Skocz do zawartości
Caleb

Ivy Bridge 22 nm - Następcy Sandy Bridge 32 nm

Rekomendowane odpowiedzi

@metal jakiś ubogi ten poradnik. nie znam płyt asusa ale może obczaj jeszcze ten http://www.overclock...-asrock-edition

 

ostatnio miałem do czynienia z dwoma 3570k kupionymi w różnych sklepach i oba do 4500 potrzebują około 1.365v, do 4600 przeszło 1,47v gdzie mój do 4600 potrzebuje 1,365v. potwierdzałoby to zasadę że najlepsze sztuki można trafić na samym początku sprzedaży. jednakże na podstawie mojej wypowiedzi nie można z tego wyciągać jednoznacznego wniosku ponieważ moje obcowanie z tymi prockami ogranicza się do tych 3 sztuk Dołączona grafika

 

pewnie zawodnicy tutaj zaglądający stwierdzą że mając 100szt pod ręką, rozrzut jest taki sam jak na początku.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm a ja swojego i5 @4.7 ghz 1.37 traktowałem jako cepa na granicy padliny prawie ;/

Do tego na tych taktach jest w stanie prowadzić stabilnie memki raptem na 1300mhz ;)

 

Nieźle z nami intel z kulki leci.

Jak tak dalej pójdzie to nie tylko sb i ivy ale i hansvella na 5ghz na codizeń sobie nie potrzymam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem dzisiaj z 4.5 (1.36+) i pasuję. Po BSOD'dzie nawet UEFI nie umiało się pozbierać [ ; Niby ustawienia się przywróciły, ale windows nie chciał startować, już myślałem, że sie zje... ale po clr cmos'ie odpalił, o dziwo, jak wszedłem po nim do "bios'u", to wszystko było na auto, jedynie mnożnik pozostał na 45, mimo tego, że wcześniej [po BSOD'dzie] ustawiłem go na 38, ale widocznie nie chciało się to zapisać i dlatego windows nie umiał wstać [ ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na twojej płycie żeby ustabilizować 4500 ustawiłbym tak:

 

 

internal PLL overvoltage na Enable

 

digi+ dał na high lub ultra high

 

power limity ustawił na maxa

 

offsetem ustawił tak żeby utrafić na 1,365-1,368v

 

C3 i C6 disable, EIST enable.

 

i powinno działać stabilnie. przynajmniej przy takich ustawieniach mi udało się ustabilizować dwa 3570k na 4,5 na płytach asrocka.

mój robi 4600 na takich ustawieniach.

 

ps. korzystałem z instrukcji do twojej płyty.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko mam ustawione dokładnie tak, jak napisałeś, jedynie power limitów nie ruszałem... hmmm, spróbuję...

 

 

Edit:

 

No niestety, nie ma szans... nawet 4.4 nie idzie przy takim napięciu. 4.5 przy ok. 1.39 = BSOD. Chrzanię to, zostawiam te 4.2 i styknie ; )

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, a może... może pamięci nie ogarniają? Mam je ustawione na profilu XMP/1600. Kod BSOD, który mi wywaliło wygląda tak:

 

Bug Check String: MEMORY_MANAGEMENT

Bug Check Code: 0x0000001a

Caused By Driver: ntoskrnl.exe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0x1A = Memory management error. It usually means a bad stick of Ram. Test with Memtest, try raising your Ram voltage, or south bridge ICH voltage.

 

odpowiedź znalazłem tutaj: http://www.overclock...asrock-edition#

 

podbij im napięcie oraz spróbuj włożyć ramy w slot 2 i 4 licząc od socketu cpu - czyli A2 i B2 tak też jest napisane w instrukcji.

 

 

 

Originally Posted by overclocker23578

 

BSOD Codes for LGA 1155 Sandy Bridge

0x124 = add/remove vcore or QPI/VTT voltage (usually Vcore, once it was QPI/VTT)

0x101 = add more vcore

0x50 = RAM timings/Frequency add DDR3 voltage or add QPI/VTT

0x1E = add more vcore

0x3B = add more vcore

0xD1 = add QPI/VTT voltage

0x9C = QPI/VTT most likely, but increasing vcore has helped in some instances

0X109 = add DDR3 voltage

0x0A = add QPI/VTT voltage

0x1A = Memory management error. It usually means a bad stick of Ram. Test with Memtest, try raising your Ram voltage, or south bridge ICH voltage.

