Skocz do zawartości
Caleb

Ivy Bridge 22 nm - Następcy Sandy Bridge 32 nm

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm, no to u mnie jest podobnie... Odpalam Prime95 - CoreTemp: 100 x 43, VID: 1.3811 - 1.3861/1.3911. Napięcie wskazywane przez CPU-Z: 1.312/1.320/1.328/1.336 - Offset mam ustawiony na -0.080, stabilizacja napięcia Ultra High (75%). No, i teraz, jeśli za def. napięcie mam uznać to, co dzieje się bez OC z napięciem [wskazywanym przez CPU-Z, nie VID] na Auto, no to powiedzmy, że na def. napięciu [1.33] u mnie robi te 4.3 GHz. Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli mam rozumieć z tego co napisałeś że jak zostawiasz napięcie na auto i podbijasz mnożnik na 43x to płyta ustawia 1,33v. no to chyba dobrze płyta potrafi poradzić sobie z prockiem.

 

tak na marginesie chyba powinieneś zejść z ultra high na high i podbić offset. gdzieś czytałem że nie jest wskazane aby offset był ujemny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś. Jak mam procesor ustawiony na Auto [nic nie ruszam, ani mnożników, napięcia, nic], to pod obciążeniem CPU-Z pokazuje te 1.328, więc uznaję to za def. i się tego trzymam, co pozwala mi uzyskać stabilne 4.3. Jakbym zmienił tylko mnożnik na 43, napięcia Auto, no to wtedy by mi ładowało 1.4, no a to jest za dużo, zresztą jak próbowałem na 45 i napięcia auto, no to widziałem te 1.5, o ile się nie mylę ; P No ale jeśli VID dla 3570K mieści się w zakresie 0.2500-1.5200 (źródło: What is stock vcore?), no to tak będzie cpu voltowane... U mnie VID jest zawyżony, więc muszę ustawiać ujemny offset. W ogóle ten VID to jakaś kaszana jest... Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że nie jest zawyżony, tylko fabrycznie ustawili go tak żeby działał stabilnie i niestety twój procek do pracy potrzebuje dużo napięcia. uważam również że napięcie możesz spokojnie dowalić do 1,45v ale musisz sobie poradzić wtedy z temperaturami. czyli ciąć kopułę, zmienić fabryczny szajs na CLP i najlepiej chłodzić to wydajną wodą - jednym słowem nie warto... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś. Jak mam procesor ustawiony na Auto [nic nie ruszam, ani mnożników, napięcia, nic], to pod obciążeniem CPU-Z pokazuje te 1.328, więc uznaję to za def. i się tego trzymam, co pozwala mi uzyskać stabilne 4.3. Jakbym zmienił tylko mnożnik na 43, napięcia Auto, no to wtedy by mi ładowało 1.4, no a to jest za dużo, zresztą jak próbowałem na 45 i napięcia auto, no to widziałem te 1.5, o ile się nie mylę ; P No ale jeśli VID dla 3570K mieści się w zakresie 0.2500-1.5200 (źródło: What is stock vcore?), no to tak będzie cpu voltowane... U mnie VID jest zawyżony, więc muszę ustawiać ujemny offset. W ogóle ten VID to jakaś kaszana jest... Dołączona grafika

 

Ustaw recznie bo plyta zawyza napiecie jak podkrecasz procka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boję się, że temp. wyskoczą za wysoko, a poza tym częstotliwość wyskakiwania tego ostrzeżenia oraz iż jest jedno i to samo ostrzeżenie po prostu mam w nosie i póki mi czegoś nie wywali to się nie martwię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję sztuki procesora, mi na 1,37V co prawda testy przeszedł na 4,8 GHz ale nie sprawdzałem błędów bo temp były ponad 90 st. a przy 95 mamy spowolnienie.

 

a ja mam na najgorętszym rdzeniu 100C na 4.7ghz 1.29v też na wc ,co to za program ,który pokazuje błędy

 

Błędy pokazuje dziennik zdarzeń w Windows

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie rozrzut jest do 7 st.

