Skocz do zawartości
Caleb

Ivy Bridge 22 nm - Następcy Sandy Bridge 32 nm

Rekomendowane odpowiedzi

@sideband

 

dasz radę przestań się obawiać i tnij, byle się wgryźć w jakiś róg, też nożem operowałem, operowałem aż się w końcu udało Dołączona grafika żyletka faktycznie może być lepsza ale chyba trzeba by było mieć do niej taką metalową nakładkę na jedno z ostrzy żeby łatwo było ją utrzymać w rękach i pewnie wchodzi jak w masło Dołączona grafika

 

Może za jakiś czas , ale chyba ma to sens jakbym chciał więcej jak 4.7ghz. Prime 4.7ghz 1.36v wali do 85stopni najcieplejsze jajko , programu/gry to wiadomo jest mega nisko.

 

Jak ktoś zmienia z sb na ivy radzę postawić nowy system , przez te kilka dni nie mogłem dojść o co bangla temu kompowi i nie mogłem złapać stabilności. Winna była winda Dołączona grafika

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie tak śmiga, wcześniej 4.6 na ~1.28, na 5G już próbowałem ale nie mogłem ustabilizować i napięciowo już duży skok w górę, będę próbował na 4.9G w najbliższym czasie. Tempy trochę wysokie ale Prime potrafi naprawdę ostro dać w palnik.

 

Akurat Prime słabo daje w palnik, odpal sobie Linx z AVXem (u mnie daje prawie 10C więcej na rdzeniach). I sztukę mam podobną bo na 4.6 potrzebuje 1.25 V, tyle że ja dalej już nie sprawdzę. Życzę powodzenia przy 4.9 Ghz ... fajny zegar na codzień.

Edytowane przez cripple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie na h... ci męczyć proca takimi programami? Jeżeli w aplikacjach , które używasz masz full stabilność to nie wiem w czym rzecz? Zmieni paste pod czapą tempy spadną złapie stabilność , tylko w programach na ogół używanych temp spadnie dużo mniej i nie wiele zmieni ze względu na dużo niższy pobór mocy/wydzielanie ciepła w owych aplikacjach.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy trochę za mocno nie ciśniecie. 1.45v to juz lekki hardcore.

Widzę ejdnak,ze praktycznie wszscy mają takie lipne skalowanie 4.5-4.6ghz to lajcika a potem napięcie szuflą trzeba by ładować.

 

 

U mnie 4.5 na ok 1.25v, 1.32v 4.7 stabilnie, 4.8 już ~ 1.36v, a 4.9 nie jet stabilne na 1.41v

 

 

Moim zdaniem rozsadne ustawienia to 4.6-4.8ghz , a wyżejj cisnać to juz szkoda proca i jedynie do benchy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@99tomcat ,

u mnie 4.9ghz z dziennikiem zdarzeń jest dopiero stabilne przy 1.45v (przy dobrych temperaturach moim zdaniem spokojnie można używać 24/7. U mnie gdy puszczam blendtest to mam w nim v (1.45-1.488v na początku)

też właśnie skalowanie 4.5 (1.21v) , 4.7 (1.3) , 4.8 (1.36) 4.9v dopiero 1.45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to pół roku wytrzyma Dołączona grafika potem się proca orżnie z płytą i ramami ustawi się klientowi 4,5 na rozsądnych napięciach i będzie działać Dołączona grafika

 

dokładnie;) a myślę ,że w takich warunkach nic mu nie powinno się stać

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blue moim zdaniem troszkę przeginasz jak 24/7, Tobie wystarczy, ale co dalej za pół roku, swoją drogą ciekawe ile pociągnie.

 

Dziś się w końcu wziąłem nożyk introligatorski i wbiłem go w proca. Nie wiem jak koledzy mieli, ale u mnie tego gluta była mała ilość, tak samo kleju między IHS-em a laminatem prawie wcale, dobrze go sprasowali, aż się troszkę wkurzyłem że tak i m się to udało, liczyłem że będzie gorzej.

