Skocz do zawartości
Caleb

Ivy Bridge 22 nm - Następcy Sandy Bridge 32 nm

Rekomendowane odpowiedzi

Spoko. A dłuższe działanie na podniesionym BCLK może mieć jakieś negatywne skutki?

 

Zapewne podobne jak to dawniej bywało przy oc (np na platformie soc370 czy soc A) bez blokady pci , choć tu aż tak ostro się nie leci bo ile na tym bclk przy ivy się wyciągnie te 107 - 108 ? co da te ~36 na pci więc tragedii nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

l a po co mi gwara jak i tak sprzedaje procka co roku jak nowe intele maja premiere, a zawsze jakies nowe doświadczenie sie zdobedzie, jak padnie to kupi sie nowego

 

Widać bardziej szanuję zarobioną kasę- jak wydaję 900 zeta na cepa to wolę w razie zgonu dostać nowego zamiast wydawać kolejne 900 zeta.

 

Poza tym cep z gwarą i nie oskalpowany pójdzie zdecydowanie drożej jak będę hanswella kupować ;)

 

 

Róbta co chceta. Znajomy oskalpował i7, ale on go katuje na fc to jeszcze rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strasznie jałowa stała się ta rozmowa. każdy robi to co chce nikt przecież nikomu niczego nie narzuca. chcesz to tniesz cepa nie chcesz to tego nie robisz. a kto co robi ze swoją ciężko zarobioną kasą to jego sprawa także EOT dajmy już sobie z tym spokój Dołączona grafika

 

99tomcat napisz lepiej dokładnie na jakich napięciach i ustawieniach udało ci się wykręcić swojego 3570k i czy jest rockstable??

 

mam zamiar wyjąć na testy dwie kości ramu i sprawdzić na ile się cep bez nich podkręci. do tej pory nie chciało mi się tego robić :P

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pop przeczytaniu kilku ostatnich stron tego wątku stwierdzam, że ludzie mają duże problemy z OC, a ja tu przyszedłem szukać pomocy bo mam 3770K@4.6@1.33 a wszędzie piszą, że już 1.3 to dużo za dużo na 4.6...

 

EDIT:

Metodą prób i błędów udało mi się zejść do 1.312 (tyle przynajmniej podaje cpuid). Kluczem do wszystkiego było wyłączenie Asus Multi Core Enhancement. Był potencjał aby zejść niżej, jednak brak opcji modyfikacji QPI załatwił sprawę (chyba, że nie mogę tego znaleźć, ale podobno jest tylko w p8z77-v Deluxe).

Ciekawe przy ilu uda się uruchomić 4.7Dołączona grafika

Edytowane przez stickymelon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pop przeczytaniu kilku ostatnich stron tego wątku stwierdzam, że ludzie mają duże problemy z OC, a ja tu przyszedłem szukać pomocy bo mam 3770K@4.6@1.33 a wszędzie piszą, że już 1.3 to dużo za dużo na 4.6...

 

EDIT:

Metodą prób i błędów udało mi się zejść do 1.312 (tyle przynajmniej podaje cpuid). Kluczem do wszystkiego było wyłączenie Asus Multi Core Enhancement. Był potencjał aby zejść niżej, jednak brak opcji modyfikacji QPI załatwił sprawę (chyba, że nie mogę tego znaleźć, ale podobno jest tylko w p8z77-v Deluxe).

Ciekawe przy ilu uda się uruchomić 4.7Dołączona grafika

 

Podaj jeszcze temp w strsie po min 20-30 min oraz sprawdź stabilność w 3d mark 2011 bo miałem (myślałem że mam) stabilne 4,8 na 1,37v stess testy 100% przez 12 godz tem max 83 myśle super a wystarczył 3dmark 2011 koniec marzeń :) obecnie 1,28V ale 4,6 i temp max 74 st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

99tomcat napisz lepiej dokładnie na jakich napięciach i ustawieniach udało ci się wykręcić swojego 3570k i czy jest rockstable??

 

 

Napięcie 1.38v ustawienia 47x101.1 mhz

ramy na 2600mhz cl11 13 12 1.74v

 

vccio 1.25v

vccsa 1.25

cpu pll auto

 

vtt ddr 0.85

 

 

Nie wiem czy rock stable 2h prime 95 chodzi, memtest dosowy czysty , gry i programy nie crashuja.

 

Od zabicia 2 płyt na x58 w occt nie katuję już cepów i grafik bo szkoda sprzętu. Coś się wywali to podbiję napięcie i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj jeszcze temp w strsie po min 20-30 min oraz sprawdź stabilność w 3d mark 2011 bo miałem (myślałem że mam) stabilne 4,8 na 1,37v stess testy 100% przez 12 godz tem max 83 myśle super a wystarczył 3dmark 2011 koniec marzeń Dołączona grafika obecnie 1,28V ale 4,6 i temp max 74 st.

