy 4.5@1.3v na CM412s

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy temperatury na poziomie 87-91 stopni na 2,3,4 rdzeniu i około 83 na 1 rdzeniu przy odpalonym linx (cała pamięć) są znośne ? Taktowanie 3,8 na procku i5-3570K napięcie niezmienia bo nie mam możliwości zmniejszenia. W idle mam przedział 28-37

 

Mam niemal identyczne temperatury, więc wygląda na to, że wszystko jest w normie.

 

 

Edit:

 

Sprawdziłem, jak sytuacja wygląda pod Prime95 i po 10 powtórzeniach standardowego testu Blend, Core Temp wskazywał max 76/79/77/76'C (temperatura otoczenia 26'C).

 

 

Przy okazji chciałem zapytać o pewną rzecz - Przy składaniu nowego zestawu zauważyłem uszkodzenie/brak jednej z nóżek w socket'cie [pł. główna Asus P8Z77-V PRO] mimo tego zaryzykowałem ; ) i złożyłem wszystko do kupy, odpaliłem i jak na razie nie stwierdzam żadnych problemów, wszystko działa poprawnie, lecz nie daje mi to spokoju i zastanawiam się nad ew. reklamacją... choć niestety płyta została już zamontowana do obudowy, więc nosi ślady użytkowania, więc tutaj mam - przy ewenetualnej reklamacji, jeśli w ogóle jest co reklamować, bo przeszukując internet znalazłem zdjęcie P8Z77-V Delux z testu Anandtech, w którym również brakuje jednej z nóżek, nawet w tym samym miejscu/rzędzie, tylko u nich to 1, a u mnie 3 i wygląda to identycznie. Ktoś z Was spotkał się z czymś podobnym? Reklamować to czy dać spokój?

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edycja

 

Okazało się, że miałem źle zamontowany wentylator na radiatorze :) Ustawiłem go teraz by dmuchał na radiator w stronę tyłu obudowy. Po około 10 minutach temperatury były w przedziale 73 najchłodniejszy rdzeń, 83 najcieplejszy. Teraz już raczej znośnie ? Napięcie ustawiony offset na 0 i mnożnik turbo 38

Edytowane przez PawelDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna rzecz jest dziwna - i5 3470 (3,2 GHz) w stresie pobiera 104,8W (rewelacja) ... dla czego i5 3570K (3,4 GHz) pobiera aż 137,4W? Czy nie zaszła jakaś pomyłka? Przecież to te same procesory (?) a róznica w taktowaniu jest poniżej 10%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni walczę z kapryśnymi memkami i odkryłem dziwną rzecz.

Na moim zestawie bardzo istotne było podniesienie napięcia vttddr na 0.85v i wyżej.

Dało mi to wstającego kompa na dzielnikach pamięci 2600 i 2666 oraz stabilność w memteście z poprzednich 2540 na 2740 na predatorach.

 

O opcji tej tylko niekiedy ktoś wspomni na forach, do tego raczej w stylu,że może nieznacznie podnieść stabilność. U mnie różnica jest bardzo duża...

 

Nie wiem to jakaś specyfika mojego zestawu, kombinacja innych jeszcze ustawień itp?

Może ktoś pobawi się tym i zda relację jakie efekty ?

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem pod Biosem mnożnik 42 przy turbo. Na początku pod prime 95 szło na pełnej częstotliwości. Po 15 minutach już skakało pomiędzy 39-42 przy 100% obciążonym procku. Po 15 minutach temperatury były w przedziale 84-88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Power limit dales wszystkie na max ? Moze byc ze zalacza ci sie Throttling, zobacz co pokazuje Realtemp http://www.techpowerup.com/realtemp/

Na samym dole masz Thermal status, tam powinno sie cos dziac jak sie Throttling uaktywni

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz tak ustawiłem

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Jeszcze 1 rzecz. Doinstalowałem 2 wentylator na radiatorze i mi wzrosły temperatury. Do tej pory 1 wentylator dmuchał powietrze na radiator, 2 dałem by po drugiej stronie wyciągał powietrze i wydmuchiwał w stronę wentylatora z tyłu obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogarniam [albo i nie ; )] oc mojego 3570K [opieram się o poradnik z overclock.net - Ivy Bridge Overclocking Guide ► Asus Motherboards] i muszę stwierdzić, że strasznie marna sztuka mi się trafiła... po pierwsze, Core Temp wskazuje bardzo wysoki VID - na ustawieniach auto przy std. mnożniku wbija mi napięcie 1.328... Na początek skupiłem się na 4,2 GHz i do stabilnego działania potrzebuje napięcia oscylującego w granicach 1.232 - 1.248, VID wskazuje 1.38... przez co muszę offsetem zbijać je o 0.160, co przy stabilizacji napięcia ustawionego na 75% daje wcześniej podane napięcie. Temperatury: 79/85/81/80'C. Nie podoba mi się to... Dodam tylko, że na ręcznie ustawionym napięciu 1.2 i przy wyłączonej stabilizacji napięcia spokojnie robi 4 GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...