Skocz do zawartości
Caleb

Ivy Bridge 22 nm - Następcy Sandy Bridge 32 nm

Rekomendowane odpowiedzi

na 4.9ghz napięcie potrzebne w okolicach 1.5v a tu już chyba na 24/7 trochę za dużo...chyba zostawię tak...

kiepsko się procek skaluje 4.5ghz @ 1.2v , 4.7ghz 1.29v no i teraz już dopiero przy około 1.4v pełna stabilność, np. 1.36v prime95 szedł ale w dzienniku zdarzeń pojawiały się błędy.

na poprzedniej stronie jest jeszcze screen z 4.7ghz bez ściągniętego ihsa i zmiany pasty na clp, widać różnice

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma offsetu, jest tylko vdroop control i jeszcze tego nie wypróbowałem poza ustawieniem na 100%.

radiergummi o tym pisał http://forum.purepc....w/#entry3767642

 

EDIT

ciach!iano to coś działa, już na ustawieniu 75% wywaliło mi BSODa

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25c w pokoju, buda zamknieta. Powalcze jeszcze troche ale raczej czym wyzej tym wiecej v procek do stabilnej pracy (chodzi mi własnie o te roznice 4.6 a 4.7 to 0.05v) (4.7 a 4.8 to już gdzieś 0.8v) potrzebuje.pewnie bym ustabilizowal te 4.9 ale jaki kosztem

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blue jesli mozna prosic wejdz do tematu benchchmark catzilla w dziale nvidia i pokaz co twoj sprzet potrafi w max ustawieniach, masz szansa na swiatowa czolowke, a i sam jestem ciekaw jak sie to odnosi do mojego kompa

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pięknie.

Z jakimi teraz ustawieniami zamierzasz latać na co dzień?

Ile minimalnie się kręcą bez skalpowania IB i5 3570k i po ściągnięciu IHS i przesmarowaniu?

Z tego co wyczytałem to nie opłaca się podobno przechodzić z SB na IB, ale co ja mogę poradzić jak mnie bardzo ciągnie by przejść właśnie na Z77 i i5 3570k.

Moja sztuka jest dość kiepska, aktualnie śmigam 24/7 przy 4.2GHz- max1.30vcpu Intel burn test.

Temperatury dochodzą do 70 stopni.

A przy IB przy mniejszym taktowaniu procesor byłby bardziej wydajny, mniej by się pewnie grzał i bardziej oszczędny by był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zależy jaką sztukę trafisz, myślę ,że każda spokojnie powinna latać 4.5ghz bez ściagania ihs na powietrzu czy wodzie, po ściągnięciu wtedy można sprawdzać dalej w zależności od wydajności twojego chłodzenia. Ja właśnie zamierzam zostawić na co dzień te 4.9ghz Temperatury są dobre w okolicach 85C na najcieplejszym rdzeniu, napięcie chyba też ok wg. intela 1.52 więc jest jeszcze zapas więc myślę tak to zostawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę to 1.52 to maksymalne napięcie dla i5 2500k, może z i5 3570k jest inaczej, mogę się nie znać, tak samo 24/7 zalecają nie przekraczać 1.35v dla 2500k. Oczywiście skoro masz IB to pewnie wiesz lepiej jak jest z tymi napięciami.

 

Czy po ściągnięciu SHS, napięcie Ci spadło potrzebne do stabilnej pracy na danych zegarach, czy napięcie zostało bez zmian?

OC poszło Ci o 200MHz do góry, bo już temperatura Cie nie ograniczała, z tego co widziałem 20 stopni w dół, ale 85 stopni to chyba jest maksymalna temperatura podana przez intela, wiem ze nawet na ponad 100 CI latał, ale czy to nie za dużo na co dzień?

 

Twój 4.5Ghz przy jakim V robi stabilnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież już napisałem, ale się powtórzę i może coś dodam.

 

Lepsza wydajność, przy mniejszym OC , co potwierdzał stronę wcześniej Miczael.

 

Może trafi mi się lepsza sztuka, do OC, a jak będzie kiepska to pójdzie pod nóż, bo przyznam mam ochotę sprawdzić jak będzie różnica w temperaturach. Teraz moje i5 2500k , jest kiepsko przymocowane do IHS-a, różnica między rdzeniami przy OC sięga 11 stopni, chłodzenie nie jest najgorsze a temperatury ma wysokie porównując do innych i mnie to denerwuje.

Mniejszy pobór prądu, niby nie wiele ale zawsze coś.

