Skocz do zawartości
Caleb

Ivy Bridge 22 nm - Następcy Sandy Bridge 32 nm

Rekomendowane odpowiedzi

Tak więc testowo 4.7ghz 1.32v (poprzdnio prawie 1.4 było konieczne) przy vccsa 1.15 a vccio 1.125

 

Rezultat jest taki zę tempy ok 12 stopni niższe w stresie a cep lata nadals tabilnie na 4.7ghz

 

 

99tomcat czy mógłbyś podać wartości wyjściowe napięć zanim je pozmieniałeś? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem dzisiaj 3770K. Po starym procku zostaje mi chłodzenie Fortis HE1225. Czy ono wystarczy do lekkiego OC 3770K? Chce go podkręcić tylko do 4,00 GHz i nie planuje wiecej. Chce mieć porównanie do mojego starego 2500k którego dostaje mój synuś ( zakała rodziny ). Do i7 zamówiłem też Asrocka Z77 Extreme6 coby wyzej wymieniona zakała bez płyty nie została - w spadku dostaje p67 pro3

Edytowane przez tomaszek71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kręcenie zacząłem przy pamięciach mocno opuszczonych na taktowaniu bo aż 1600MHz, zamiast 2133MHz. Wczoraj jednak chciałem zobaczyć jak bardzo podskoczą mi wyniki, więc ustawiłem je defaultowo, 3DM11 przeszedł, prime95 przeszedł, troszkę pograłem, ale po około godzinie zaczęły się dziwne rzeczy dziać.

Zapuściłem Prime jeszcze raz i WHAE powróciło nic nie pomagało, a może nie wiedziałem co ruszać, w każdym razie przy 1600 problemu nie ma. Pewnie VTT trzeba ruszyć, tylko że już wtedy z Automatu było wysokie bo 1.141v, a kiedyś mi się obiło że nie można ustawić większego jak 1.15v. Całe szczęście że tych napięć jest dużo i można wybierać .

Natomiast co do VCCSA, które miałem testować jak zasugerował 99tomcat, to się bardzo zdziwiłem, w płycie za tyle kasy nie ma dużego wyboru, z Automatu ustawia 1.200v, a pozostałe wartości to: 0.925v, 1.016v, 1.107v i to wszystko.

Zrobiłbyś coś z tym 99tomcat.

 

Jeszcze jedno z pozycji Windy czym pod Ivy Bridge testować pamięci, zmieniać timingi, bo może ustawie jakieś niższe skoro nie mogę ich podnieść wyżej z taktowaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem wydajność 2500k vs 3570k w grach na ogół jest ~8% , ale zdarza się 15% Dołączona grafika

 

Myślałem , że to kwestia mobasa , ale na ivy doszło sporo nowych dzielników(więcej pośrednich , których nie było na sb) i teraz max 2800mhz Dołączona grafika .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodaj ustawienia z biosu jak to zrobiłeś, bo mi pamięci w winidzie się sypią, wychodzi chyba na to że muszę więcej papu dać prockowi jak chcę je pościć na 2133MHz i więcej, lub 1600MHZ cl9, bo normalnie się ustawiają na cl11, czy to normalne, wszyscy tak macie?

Mem testa zapuszczam wszytko pięknie 1600MHz cl9 -1T ładnie w windzie się sypie

2133MHz cl11-2T mem test pięknie w windzie się sypie, mówię o WHEA logger.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustaw sztywno timingi te podstawowe tak jak powinnes miec w tych pamięciach tylko dźwignij odpowiednio vtt przy 2133 myśle okolice 1.1 , ja u siebie mam vtt ustawione 0,98 ale pamieci mam 1866 cl9, moze masz za male v na procku ,zauwazylem ze przewaznie przez v na procu wszystko u mnie sie sypalo wczesniej a bawilem sie innymi napieciami a prockowi brakowalo ,pomimo ze prime przechodzil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety VTT nic nie daje, ruszałem ręcznie, zresztą przy przestawieniu pamięci na 2133 z automatu też się VTT podnosi do 1.141v, a z tego co pamiętam nie wolno przekroczyć 1.15v. Chyba sobie odpuszczę 2133MHz, oraz niskie timingi, nie będę dokarmiał cepa dodatkowo, może to tez wina biosu, szkoda pod względem WHAE nie testowałem i5 2500K, ale na p67pro3, działały pięknie tak jak powinny i bez podnoszenia napięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest możliwe, że masz mnożnik 41 na wszystkich 4 rdzeniach?? Może mi to ktoś wyklarować? Bo z tego co wiedziałem do tej pory to można podnieść +4 i do tego turbo, czyli dla wszystkich rdzeni jeszcze +2. Jak ja ustawię mnożnik 40 to i tak w cpu-z widzę, że mnożnik mi skacze między 38 a 40 (i5-3470 3,2Ghz) - to przez turbo, jak turbo wyłączę to mam mnożnik 38 i tyle. Nie pogniewałbym się, gdyby dało się go jeszcze podnieść o te 2 stopnie. Trzeba coś gdzieś jeszcze zmienić?