0x19 = memory voltage

Quote:

Originally Posted by owikh84

 

BSOD Codes for LGA 1155 Ivy Bridge

0x101 = increase vcore

0x124 = increase/decrease vcore or QPI/VTT... have to test to see which one it is

0x0A = unstable RAM/IMC, increase QPI first, if that doesn't work increase vcore

0x1E = increase vcore

0x3B = increase vcore

0x3D = increase vcore

0xD1 = QPI/VTT, increase/decrease as necessary, can also be unstable Ram, raise Ram voltage

0x9C = QPI/VTT most likely, but increasing vcore has helped in some instances

0x50 = RAM timings/Frequency or uncore multi unstable, increase RAM voltage or adjust QPI/VTT, or lower uncore if you're higher than 2x

0x109 = Not enough or too Much memory voltage

0x116 = Low IOH (NB) voltage, GPU issue (most common when running multi-GPU/overclocking GPU)

0x7E = Corrupted OS file, possibly from overclocking. Run sfc /scannow and chkdsk /r

 

 

 

edit:

 

ten 0x1A to przy sandym oznacza ram ale być może masz dobry trop. wrzuć może jedną kość w slot A2 i przetestuj.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W slotach 2/4 już są, więc zostaje podbicie voltarzu. Trzymajcie kciuki Dołączona grafika

 

 

Edit:

 

Poszedł 0x7E [ ;

 

1.55 to nie za dużo? / :

 

...

 

Teraz 0xD1

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak myślałem. obniżanie PLL niby może pomóc przy oc ale ja bym je zostawił na auto i nie tykał - wcześniej też je obniżałem ale komp był niestabilny.

 

EPU masz disable? ;) :P

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem do 1.65v spokojnie możesz je smażyć. powyżej usmażysz procka.

 

Co ma napięcie na pamięci do procka? Trzymasz się masz różnicy vtt a vmem max do 0.65v i tyle , możesz ustawić na pamięci i 1.75v byleby vtt było 1.1v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EPU masz disable? Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Ej no, bez przesady... Dołączona grafikaDołączona grafika

 

 

4.5 dla mojej sztuki przy napięciu poniżej 1.4 jest chyba niemożliwe... próbowałem różnych ustawień napięć i nic. Musiałem zresetować UEFI, bo znowu miało problem z zapisem ustawień / : Spróbowałem na automatycznych ustawieniach ustawić mnożnik na 45, to napięcie procesora wynosiło 1.568 pod obciążeniem... heh [ ; Trudno, może jeszcze jutro coś popróbuję, ale jak już, to skupię się na 4.4 GHz, może zmieszcze się w 1.4 Dołączona grafika

 

 

Edit:

 

VTT/VCCIO... ustawiłbym na 1.1, ale nie mam takiej możliwości Dołączona grafika

 

 

Update:

 

4.3 przy napięciu 1.280/1.288, więcej nie będę wrzucał, temp. w prime95 po ponad godzinie dobijały do 90'C na dwóch rdzeniach, więc na tym zakończę moje oc Dołączona grafika

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze próbuj ustawić ramy na 1333 mhz i zobacz czy proc wyżej nie pójdzie, szczerz mówiąc miałem straszne problemy na początku bo proc nie chciał współpracować z 4 kostkami (4x4gb) jak dałem 2x8gb jest ok a tak system sypał bsod przy byle jakiej losowej okazji, dodam tylko że memtest nic nie pokazywał, także zapodaj ramki na 1333mhz i zobacz czy proc lepiej nie pójdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update:

 

4.3 przy napięciu 1.280/1.288, więcej nie będę wrzucał, temp. w prime95 po ponad godzinie dobijały do 90'C na dwóch rdzeniach, więc na tym zakończę moje oc Dołączona grafika

 

dobre i to Dołączona grafika

 

Jednak to było ciut za mało, wczoraj się o tym przekonałem [ ; więc zmniejszyłem obniżanie napięcia offset'em o 0.010 i teraz jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wy to się szczypiecie - ustawiłem 4.75ghz 2600mch na memach i jest stabilnie na 1.38v Dołączona grafika

 

Fakt na wodzie (tempy czasem ostro ponad 80 stopni) no i nie katowane strasznie- prime chodzi 2h gry nie sypią się to starczy.