Jest też ogromna chęć zmiany mobo na Asrocka Z77 Extreme 4 lub 6, posiada lepsze chłodzenie od mojej i przede wszystkim ma więcej SATA III. W tej chwili posiadam już 3 SSD, więc jeden jest podpięty pod SATA II, co mnie denerwuje. Po za tym dodatkowo są odpowiednio wstawione przez co ładnie można kable poprowadzić.

 

Pewnie w grach maks 4 klatki będzie do przodu przy mniejszym OC, ale to zawsze do przodu.

Koszt wymiany dość niski, a zawsze nowszy produkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale 85 stopni to chyba jest maksymalna temperatura podana przez intela, wiem ze nawet na ponad 100 CI latał, ale czy to nie za dużo na co dzień?

Spokojnie, to nie jest ekstremalna temperatura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepsza wydajność, przy mniejszym OC

Trafisz betona to będziesz miał.

 

chłodzenie nie jest najgorsze a temperatury ma wysokie porównując do innych i mnie to denerwuje.

Może masz idiotycznie porozkładane wentylatory w obudowie?

 

Mniejszy pobór prądu, niby nie wiele ale zawsze coś.

Jakbyś się przesiadał z Bulldozera to by był argument. SB vs IB różnica jest minimalna, szczególnie, że przy OC pobór prądu jest proporcjonalny do częstotliwości i kwadratu napięcia.

 

Jest też ogromna chęć zmiany mobo na Asrocka Z77 Extreme 4 lub 6, posiada lepsze chłodzenie od mojej i przede wszystkim ma więcej SATA III. W tej chwili posiadam już 3 SSD, więc jeden jest podpięty pod SATA II, co mnie denerwuje. Po za tym dodatkowo są odpowiednio wstawione przez co ładnie można kable poprowadzić.

Trzeba było myśleć jak kupowałeś obecną płytę.

 

Generalnie guzik zyskasz (a najpewniej stracisz pieniądze) i chcę byś o tym wiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście najlepiej kupić od razu to co lepsze, ale w danej chwili nie wiedziałem do końca co chcę, myślałem że p67 będzie wystarczające i na daną chwile było, doszedł 3 dysk ssd i się mi odmieniło. Druga sprawa że wtedy nie miałem tyle gotówki.

Co do obiegu to w mojej obudowie lepszego się nie da zrobić, żadnych zbędnych kabli wszystko na tiptop

https://picasaweb.google.com/108760591754351083804/FractalArcMdiI52500kGTX670

 

Sekcja zasilania ma znaczenie przy OC i nie chce ponownie popełnić błędu że za słabą płytę kupiłem, więc będę wybierał miedzy Asrock EX6, lub Asrock Fatal1ty Z77 Professional 16 faz kusi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko przy ekstremalnym podkręcaniu. Przy takim zwykłym "domowym" sekcja przeciętnej płyty poradzi sobie bez najmniejszego wysiłku. Dzisiejsze procesory sa energooszczędne - mało prądu duża efektywność - małe wymagania do zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o wentyl na górze obudowy, który zasysa powietrze do środka?

Specjalnie tak zrobiłem sugerując się poradnikiem pozytywnego ciśnienia w obudowie,

http://www.demcifilter.com/filters_performance.php

Generalnie, nie ma to większego wpływu na temperatury, testowałem różne ustawienia i jest to bez znaczenia , granica błędu 1 stopnień.

Jeżeli tak mówisz to Asrock Extreme 6 jest faworytem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wentylator wdmuchujący powietrze ma na froncie obudowy i jest to jak najbardziej zgodne ze sztuką

worms1414 zrób tak, wentyl na froncie obudowy pcha, tył i góra wyciąg, jak masz miejsce obróć radiator na procku tak aby wentylatory na nim dmuchały w górę, rozwiązanie to sprawdziłem na moim gracie i sprawuje się najlepiej a testowałem kilka wariantów

Edytowane przez ptys
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wentylator wdmuchujący powietrze ma na froncie obudowy i jest to jak najbardziej zgodne ze sztuką

worms1414 zrób tak, wentyl na froncie obudowy pcha, tył i góra wyciąg, jak masz miejsce obróć radiator na procku tak aby wentylatory na nim dmuchały w górę, rozwiązanie to sprawdziłem na moim gracie i sprawuje się najlepiej a testowałem kilka wariantów

 

Ok to mam co robić, przez te kilka dni wolnego. Sprawdzę mam nadzieję że jeszcze temperatura spadnie. Edytowane przez worms1414

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...