 

Po 30min prime najcieplejszy rdzeń ma max 74st, co oznacza zmianę o ok 8st w stosunku do 1.33. Wszystko działa stabilnie, przeleciał 3d mark, puściłem parę benchmarków w Arma2, wszystko śmiga. Tyle że mam błędy WHEA podczas prime, co oznacza, że niestety coś jeszcze trzeba będzie podnieść...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@stickymelon - napięcie na procku zazwyczaj.

 

@99tomcat skąd masz napięcie vccio - chodzi ci o vtt?? i dlaczego masz tak wysokie napięci vccsa?

 

Dołączona grafika

 

 

 

oto moje napięcia które mam podnieść twoim zdaniem żeby wycisnąć 4,7

Dołączona grafika

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko vcore. Zakładając, że masz ramy na 1600.

Podnieś i zobacz czy pomaga przy 4.7GHz.

 

Tomcat ma ramy na 2600 więc stąd takie wartości vtt/sa.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mhmm czyli pozostaje mi wywalenie dwóch z czterech kości pamięci i testowanie gdyż nie udało mi się jak do tej pory ustabilizować procka na 4,7 w granicach rozsądku czyli gdzieś 1,45.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@stickymelon - napięcie na procku zazwyczaj.

 

@99tomcat skąd masz napięcie vccio - chodzi ci o vtt?? i dlaczego masz tak wysokie napięci vccsa?

 

oto moje napięcia które mam podnieść twoim zdaniem żeby wycisnąć 4,7

 

 

Mam asusa i tak jest nieco inne nazewnictwo przetłumacz sobie Dołączona grafika

 

Ja jadę według poradników do maximusa, jedynie vttddr odkryłem że u mnie pomaga z ramami

i dlatego podbiłem. Kilka napięć mam wysoko ustawionych bo inaczej z ramem bym nie poszalał.

 

Nawet jednak teraz na 4.4 ghz ramy lecą mi ponad 2700mhz a na 4.7 ghz kończą się nieco ponad 2600 ;/

 

udało mi się jak do tej pory ustabilizować procka na 4,7 w granicach rozsądku czyli gdzieś 1,45.

 

może cep jest dupowaty - obecnie ivy są podobno raczej marne ew ma za ciepło

 

 

Swoją drogą 1.45v to nie jest do końca rozsądne nawet w sandy a co dopiero w ivy.

 

 

Co do oc to zobacz jeszcze z pll - wbrew logice jak obnizysz je o 1.7-1.75v to czasem oc procka się polepsza ;)

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wskazówki. o granicy rozsądku mówiłem w kontekście tabeli intela i max napięcia 1,52v dla ivy.

 

jak znajdę trochę czasu to posiedzę ponownie przy @ i spróbuję wycisnąć te 4,7 z niego może jak raz się uda Dołączona grafika

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarzuc kolego jakimis szkriinami , chetnei ludzie polukaja na ta stabilnosc Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Wyrzucenie jęczącego wentylatora spowodowało dramatyczny wzrost temperatury... 4.7@1.436 stabilne i bez WHEA ale temperatura absolutnie za wysoka. Co więcej zauważyłem, że powyżej temperatury 90 stopni "package", obcina mi 0.02 Volta, stąd na screenie jest 1.416. Przy próbie obniżenia napięcia, po przekroczeniu 90 stopni schodził mi do 1.408 i wtedy sypało WHEA.

BIOS 1708 nie bardzo chce się mnie słuchać czy reagować na zmiany, więc zrobię downgrade i będę dłubał dalej, może uda się jeszcze coś zrobić.

 

@rafa moja płyta domyślnie kręci i3770K do 3.9, nawet wgrywając świeży BIOS. Nie miałem siły ani ochoty walczyć o domyślne ustawienia, więc nie mam pojęcia ile pociągnie na domyślnych ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nikt nie testuje def napięć to ja tylko napiszę że testuje 3 dzień 4.3GHz i jak na razie wszystko gra. Jeszcze tylko prime nie zapuszczałem ale Diablo można śmigać jak i LinX i ciach!ły z AIDA64 nie wywołują BSODu póki co.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez te błędy/ostrzeżenia WHEA musiałem jeszcze podbić napięcie / : 4.3 przy... 1.33-35 [ ;

 

 

A co do def. napięcia, co należy przez to rozumieć? VID wskazywany na niepodkręconym procesorze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...