Skocz do zawartości
Caleb

Ivy Bridge 22 nm - Następcy Sandy Bridge 32 nm

Rekomendowane odpowiedzi

... notabene ile da wymiana gluta i ewentualny szlif blaszki ? mam rozumieć że throtling bierze się z za wysokiej temperatury ... ?

Według gości z XS głównym czynnikiem stabilizującym przy OC Ivy jest temperatura a nie napięcie. Bo podniesione napięcie więcej podnosi temp niż sam wzrost V jest wstanie ustabilizować i koło się zamyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytalem na pclab że to mit a na zagranicznych forach piszą ze nawet 10 stopni może ktoś się wypowie w tej kwestii personalnie :-) wymienilem i mam poprawę o tyle i tyle ..... 45 to kicha i strata doplacania za literke k ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ramach eksperymentu polecam osobom z wykręconymi cepami i pamięciami zapuszczenie memetesta 5.0

 

Ja się lekko zdziwiłem i musiałem rock stable ustawienia nieco dopieścić bo sypało się na potege ;)

Linx, prime i stary memtest chodził z palcem w nosie a tutaj kinder suprise ;)

 

 

Na szczęście nadal mogę mieć @4.75 i memy 2600mhz Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ściągałeś czapke z cepa ?

 

tak, przesmarowałem rdzeń clp i założyłem spowrotem a na czapę zalman stg2. właśnie testuje prime95 na 4.9ghz @ 1.44v puki co idzie ok.temperatura na najcieplejszym rdzeniu 82C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według gości z XS głównym czynnikiem stabilizującym przy OC Ivy jest temperatura a nie napięcie. Bo podniesione napięcie więcej podnosi temp niż sam wzrost V jest wstanie ustabilizować i koło się zamyka.

 

Temperatura zawsze stabilizuje ustawienia, nie wazne jaki procek i architektura. IB ma znacznie lepszy wspolczynnik skalowania sie wraz z temperatura niz SB. SB i SB-e robi prawie maksymalne taktowania na chlodnym AC/WC w dodatnich temperaturach. Gdyby nie blad w architekturze SB z max. taktowaniem, ktore w IB zostalo poprawione, to IB bylby strasznym kotletem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam takim hardcorowcem to nie jestem Dołączona grafika

 

żaden hardcore, generalnie czapkę z ivy ściąga się dość prosto, ja sam nie miałem wprawy a wiec zakupiłem 4 celerony 775 i je oskalpowałem, po tym zabiegu pewną ręką podszedłem pod 3770k i działa do dzisiaj

 

Blue ja zrobiłem przekładańca z clp rdzen i czapka i podstawka hr-02, choć pewnie i tak różnica niewielka bo całą winę za temperatury ponosi glut intela, który zdaje się izolować a nie przewodzić ciepło (przed wymianą pasty radiator był zimny mimo że na procku prawie 100c w stresie, po wymianie jest letni bo ivy bridge to z natury zimne procki)

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Blue :) sam się przymierzam ale na razie szkoda mi gwarancji :) opierając się na 3d mark 2011 i wyniku Physics Score gdzie na 4700 mam 9600pkt vs i5 2500k@5Ghz ma 9000pkt wynika iż ive bridge na 4,7Ghz jest 6,67% szybszy niż i5 2500K@5 Ghz mi to wystarczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, przyłożyłem tak samo jak wcześniej była. ustabilzowałem 4.9ghz ,potrzeba gdzieś 1.46v , temperatura pod 90C na najgorętszym rdzeniu. O 5ghz na codzień będzie cięzko -.-

 

a przed zdjeciem czapki ile wyciagal Twoj procek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na poprzedniej stronie jest screen 4.7ghz temp na najcieplejszym rdzeniu 102c

zostawiam 4.9ghz @ 1.45v ,wyżej już nie ma sensu, napięcie powyżej 1.5v aby ustabilizować 5ghz i do tego temperatura pewnie w granicach 100C

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podcinam rogi, przekręcam "czapkę" i tyle? Dołączona grafika

A nie można by jej później unieruchomić dwustronną piankową taśmą klejącą? Miałem kiedyś taką czarną taśmę, była o tyle dobra, że odklejała się w całości (nie rwała się) W podobny sposób przykleiłem backplate do płyty głównej na P5Q-E i było ok. Tylko nie wiem jak będzie z wytrzymałością termiczną takiej taśmy...