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w chwili wolnej się to przetestuje.

W końcu mi się udało ustabilizować pamięci nawet na 2200MHz, ale wydaja mi się one kiepskie i chyba wymienię je na G.SKILL Trident X coś co mi zrobi powyżej 2400MHz z niskimi timingami, moje w tej chwili max robią 11-12-12-37-2T. Chyba nie jest to najlepiej, trzeba się ich pozbyć.

Natomiast nie wiem czemu CPU-Z, OCCT przestały mi zbijać zegary CPU, mimo że napięcie mi spada to zegar zostaje bez zmian, ktoś się z tym spotkał?

Oczywiście wszystko co do oszczędzania włączone, oraz ofsset mode. Intel speed steep też enabled.

 

Jakie macie wyniki physics przy 4.8GHz, nie są za niskie?

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem i5 3570k wraz z MSI ZZA-G43 i mam takowy problem, że nie wiem w jaki sposób podkręcać by mnożnik i napięcie w idle spadały. Gdy mam wszystko defaultowo to działa. Gdy napięcie CPU zmienię z Auto na np. offset 0.02 to nadal działa, jednak gdy ustawię jakikolwiek mnożnik ręcznie wtedy ani napięcie ani mnożnik w idle nie zmienia się. Czy da się to ustawić na tej płycie ? Wiadomo, że przez jakieś 95% czasu nie używa się procesora na maxa, więc fajnie by było oszczędzać energię.

Dodatkowo zauważyłem, że włączenie na płycie C1/E nawet na defaultowych zegarach powoduje, że wszystko nawet w biosie "rwie", nawet kursor nieregularnie się przesuwa.

 

EIST mam włączone oraz ustawiony offset nie napięcie na sztywno, dodatkowo wgrałem najnowszy bios. Wydawało mi się, że te ustawienia powinny "zbijać" mnożnik i napięcie gdy nie jest ono potrzebne.

 

Dodatkowo przy zmianie mnożnika (offset ciągle ten sam) na wyższy otrzymuję też wyższe napięcie w CPU-Z... nie do końca rozumiem która opcja odpowiada za takie zmiany.

Edytowane przez cripple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nie powinno być.

 

Ustawiłem C1E jeszcze raz teraz na podkręconym procku i o dziwo nie tnie a nawet pozwala na spadki napięcia w idle, jakbym jeszcze tylko doszedł co zrobić by mnożnik też się zmniejszał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak mi się wydawało czytając wcześniej 49 stron tego tematu przed zakupem ... może ten najnowszy bios jest skopany, a może jeszcze nie wszystko tutaj rozumiem, nic pozostaje próbować.

 

EDIT: Okazuje się, że nie tylko ja mam problem z działaniem SpeedStepem na tej płycie. Wyczytałem, że innym ludziom po O/C także zmiana napięcia w dół w idle działa tylko razem z włączonym EIST i C1E.

 

Do MACów w Internecie są custom biosy pod tą płytę z ręcznie ustawionymi stopniami (mnożnikami) dla SppedStepu, niestety nie znalazłem nic pod Windowsa. Jeżeli ktoś wiedziałby czy któryś bios albo jakaś kombinacja opcji umożliwi używanie tego po O/C byłbym wdzięczny.

 

Procesor trafił się znośny, niestety nie zdawałem sobie sprawy, że ta płyta jest tak ograniczona, przy 4.6 Ghz na offsecie 0.16 (max Dołączona grafika) jest stabilnie, 4.8 wstaje, ale nie ma już napięcia by ustabilizować, mimo całkiem ok temperatur. 4.4 działa na offsecie 0.6, a 4.2 przy 0.5h testów chodzi bez podnoszenia napięcia. Słabe skalowanie. O dziwo temperatury są całkiem ok przy 4.6 na 1.268v - max 80C na powietrzu w ostrym stresie.

Edytowane przez cripple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w chwili wolnej się to przetestuje.

W końcu mi się udało ustabilizować pamięci nawet na 2200MHz, ale wydaja mi się one kiepskie i chyba wymienię je na G.SKILL Trident X coś co mi zrobi powyżej 2400MHz z niskimi timingami, moje w tej chwili max robią 11-12-12-37-2T. Chyba nie jest to najlepiej, trzeba się ich pozbyć.

Natomiast nie wiem czemu CPU-Z, OCCT przestały mi zbijać zegary CPU, mimo że napięcie mi spada to zegar zostaje bez zmian, ktoś się z tym spotkał?

Oczywiście wszystko co do oszczędzania włączone, oraz ofsset mode. Intel speed steep też enabled.

 

Jakie macie wyniki physics przy 4.8GHz, nie są za niskie?

 

4.7 GHz i ~9600

http://www.3dmark.com/3dm11/5243129

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...