Udało się na 1,34 vcore z bios (1,336 w CPU-Z) ale obawiając się temp uchyliłem okno (temp w pokoju 19 st) max rdzeń 82 st

Rock stable 0 błędów przy godzinnym prime95

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, no to u mnie jest podobnie... Odpalam Prime95 - CoreTemp: 100 x 43, VID: 1.3811 - 1.3861/1.3911. Napięcie wskazywane przez CPU-Z: 1.312/1.320/1.328/1.336 - Offset mam ustawiony na -0.080, stabilizacja napięcia Ultra High (75%). No, i teraz, jeśli za def. napięcie mam uznać to, co dzieje się bez OC z napięciem [wskazywanym przez CPU-Z, nie VID] na Auto, no to powiedzmy, że na def. napięciu [1.33] u mnie robi te 4.3 GHz.

 

To u mnie wtedy napięcie wskazywane przez CPU-Z to 1.136V a VID odczytywany przez CoreTemp to 1.241

 

EDIT

4.3 jednak nie do końca stabilne, podczas Prime jeden rdzeń błąd wywalił. Testuje 4.2 CPU-z pokazuje 1.12V. Temperatury 61-64st max, średnie 58-60st

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę rafa że wina leży po twojej stornie ponieważ w błędny sposób użytkujesz swoją MB. z niej trzeba wyciskać 7 poty razem z prockiem a nie szukać jakiegoś niskiego napięcia :D ;) lepiej zapodaj screena ze stable 4,7 przy 1,35v :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie Dołączona grafika nie odzywałem sie bo zarobiony byłem ale muszę z tym prockiem wkońcu coś sensownego zrobić ... przekonaliście mnie do kożystanie z ruchomego mnożnika ale mam problem z WHEA- logger ... ustawiłem mnożnik na 46 - w zawansowanych wszystko na auto albo enable - c3/c6 state, CPU Eist f.

 

Vcore voltage response na fast

Vcore LLC Turbo

CPU Vtt LLC Turbo

 

i najważniejsze dynamic Vcore 0,085, przy tym stoi stabilnie - 12 godzin testu OCCT ( najnowsza wersja ) i jeden błąd w dzienniku. skanowałem od 6 rano do 18, błąd wyskoczył o 10 ;/

temperatury tuż przy granicy jak nie na samej wiec boje sie podwyższać napięcia ... a 46 to minimum z minimum z czego bym chciał ( wstepnie myślałem o 48 ale to bardzo daleko do tego co może moj procek )

 

pod obciążeniem CPU z raportuje vcore 1.44

 

przypomnę mam GA-Z77X-UD5H ( bios f14, F15m to beta wiec nie kombinuję chyba że w ostateczności ), Panowie jakieś sugestie .... ?

Edytowane przez htw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@htw dopóki masz błędy WHEA to nie jest stabilnie. skoro przy 1,44 twój procek nie jest stabilny na 46 tzn że już nie będzie. zrzuć go na 45 albo i niżej i szukaj stabilności w okolicach 1,35v max przy nie wymienionej paście pod ihs. w przeciwnym wypadku będziesz miał bardzo wysokie temperatury i throtling.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę rafa że wina leży po twojej stornie ponieważ w błędny sposób użytkujesz swoją MB. z niej trzeba wyciskać 7 poty razem z prockiem a nie szukać jakiegoś niskiego napięcia Dołączona grafikaDołączona grafika lepiej zapodaj screena ze stable 4,7 przy 1,35v Dołączona grafika

 

A może być przy 1.33V ? Dołączona grafika

post-12477-0-55755300-1355782981_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@htw dopóki masz błędy WHEA to nie jest stabilnie. skoro przy 1,44 twój procek nie jest stabilny na 46 tzn że już nie będzie. zrzuć go na 45 albo i niżej i szukaj stabilności w okolicach 1,35v max przy nie wymienionej paście pod ihs. w przeciwnym wypadku będziesz miał bardzo wysokie temperatury i throtling.

 

jest dokładnie jak piszesz ....żeby zrobić 46 muszę podbijać napięcie nawet do 0,09 gdzie temperatury idą już pod 100 C i następuje koniec zabawy, a 45 pracuje stabilnie przy 0,02 ( core voltage max -1.35 ) ... wynik jest marny, żeby nie powiedzieć żałosny Dołączona grafika miałem nadzieję na 48 szczerze mówiąc .... notabene ile da wymiana gluta i ewentualny szlif blaszki ? mam rozumieć że throtling bierze się z za wysokiej temperatury ... ?

 

.

Edytowane przez htw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...