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wy to się szczypiecie - ustawiłem 4.75ghz 2600mch na memach i jest stabilnie na 1.38v Dołączona grafika

 

Fakt na wodzie (tempy czasem ostro ponad 80 stopni) no i nie katowane strasznie- prime chodzi 2h gry nie sypią się to starczy.

 

tylko po co? skoro 4.5ghz mozna miec na 1.25v, ja zamiast wody zdemontowałem czapke dałem clp i temperatury mam lepsze, te 250mhz róznicy nie robi w moich zastosowaniach a cisza i spokój, choć kazdy ma kompa do czego innego takze POKÓJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Pytanko - procesory dalej można podkręcać tylko na płytach z chipsetami Z (i ew. starymi P6x)? Na B i H takiej opcji rozumiem nie ma? Chodzi mi głównie o modele bez K, czyli +400 MHz dodatkowo oprócz Turbo.

 

Taki 3470 wydaje sie fajnym prockiem, bo można uzyskać 105x38 na czterech rdzeniach, czyli 4 GHz. Kwestia na jakiej płycie.

 

Dopłata 150 zł do 3570K dla 300-500 MHz wydaje się mieć mały sens.

 

 

Czy ASRocki Z75/77 Pro3 sobie z takim podkręcenim poradzą? Kosztują 310-340 zł, więc przyzwoita cena.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kombinujesz Dołączona grafika Na i5-3570K można jeszcze wyciągnąć dodatkowo oszałamiające 100Mhz wymieniając pastę pod czapką i tracąć 3 letnią gwarancję Dołączona grafika

 

Chipsety H61 i B75 nie umożliwiają podkręcania, Z75 i Z77 tak.

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Widze masz tego procka, właśnie tym sposobem Turbo+4 masz te 3.8 GHz? A próbowałeś ruszać BCLK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turbo mam normalnie włączone i mnożnik ustawiony na 38. Dzieki temu przy jednowątkowym obciążeniu jeszcze się podkręca sam do 4.0Ghz, a przy dwuwątkowym do 3.9.

 

Na potrzeby 3Dmarka dałem BCLK 107 i bez problemu działa, ale wolę nie mieszać z tym niepotrzebnie, skoro i tak nie widać różnicy.

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko po co? skoro 4.5ghz mozna miec na 1.25v, ja zamiast wody zdemontowałem czapke dałem clp i temperatury mam lepsze, te 250mhz róznicy nie robi w moich zastosowaniach a cisza i spokój, choć kazdy ma kompa do czego innego takze POKÓJ

 

Tak dla jaj.

Znudziło mi się szczypanie z cepami. I tak zmieniam je praktycznie co rok. Do tego jak ma paść to padnie też na defie jak kumplowi.

 

 

Pasty nie zmieniam, bo potem to będzie ciężko sprzedać.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja wyminiłem paste ze wzgledu na temperatury i hałas, humanoidal a po co mi gwara jak i tak sprzedaje procka co roku jak nowe intele maja premiere, a zawsze jakies nowe doświadczenie sie zdobedzie, jak padnie to kupi sie nowego

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Turbo mam normalnie włączone i mnożnik ustawiony na 38. Dzieki temu przy jednowątkowym obciążeniu jeszcze się podkręca sam do 4.0Ghz, a przy dwuwątkowym do 3.9.

 

Na potrzeby 3Dmarka dałem BCLK 107 i bez problemu działa, ale wolę nie mieszać z tym niepotrzebnie, skoro i tak nie widać różnicy.

 

Spoko. A dłuższe działanie na podniesionym BCLK może mieć jakieś negatywne skutki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...