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Blue Dołączona grafika sam się przymierzam ale na razie szkoda mi gwarancji Dołączona grafika opierając się na 3d mark 2011 i wyniku Physics Score gdzie na 4700 mam 9600pkt vs i5 2500k@5Ghz ma 9000pkt wynika iż ive bridge na 4,7Ghz jest 6,67% szybszy niż i5 2500K@5 Ghz mi to wystarczy Dołączona grafika

 

Physics Score jest bardzo wrazliwy na pamieci. Samymi sub-timingami 500pkt. lekko mozna uzyskac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jakie masz pamieci. Ale generalnie 1-1-1-1-4-4-1-4-4-0 to najostrzejsze ustawienia. Samsungi/Hynixy potrzebuja troche luzniejszych zeby dalej robily swoje wysokie takty. No ale przeciez kazdy tutaj o tym wie :P

 

Dołączona grafika

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcecie unieruchomić czapkę to trzeba dobrze wyczyścić klej i zapodać jak cienką taśmę dwustronną (żadnej piankowej bo za gruba) można też wyczyścić zapodać silikon bezbarwny złożyć, docisnąć zapinką i przy ponownym demontażu radiatora mamy procka jak z fabryki ( rdzen podczas pracy dobrze wygrzeje silikon także ściągnie na amen, praktykowałem tą technikę z starym athlonem x64)

 

jacekcz ja bym się nie martwił bo masz 6 jajek i przy odpowiednim obsadzeniu slotów ram przepustowość bije każdego ivy bridge na głowę, lada moment iby bridge E na twoją platformę, choć po tym co intel mi zrobił na socket 1366 (totalna olewka klienta ) już mam dość ich platform dla entuzjastów, lepiej zostać na mid-end i masz większa zabawę i wybór procków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LGA2011 ma troche inne timingi, ale tez ma. Pelny manual vs auto daje sporo.

 

Timingi to nie ma problemu. Chodzi mi o częstotliwość. 2400 jest dla mnie barierą nie do przeskoczenia.

 

@ptys

Większa zabawa to akurat na 2011 - więcej opcji do ustawiania czyli więskza kontrola nad kompem.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Timingi to nie ma problemu. Chodzi mi o częstotliwość. 2400 jest dla mnie barierą nie do przeskoczenia.

 

@ptys

Większa zabawa to akurat na 2011 - więcej opcji do ustawiania czyli więskza kontrola nad kompem.

 

Dobra i 2400, 2500 to juz fajniejszy wynik, >2600 juz ciezko. Poczekaj na IB-E, minie problem z taktowaniem.

 

Wlasnie z tego powodu chyba Intel teraz odwrocil kolejnosc swoich premier. Wpierw wypuszcza tanszy sprzet, zeby dopracowac go dla entuzjastow (czasowo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....choć po tym co intel mi zrobił na socket 1366 (totalna olewka klienta ) już mam dość ich platform dla entuzjastów, lepiej zostać na mid-end i masz większa zabawę i wybór procków...

 

No ja doszedlem do takiego samego wniosku. Dobrze ze moja plyta padla bedac jeszcze na gwarancji i dalo cos sie kasy odzyskac.

Planuje zakup ASrocka z77 Extr4 i 3770k wraz z 32GB Ram.

Czy moge napotkac jakies problemy z taka iloscia RAMu? Czy 1800tki beda mnie ograniczas w OC CPU?

Ramki to 4 x 8GB G.Skill DDR3 PC3-14900 1866MHz Sniper Series (9-10-9-28)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz napotkać takie problemy mój proc nie bardzo chciał działać z 4x4gb, za to 2x8gb jest ok, ale zawsze możesz coś takiego reklamować, tudzież podnieść napięcie kontrolera pamięci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...