CLP, póki co odstawiłem na bok z uwagi na niepewność jej działania, podobno traci z czasem na skuteczność, oraz zespawanie łączonych elementów, obawiam się że mi rdzeń uszkodzi, albo sam go później uszkodzę gdy będę chciał wymienić, gdyby nie była skuteczna po jakimś czasie.

Więc na próbę zastosowałem wszędzie MX-4, nie wiem czy potrzebuje czasu na wygrzanie, prawdopodobnie nie, testy z czasem, ale chyba to za słaba pasta do tego zastosowania.

Wrzuciłem też kości G.SKILL TridenX 2400MHz i przeniosłem wiatrak na drugą stronę coolera, bo niestety na pamięciach już go założyć nie mogę, jeszcze spróbuję kiedyś zdemontować pióropusze, ale na oko nic to nie da, są i tak zbyt wysokie.

Jak sądzicie wentyl na colerze w odległości od wentyla wyciągającego z budy w odległości 45mm, zakłóca skuteczność chłodzenia, oraz brak wentyla nad ramami?

Zaraz przestawiam na 4.7 i sprawdzam co to dało

Edytowane przez worms1414

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@worms1414 dawaj wyniki w 3dmarku :D

 

napisz coś o tych pamięciach. czy potrzebujesz podbijać napięcie na procku żeby działało stabilnie. czy są jakieś inne problemy albo haczyki? jestem mocno napalony na te ramy ale wstrzymuje mnie twoja opinia :D

 

 

@blue pewnie że nic się nie stanie przecież wiadomo że kluczem są temperatury a ty masz je eleganckie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra 4.7GHz przeleciałem Prime 95 Blend i tutaj różnica przy maksymalnych osiągach wynosi na rdzeniach -11,-10,-7,-4, czapka-7.

Smal FFTs puszczony jako drugi wyniki na rdzeniach -12,-11,-8, -7, czapka -9.

Generalnie słabo zeszło w dól może za tydzień jeżeli nie będzie poprawy na jakiś czas zapodam CLP dla porównania. Zysk póki co taki sobie, nie wart gwarancji, moim zdaniem.

Pamięci puściłem na 2400, ustawienia standardowe 10-12-12-31-2T, co do ostatniego nie wiem jak ma być więc dałem tak jak miałem w 2133 memkach Geila.

Blend sobie leci bez zwiększania napięcia 15 minut i jest ok, ale prawdziwym wyzwaniem są gry, a dziś chyba nie dam rady tego przetestować, bo mnie wrobili w pracy i muszę o 3 wstać.

Nie pamiętam na jakich ustawieniach mam zrobić tego 3DM11 4.7GHz i defaultowo pamięci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@worms1414 w kwestii wyniku chciałem abyś mi napisał czy jest jakiś wzrost wyniku w stosunku do tego co miałeś.

 

odnośnie pasty musisz użyć CLP jedynie ona daje faktyczny spadek temperatury. też to przerabiałem smarowałem MX-2 i było podobnie jak u ciebie czyli lichy zysk. dopiero CLP pokazało że cięcie miało sens i dało 20C spadek temperatur.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@blue pewnie że nic się nie stanie przecież wiadomo że kluczem są temperatury a ty masz je eleganckie.

 

Nie byłym taki pewien. Czytałem kilka wypadków, gdy proc degradował się przy znacznie niższym napięciu - już w okolicach 1,3-1,35V po kilku miesiącach wyraźnie tracił możliwości. A i 1,4V dla 0,22nm proców 24/7 jest zabójcze i kilku padło, a nie miało to nic wspólnego z temperaturami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e tam, ja mam swojego od premiery i jakoś możliwości nie stracił, zacząłem od 4,5 1,30v potem 4,6 1,37v a teraz mam stabilne 4,7 w okolicach 1,41v. jak się coś ma zepsuć to i tak się zepsuje. ja mam do tego stosunek seksualny i na dodatek mam to gdzieś Dołączona grafika równocześnie wyjaśniam że nie śpię na pieniądzach żeby nie było że ze mnie jakiś burżuj co się z groszem nie liczy Dołączona grafika

Edytowane przez zaodrze244
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@worms1414 w kwestii wyniku chciałem abyś mi napisał czy jest jakiś wzrost wyniku w stosunku do tego co miałeś.

 

odnośnie pasty musisz użyć CLP jedynie ona daje faktyczny spadek temperatury. też to przerabiałem smarowałem MX-2 i było podobnie jak u ciebie czyli lichy zysk. dopiero CLP pokazało że cięcie miało sens i dało 20C spadek temperatur.

 

Sorki że tak długo czekałeś na odpowiedź, ale zaganiany troszkę zostałem.

Pamięci wyglądają super, bardzo mi się podobają i jeżeli miałbym jeszcze raz kupić to wybrałbym chyba 2133MHz na dobrych timingach i liczył na możliwości wykręcenia do 2400MHz.

Skok z 2200MHz w moim przypadku na 2400MHz z IB nie przyniósł jakiegoś zastraszającego przyspieszenia, dla mnie to granica błędu pomiarowego w 3DM11 jakieś 100pts, czyli nic.

Jedyny plus tego jest taki że moje IB nie potrzebuje więcej papu i spokojnie obsługuje pamięci przy 2400MHz 10-12-12-31-1T.

Jeżeli chcesz je kupić żeby przyspieszyć to odradzam, co innego gdy robisz skok z 1600MHz, gdzieś był test ile dają prędkości pamięci do gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info worms1414, humanoidal pamiętam te wykresy na THG skąd moja wstrzemięźliwość w kwestii zakupu. zresztą przemyślałem dzisiaj temat i odpuszczam zakup pamięci. poczekam na hanscwella Dołączona grafika i jak on się będzie skalował z pamięciami i dopiero w tedy będę myśleć co tu kupić...Dołączona grafika

 

przed chwilą potestowałem 4800, przy vid 1,47 działa stabilnie ale to jednak chyba trochę za dużo jak na codzienną pracę, szkoda mi stopić proca Dołączona grafika jeszcze przeszło pół roku musi wytrzymać Dołączona grafika do 4700 potrzebuje 1,44vid

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był był, różnica kolosalna http://www.bit-tech....sandy-bridge/10

 

Jak się nie umie testować tó różnic nie ma.

 

http://forum.pclab.p...zybkie-pamięci/

 

 

@ worms po prostu za lużne timingi , przy takich lużnych timingach tylko niektóre gierki i programy reagują pozytywnie. Lepiej walcz o 2133 cl9-9-9 Dołączona grafika

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed chwilą potestowałem 4800, przy vid 1,47 działa stabilnie ale to jednak chyba trochę za dużo jak na codzienną pracę, szkoda mi stopić proca Dołączona grafika jeszcze przeszło pół roku musi wytrzymać Dołączona grafika do 4700 potrzebuje 1,44vid

 

Wow, do smarka swojego bym też na 4.8GHz puścił, raz chyba mi się udało , ale z memamki 1600MHz i vcore było 1.46 fixed.

Teraz nie wiem czy mi się uda to samo zrobić przy 2400MHz.

 

Jak się nie umie testować tó różnic nie ma.

 

http://forum.pclab.p...zybkie-pamięci/

 

 

@ worms po prostu za lużne timingi , przy takich lużnych timingach tylko niektóre gierki i programy reagują pozytywnie. Lepiej walcz o 2133 cl9-9-9 Dołączona grafika

 

Będę musiał spróbować, ale że kompletnie nie umiem dobierać timingów to pewnie zjadę z tymi podstawowymi i tyle , oczywiście jak się uda.

Przeglądałem testy TridentX to wszyscy ładują od razu im 1.7v~1.75v i niby przy tym wyższym napięciu robią 2600MHz 10-12-12-31, jednak nie wiem jak do tego się ustosunkuje Ivy B. Teoretycznie można dać maks 1.75, ale czy 24/7 będzie to bezpieczne.

 

Jeszcze jedna sprawa że testowanie pamięci przez Memtest trwa w moim przypadku 1h:30minut i to raptem 1 pełny cykl, nie ma tyle czasu by się w to bawić.

Ale co tam trzeba mimo wszystko spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...